Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lasnamäe kaasava eelarve ideed

Lasnamäe kaasava eelarve ideed

Tallinna kaasava eelarve realiseerimiseks 2021. aastal on ette nähtud Lasnamäel 128 060 eurot. Ekspertkomisjoni otsusega pääseb Lasnamäe linnaosas hääletusele 16 ideed.

Vali välja idee, millele soovid oma hääle anda, jäta meelde idee kood ning mine hääletama!

Hääletusele pääsenud ideed on toodud tähestikulises järjekorras.


Lasnamäe, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

220 V pistikupesade paigaldamine avalikku ruumi (Lasnamäe01)

Idee eesmärk on julgustada inimesi veetma rohkem aega õues. Näiteks loob see eeldused kaugtööks õues. Pistikupesasid saab paigaldada nt laternapostide lähedusse, kuhu toitejuhet saab juhtida. Samuti aitab see keskkonnasõbralikumaid transpordiliike aktiivsemalt kasutada, võimaldades vajadusel laadida elektrilist tõukeratast või muud transpordivahendit.

Asukoht: linnaosa ülene
Idee esitaja: Artjom Tsarajev

Kood hääletamisel -> Lasnamäe01


Lasnamäe, kultuur ja vaba aegKultuuri idee 150 px

Eesti hagijase kuju püstitamine (Lasnamäe02)

Projekti eesmärk on püstitada skultuur Eesti hagijasele Lasnamäel, mis peamiselt avaldaks austust Eestis aretatud tõu saavutustele. Miks just Lasnamäele? Lasnamäel elavad kõige loomasõbralikumad elanikud - võetakse varjupaikadest palju loomi, ollaske alati valmis aitama kui loom on haige, jagatakse ravimeid või korraldatakse kollektiivseid otsingud kadunud looma leidmiseks. Siiani pole Lasnamäel ilusat smboolset paika, kus kohtuda. Kuju sümboliseeriks lojaalsust ja pühendumust.

Asukoht: Tondiraba park
Idee esitaja: Natalia

Kood hääletamisel -> Lasnamäe02


Lasnamäe, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Joogikraanid Lasnamäele (Lasnamäe03)

Idee seisneb joogivee juurdepääsu loomisel vaba aja veetmise kohtades (pargid, suured mänguväljakud, spordiväljakud). Eelkõige oleks mõistlik pagaldada joogipurskkaevud, sest Tallinnas on hea kraanivesi ja sobib juua ilma täiendavate filtriteta. Purskkaevude joomine on levinud paljudes maailma suurlinnades. Üks variant oleks korraldada ESAs betoonist purskkaevude konkurss ja toetada noori arhitekte.

Asukoht: linnaosa ülene
Idee esitaja: Aleksei Šohh

Kood hääletamisel -> Lasnamäe03


Lasnamäe, kultuur ja vaba aegKultuuri idee 150 px

Katleri Kase-Varese kogukonna pargi arendamine  (Lasnamäe04)

Ettepanek korrastada Kase-Varese parki, lastemänguväljaku taga: puhastada; istutada uued puud; paigaldada uued pingid; ehitada multšitee läbi kase-Varese parg. Planeerida parki lauatennise ja teiste lauamängude lauad nt: male; lastele ronimislinnak või seilkusrada koos maabatuutidega. Ehitada laste liiklustee koos temaatilise tarvikutega (jalgrattaparkla lukuga, võiks olla "Bussipeatusega", valgusfoorid, ülekäigurajad, liiklusmärgid). Kujundada uus allee paralleelselt parklaga. Ühtalsi võiks renoveerida mõnend trenažöörid.

Asukoht: Katleri ja Paasiku tänavate vaheline ala
Idee esitaja: Andrei Klimov, Stanislav Lomunov

Kood hääletamisel -> Lasnamäe04


Lasnamäe, kultuur ja vaba aegKultuuri idee 150 px

Lasnamäe muusikarada - heliallikad, mis kajavad vastu (Lasnamäe05)

Loome uue võimaluse vabas õhus tegelemiseks, mis ühendab füüsilise ja vaimse tegevuse. Paigaldame ilmastiku- ja vandaalikindlat muusikariistad erinevatele haljasaladele, et moodustada muusikaline teekond Tallinna linnas, millest igaüks saaks osa võtta. Arendame edasi ideed: "Igale lapsele oma pill" ja aitame puuetega inimestel ja eakatel leida meeldivat tegevust vabas õhus. Me usume, et muusikal on tervendav mõju ja see lähendab inimesi ning tasandab vanuse-, rassi-, religiooni- ja kultuurierinevusi.

