Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lasnamäe ideed 2023/2024

Lasnamäe ideed 2023/2024

Lasnamäe 1
Discgolfipark Lasnamäe pangapealsele

Discgolf on spordiala mis sobib igast soost ja igas vanuses inimestele, sõpruskondadele ja perekondadele sportlikuks ja väga soodsaks ajaviitmiseks! Tallinnas on kahjuks hetkel vaid 2 tasuta discgolfi parki, aga võiks olla 5x rohkem! Kodulähedane discgolfi park vähendab ka autokasutuse vajadust!

Rajada 18 korviga discgolfi park Lasnamäe pangapealsele tühermaale. Pargi saaks planeerida olemasoleva roheala vähekäidavamasse ossa, kus inimesi liigub vähem ja kogu olemasolev olukord juba sobib põneva ja suhteliselt hooldusvaba discgolfi pargi rajamiseks. See aitaks ka tõsta ja mitmekesistada antud roheala kasutust ja propageerida discgolfi, kui soodsat ja sportlikku võimalust looduses aega veeta.

Asukoht: Valge tn 28
Idee esitaja: Jaanika Oks
Kood hääletamisel: Lasnamäe 1

Lasnamäe 2

Seiklusrada Punane tn 43c krundile

Madalseiklusrada on tõeliselt hea lahendus, et lapsi õues liikumas hoida!
Rajada Tallinna suurimas linnaosas lastele suur madalseiklusrada. Pae ja Laagna asumites puuduvad kahjuks mänguväljakud ja spordiväljakud (nii nagu seda on Tondirabas ja Kivilas), üle 10 aastastele lastele. Pakun ehitada madalseiklusrada "Paul Pinna" pargis, kus pered koos lastega saaksid rohkem ja aktiivselt veeta oma vaba aega õues. Samuti annab  seiklusrada head võimalused arendada laste füüsilist vastupidavust.

Seiklusrada Punase 43 c krundil  sobib hästi Pae ja Laagna asumites elavatele lastele ja nii ei peaks ees Lasnamäel elavad lapsed seiklema taha Lasnamäele suurematele lastele sobilikesse parkidesse. 

Asukoht: Punane 43c 
Idee esitajad: Ruth Jürine, Andrei Makarov, Diana Krotova
Kood hääletamisel: Lasnamäe 2
Lasnamäe 3
Mahtra 44 ja 48 haljasala korrastamine ja valgustuse paigaldamine 

Mahtra 44/48 haljasala korrastamine ja valgustuse paigaldamine. Haljasala (ka selle lähiümbrus) kujundada pargiks, kus inimesed saaksid jalutada. Mahtra 44 ja Mahtra 48 vahelisele alale kaaluda väikse mänguväljaku või purskkaevu ehitamine. 
 

Asukoht: Mahtra 44 ja 48 vaheline haljasala
Idee esitaja: Krista Pihlapuu
Kood hääletamisel: Lasnamäe 3
Lasnamäe 4
Multifunktsionaalne spordiväljak peredele kodumaja kõrval

Multifuntksionaalne, väga kompaaktne spordiväljak peredele. Saab ühel spordiväljakul oma kodumaja kõrval vabal ajal oma perega või sõpradega mini-jalgpalli, jäähokit korvpalli, sulgpalli, 
tennist või võrkpalli mängida. 

Asukoht: Loitsu tn 2a, K. Kärberi tn 60a, Kivila tn 12b 
Idee esitaja: Irina Sääsk
Kood hääletamisel: Lasnamäe 4
Lasnamäe 5
Parima vaatega jõulinnak

Parima vaatega jõulinnak! Tee jõudu ja naudi vaadet ja loodust. Selle projektiga muudame piirkonda veelgi kaunimaks ja tervislikumaks paigaks. Välitrenažööridega varustatud jõulinnak, mis mitte ainult ei innusta tervislikku eluviisi, vaid pakub ka võimalust nautida suurepärast vaadet.