Asukoht: Turba ja Liikuri tänava vaheline ala
Idee esitaja: Valeria Saber

Kood hääletamisel -> Lasnamäe05


Lasnamäe, kultuur ja vaba aegKultuuri idee 150 px

Linnuvaatlus platvorm Pae parki (Lasnamäe06)

Pae pargi keskmes asuv veehoidla on ujuvate lindude pesitsus- ja puhkepaik. Siin võib kohata kühmnokk-luiki, harjasparte, mustapäiseid kajakaid, kukesid, sinikaelparte ja hallkajakaid. Selleks, et linde saaks lähemalt jälgida ja nende pesitsemist mitte segada, tuleks Pai parki rajada vaatlusplatvorm. Platvorm võib olla ka lihtsalt vaateplatvorm. Selliselt oleks võimalus pargi olemusega paremini tutvuda, sinna minimaalselt sekkudes.

Asukoht: Pae park
Idee esitaja: Renata Järve

Kood hääletamisel -> Lasnamäe06


Lasnamäe, kultuur ja vaba aegKultuuri idee 150 px

Läänemere tee 3 roheala kujundamine (Lasnamäe07)

Lääneemere 3 lähedal, Rimi kaupluse vastas, on tühi koht. Selles kohas ja selle ümbruses pole midagi, kus inimesed saaksid kõndida. Ettepanek on ehitada minipark rohelusega ja pingitega. Ja kõige tähtsam on luua varikatus, kus saaks iga ilmaga puhata.

Asukoht: Läänemere tee 3 roheala
Idee esitaja: Viktoria

Kood hääletamisel -> Lasnamäe07


Lasnamäe, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Majaka vaateplatvorm (Lasnamäe08)

Asudes pangapealsel avanevad Laagna kanaliga paralleelselt kulgevalt Lasnamäe tänavalt lummavad päikeseloojangu vaated Tallinna lahele ja vanalinnale. Uue vaateplatvormiga tekib linnaosa uhkuseks mõnus ja kaunis vaba aja veetmise võimalus, mis toimib kui silmapaistev maamärk nii kohalikele kui turistidele.
Vaateplatvormi rajamisega tekib põhjus uuteks jalutusteekondadeks Kadriorust Pae pargini ning nõnda avastab, et Lasnamäe on omanäoline, rohke potentsiaaliga ja külastamist väärt piirkond. SIIT ALGAB LASNAMÄE!
Meie visiooni kohaselt võiks u 3-5 m kõrguse platvormi disain oma kuju, valgustuse vm poolest viidata just majakale kui piirkonnale nime andnud kohalikule sümbolile. Materjalid võiksid peegeldada piirkonna eripära – alus paekivist ning vaateplatvorm puidust, pakkudes looduslähedast ja keskkonnasõbralikku kontrasti Lasnamäe betoonehitistele. Vaateplatvormile peaks olema ligipääs nii lapsevankri kui ratastooliga liiklejal ning pakkuma turvaliselt rõõmu nii väikestele kui suurtele. Vaated platvormilt: pilt 1, pilt 2, pilt 3, pilt 4

Asukoht: Lasnamäe tee äärsel paekaldal, Ilvese silla ja Pae silla vahelisel alal
Idee esitaja: Carmen Pajuste, Sikupilli-Majaka piirkonna aktiivsete elanike nimel

Kood hääletamisel -> Lasnamäe08


Lasnamäe, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Mustakivi jalakäijate tunneli korrastamine (Lasnamäe09)

Tunneli sisemine interjöör on aegunud ja ei vasta tänapäevastele ootustele. Idee peamine eesmärk on kujundada linna objekt, mis oleks atrkaktiivne kõikidele linna elanikele, kuid eeskätt Lasnamäe elanikele. Samas tuleks tunnel kujundada kaasaegseks linnaobjektiks nii, et ta oleks turvaline ka öösel läbimiseks. Vaata kujunduslahendusi siit!

Asukoht: Mustakivi
Ühendatud idee: Anastasia Šarõmova, Valentina Lašmanova

Kood hääletamisel -> Lasnamäe09


Lasnamäe, lapsed ja nooredLapsed ja noored idee 150 px

Mänguväljak kuni 7. a lastele (Vikerlase 20a) (Lasnamäe10)

Asumis on vähe üldakasutatavaid mänguplatse, kus saaksid erineva vanusega lapsed vabalt olla ning aega veeta. Vikerlase mänguväljaku saab kaasajastda sellisel moel, et ka vanematele lastele oleks seal mõnus olla. Olemasolevad elemendid vajavad samuti uuendamist.

Asukoht: Vikerlase 20a
Idee esitaja: Žanna

Kood hääletamisel -> Lasnamäe10


Lasnamäe, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Pae pargi avalik statsionaarne tualettruum (Lasnamäe11)

Ideeks on Pae parki avaliku statsionaarse tualettruumi rajamine koos puuetega inimestele ligipääsuga, ema ja lapse toaga. Ruum peaks olema köetud, avatud 24/7 aastaringselt ning ühendatud linna kanalisatsiooni ja veevarustusega (või autonoomne, kuid veega varustatud loputamiseks, kätepesuks ja puhastamiseks).