Tegemist on ideega, mida toetavad nii sportlased kui ka kohalikud elanikud. Lisaks treenimisvõimalustele avaneb sellest jõulinnakust ka lummav vaade nii Tallinna lahele kui ka Lasnamäe pärlile - kirikule.

Asukoht: Puju tn 6
Idee esitaja: Sergei Rjabõškin
Kood hääletamisel: Lasnamäe 5
Lasnamäe 6
Droonilennu õpperada Paeväljale

Droonilennutamine on üha laialdasema harrastajaskonnaga hobi maailmas, millel on reaalsed rakenduslikud väljavaated tööturul. Paevälja haljasalalt võib juba praegu leida droonilennutajate isetekkelisi harjutusradasid.

Ettepanek oleks luua ametlik ja esinduslik droonilennurada. Idee aitaks populariseerida noorte seas droonilennundust, kui hobi või kaasaegset spordiala. Kes teab - võibolla pakub mõnele noorele tulevikus ka karjäärivõimalusi. 

Asukoht: Narva mnt 119
Idee esitaja: Sander Paling
Kood hääletamisel: Lasnamäe 6
Lasnamäe 7
Asunduse seikluspark

Asunduse park kuulub lastele!
Hubane kvartalisisene park, milles leiab tegevuse nii väike kui ka suur. Mänguväljak arendab väiksemate oskuseid, seikluspark suuremate osavust, roheala pakub pikniku rõõmu. Tule kogu perega! 

Asunduse park on kvartalisisene mõnus roheala, kus veedab oma vaba aega palju erinevas vanuses lapsi ja noori. Hetkel on pargis ala pigem eelkooliealistele lastele ning pisike jõulinnak.
Koolilastele ja - noortele aga tegevus puudub, mistõttu on nad tõrjutud mänguväljaku kõrvalistele pinkidele hängima või väikseks jäänud mänguväljakuid ekspluateerima.
Madal seikluspark oleks hea väljund liikumiseks ja ajaviiteks suurematele, pakkudes inspiratsiooni ka väiksematele.  

Asukoht: Asunduse seikluspark
Idee esitaja: Katre Korjus
Kood hääletamisel: Lasnamäe 7
Lasnamäe 8
Raadiku vaba aja veetmise park

Raadiku elanikele tervemate eluviiside ja vaba aja veetmise võimaluste loomine Raadiku parkimismaja tagusele tühermaale, et kõigil vanusegruppidel jätkuks tegevust ja oleks kodu juures olemas koht, kus teha õues trenni, mängida õuemänge, pallimänge, talvel uisuplats, puhkealad, lemmiklooma platsid. 

Raadiku kogukond vajab hädasti eelkõige laste ja noorte, kuid ka igas vanuses täiskasvanutele vaba aja veetmise parki Raadikule. Park peaks asuma vahetus läheduses. Iseäranis suurt puudust tuntakse munitsipaalelamute juures laste ja noorte, igas vanuses täiskasvanute seas sellisest pargist, kus jätkuks tegevust kõigile- sportimise, mängimise, puhkamiseks ja lemmikloomaga tegelemiseks.
Seal peaks olema välijõusaal igas vanuses inimeste jaoks, palli-, lauamängud, lasteplatsid, eakatele puhkekoht.

Asukoht: Mahtra tn 64a
Idee esitaja: Estra Juus
Kood hääletamisel: Lasnamäe 8
Lasnamäe 9
Vandalismikindlad ratta hooldusjaamad

Vandalismikindlad iseteeninduslikud remondipunktid jalgratastele, kus saab pumbata rehve, kohendada sõiduvahendi sadulat ning sättida ratas sõidukorda.
Avalik ratta- ja rulahooldusjaam on mõeldud elanikel tasuta kasutamiseks välitingimustes või avalikus linnaruumis. Kõik tööriistad on kinnitatud roostevaba teraskaabli külge ning kogu pumba varustus vastab välistingimuste kasutamise ja vandalismikindluse nõuetele: metall adapter, roostevaba kere jm
Hooldusjaam on varustatud tugevdatud ning vandalismikindlama käsipumbaga (roostevaba kolb, tööstuslik manomeeter, metall tihend ning määrimis nippel hooldamiseks, pumba vedrude ülepinge kaitsmiseks) ning sinna juurde kuulub ka metall adapter, mis sobib erinevatele ventiilidele ning on hooldus- ja kulumisvaba ning on vandalismikindel.