Asukoht: Pae park, ida poolne külg korvpalli platsi juures
Idee esitaja: Jekaterina Bogatova

Kood hääletamisel -> Lasnamäe11


Lasnamäe, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Paepargi tänava jalgtee korrastamine ja valgustamine (Lasnamäe12)

Asendada ja teha Lasnamäe poolikud kõnniteed kõvakattega teedeks. Paljud inimeste poolt tekitatud teerajad oleks praktiline muutagi kõnniteedeks. Üks näidetest asub nt. Kuristiku Gümnaasiumi aia juures Kärberi 13 maja kõrval.

Asukoht: Majaka põik ja Paepargi tee vaheline ala
Idee esitaja: Ivar Fuks

Kood hääletamisel -> Lasnamäe12


Lasnamäe, kultuur ja vaba aegKultuuri idee 150 px

Paevälja silla korrastamine (Lasnamäe13)

Olemasoleva silla välja vahetamine ja ohtude kõrvadalmine. Elanike seas on Paevälja jalutusrada väga nõutud. Hetkel on see ebamugav ja kõige selle ohtlikum koht on auklik sild.

Asukoht: Paekalda
Idee esitaja: Renata Järve

Kood hääletamisel -> Lasnamäe13


Lasnamäe, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Pirita jõeoru maastikukaitseala grillimiskoha korrastamine (Lasnamäe14)

Pirita jõeoru maastikukaitseala Lasnamäe lõpus ahvatleb inimesi kevadel ja suvel piknikule. Ideaalne paik nende lasnamäelaste jaoks, kes soovivad looduses sõprade või perekonnaga aega veeta, kuid ei taha sõita linnast välja. Hetkel see ei paku inimestele piisavalt võimalusi, et sisuliselt seal aega veeta. Seal on alles üks soditud piknikumaja ning ja selle ümber on rikutud roheala. Selle ala korrastamine parandab keskkonda ja pakub lasnamälastel rohkem võimalusi vaba aja veetmiseks.Kohmakate piknikumajakeste asemel, mis võivad tõmmata endale soovimatut tähelepanu, piisaks kolmest üksteisest eemale paigutatud pinkidega lauast. Iga laua juurde rajada lõkkease. Panna prügikonteinerid kohe puhkealale, mitte üksnes parklasse. Tuleks sinna rajada väike spordiplats ja väljak lastele. Ühtlasi tuleks üle värvida grafitid, mis „kaunistavad“ sillatugesid. Hiljem võiksid selles kohas olla linnaga kooskõlastatud joonistused.

Asukoht: Pirita jõeoru maastikukaitseala
Idee esitaja: Roman Romanov

Kood hääletamisel -> Lasnamäe14


Lasnamäe, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Purskkaev Arbu rohealale (Lasnamäe15)

Liikuri ja Arbu tänava vaheline haljasala näeb pisut igav välja (seal on ainult mänguväljakud). Kuid selle koha saab muuta atraktiivsemaks ja mitmekesisemaks purskkaevu ehitades. Purskkaev näib olevat hea lahendus, kuna Lasnamäel selliseid ehitisi peaaegu pole (erandiks on Pae park). Lisaks võib purskkaevul olla originaalne lahendus ja seeläbi saada selle piirkonna vaatamisväärsus, mis aitab tugevdada Lasnamäe positiivset mainet. Vaata pilte siit ja siit!

Asukoht: Liikuri ja Arbu tänava vaheline haljasala
Idee esitaja: Anton Küünal

Kood hääletamisel -> Lasnamäe15


Lasnamäe, sportSpordi idee 150 px

Tervise- ja seikluspark (Kihnu 1) (Lasnamäe16)

Selle projekti eesmärk on muuta üks lemmikumaid jalutusalasid ametlikuks pargiks, kus on võimalik sportida ja kultuuri harrastada. Rajada seikluspark kuid lastele mõeldud kõrgusele (seal saavad liikuda ka täiskasvanud). Samuti on kõrgus tingitud asjaolust, et avalikus pargis on parem rajada selline rada, millel on võimalus ilma kindlustuseta ringi liikuda. Rajada tajumisse puutuva rada, mida saaks kasutada suvel paljajalu kõndimiseks ja jalgadega erinevate pindade tunnetamiseks - heaolutegevus nii lastele kui täiskasvanutele. Tänavamuusikariistad PercussionPlay, mis on meie linnas juba populaarsust kogumas, oleks pargi kujundusele suurepärane täiendus. Koos ökoaktivistidega saame arendada interaktiivseid ökostende, mis aitavad parandada elanikkonna ökoloogilist kultuuri ja annavad teadmisi keskkonnakaitse valdkonnas - see kehtib eriti metsaruumis, mis kannatab enamasti teadvustamata inimtegevuse tõttu.

Asukoht: Kihnu 1 lähedal puudel
Idee esitaja: Aljona Tubaleva

Kood hääletamisel -> Lasnamäe16


Vali välja idee, millele soovid oma hääle anda, jäta meelde idee kood ning mine hääletama!

Teised linnaosad:  Haabersti   Kesklinn   Kristiine  Mustamäe   Nõmme   Pirita   Põhja-Tallinn

Tagasi avalehele

Viimati muudetud 25.01.2024