Asukoht: Erinevad asukohad Lasnamäel, jalgrattateede läheduses
Idee esitaja: Aleksei Kokosha
Kood hääletamisel: Lasnamäe 9
Lasnamäe 10
Peterburi tee jõulinnak

Ootad last lasteaiast või rongi - tee paar jõuharjutust! Peterburi tee jõulinnak toob nii kohalikele elanikele lisaväärtust, kui ka Ülemiste lasteaiale.
Peterburi tee 14C maatükil on olemas korvpalliplats, kuid seda tuleks täiendada jõulinnakuga. Hetkel kasutavad korvpalliplatsi piirkonna lapsed, kuid lisades sinna jõulinnaku, loob see lisaväärtuse ja kutsub ka täiskasvanud sportlasi. 

Asukoht: Peterburi tee 14c
Idee esitaja: Ivan Ivanov
Kood hääletamisel: Lasnamäe 10
Lasnamäe 11
Jalgratturite rattatoed ristmikutel

Tallinn on arendanud mitmeid kilomeetreid jalgrattateid. Kuid ristteel peaks jalgrattur ratta seljast maha tulema, et vajutada foori nuppu, mis teeb sõitmise üsna keeruliseks, eriti kesklinnas.
Spetsiaalne rattatugi võimaldab jalgratturitel ristmiku piirkonnas ohutult ja tõhusalt peatuda ning liikuda. Rattatoe alumine osa on varustatud jalatoega ning ülemisele osale saab jalgrattur mugavalt käe panna.
See täiesti uuenduslik idee on suurepärane võimalus areneva jalgrattainfrastruktuuriga linnadele, mis tõestas ennast Tondiraba – Kadrioru rattateel – ratturid väga kiidavad neid!

Asukoht: Erinevad asukohad Lasnamäel
Idee esitaja: Aleksei Kokosha
Kood hääletamisel: Lasnamäe 11


Lasnamäe 12
Muudetavate raskustega välijõusaalid Lasnamäele

Värskes õhus aastaringne liikumine ja sportimine on muutumas üha populaarsemaks, sellest ka vajadus, et õuetingimustes oleks olemas mitmekülgsemad treeningtingimused ja -võimalused. Loome 3 välijõusaali Lasnamäele, kus treeningseadmetel on samasugused võimalused nagu sisesaalides treenides.

Muudetavate raskustega välijõusaali rajamine annab linnaosa elanikele võimaluse teostada sama kvaliteetset jõutreeningut vabas õhus aastaringselt, kui on seda võimalik teha sisejõusaalides. Välijõusaali seadmed sobivad kasutamiseks nii naistele, noortele, eakatele, kui ka kogenud sportlastele sest treeningseadmetel on raskuste muutmine hästi lihtne ja turvaline. Vabas õhus treenimine tugevdab tervist ja on kättesaadav kõigile sõltumata sissetuleku suurusest.

Asukoht: Koorti spordiplats, Punane 17 spordiplats, Kivila tänava spordiplats
Idee esitaja: Ott Kiivikas
Kood hääletamisel: Lasnamäe 12
Lasnamäe 13
Seltskonnamängude park

Seltskonnamängud ühendavad! 

Idee on rajada Lasnamäel Tallinna esimese õuemängude või seltskonnamängude park, kus saab mägida viimasel ajal populaarsust koguvaid mänge: mölkki, kubb, petank, kroket, cornhole. Iga mäng nõuab eraldi väljakut: nt kubb´i mängutakse muruväljakul 5x8 meetrit; cornohole mägitakse spetisaalsetel mängulauadel; petanki jaoks on vaja kruusaväljakut, mölkkit võib mängida nii muru kui ka kruusa peal. Kroketi mängumiseks on vajalik nt kunstmuruväljak väikeste väravatega. 
Lisaks kubbi väljakutele, mölkki ja petanki väljakutele, cornhole mängulaudadele võib paigaldada ka male/kabe lauad, lauad domino, ning ka lauamängude mängimiseks (sel juhul lauad võiksid olla kaitstud seintega, et tuul ei segaks). 

Asukoht: Kivila või Tondiloo park
Idee esitaja: Andrei Makarov
Kood hääletamisel: Lasnamäe 13
Lasnamäe 14
Avalik käimla

Teelõigule Smuuli tänavast Valge tänavani paigaldada avalik tualett.

Asukoht: Tondiraba - Kadrioru kegliiklustee II etapp
Idee esitaja: Larisa Sõtjeva
Kood hääletamisel: Lasnamäe 14
Lasnamäe 15
Elu algab veest. Joogiveekraanid Lasnamäele

Mis on tervisliku eluviisi saladus? Alusta aktiivse elustiiliga! See on parim lahendus kogu teie perele! Ka kõige kuumemal päeval saad end ja oma karvast sõpra Tallinna tänavatel veega kosutada! Sinu jõuallikas on ohutu joogivesi!

Idee on rajada joogiveekraanid, millest saab joogivett pudelitesse valada ja kohapeal vett juua. Joogiveekraanide juures peaks olema  kausid, kuhu saab ka lemmikloomadele vett valada. Selliseid seadmeid võiks paigaldada Tallinna parkidesse, aga ka peamistele alleedele ja tänavatele, kus sporditakse ja palju jalutatakse.

Asukoht: Erinevad asukohad Lasnamäel
Idee esitaja: Darja Sukhova
Kood hääletamisel: Lasnamäe 15
Lasnamäe 16
Mänguasjade majakesed

Loome hubasust laste mänguväljakutele ja paigaldame mänguasjade majad!

Teen ettepaneku paigaldada mänguasjade jaoks väikesed majakesed (1x1 m) suurte liivakastidega mänguväljakute juurde, kuhu kõik saaks tuua/jätta/ära panna liivakasti mänguasju (pangid, kühvlid, liivavormid, pallid jms)

Asukoht: Liivakastide juurde Tondi, Kiviloo, Seli, Pae parkides; J.Koorti ja Punane 43
Idee esitaja: Marja
Kood hääletamisel: Lasnamäe 16


Lasnamäe 17
Botaanikaaed. Kompaktne paradiis betoondžunglis

 Projekti idee on üsna lihtne: luua roheline linnakeskkond, mis sobiks nii puhkamiseks-jalutamiseks kui ka taimemaailma tundmaõppimiseks. Projekti realiseerumiseks tuleb alal säilitada olemasolevad taimeliigid, istutada uued ning lisada juurde infotahvlid. Istutada tuleks vähest hoolt nõudvad taimeliigid. Parki võib rajada  viljapuude ja -põõsaste ala, kogukonnaaia või -peenra ja ajutised näitused loodus- või ökoteemal.

Botaanikaaed saab olema kvaliteetne koht lõõgastumiseks, õppimiseks ja loomiseks, aitab uurida meid ümbritsevat maailma, haljastab linna ja teeb ümbruskonna korda.

Asukoht: Eeldatav asukoht Läänemere tee 14
Idee esitaja: Maxim Zuev
Kood hääletusel: Lasnamäe 17
Lasnamäe 18
Rohkem linnumaju

Loome koos lindudele mugava keskkonna ja tutvume oma ebatavaliste naabritega.

Teen ettepaneku luua lindude jaoks pargid mugavaks elupaigaks. Selleks tuleb valida sobiv asukoht ja paigaldada õiged linnumajad, et meelitada ligi teatud tüüpi linde. Linnumajade alla saab panna sildid infoga selle võimalike asukate ja korraliku lindudega suhtlemise kohta.  See park saab olema hea pesitsuspaik lindudele ja huvitav keskkond looduse tundmaõppimiseks.

Asukoht: Läänemere tee 14
Idee esitaja: Maxim Zuev
Kood hääletamisel: Lasnamäe 18

Viimati muudetud 21.11.2023