Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Mustamäe kaasava eelarve ideed

Tallinna kaasava eelarve realiseerimiseks 2021. aastal on ette nähtud Mustamäel 104 860 eurot. Ekspertkomisjoni otsusega pääseb Mustamäe linnaosas hääletusele 8 ideed.

Vali välja idee, millele soovid oma hääle anda, jäta meelde idee kood ning mine hääletama!

Hääletusele pääsenud ideed on toodud tähestikulises järjekorras.


Mustamäe, kultuur ja vaba aegKultuuri idee 150 px

Ilmastiku- ja vandaalikindlad muusikariistad haljasaladele (Mustamäe01)

Loome uue võimaluse vabas õhus tegelemiseks, mis ühendab füüsilise ja vaimse tegevuse. Paigaldame ilmastiku- ja vandaalikindlat muusikariistad erinevatele haljasaladele, et moodustada muusikaline teekond Tallinna linnas, millest igaüks saaks osa võtta. Arendame edasi ideed: "Igale lapsele oma pill" ja aitame puuetega inimestel ja eakatel leida meeldivat tegevust vabas õhus. Me usume, et muusikal on tervendav mõju ja see lähendab inimesi ning tasandab vanuse-, rassi-, religiooni- ja kultuurierinevusi.

Asukoht: Sõpruse pst lõpp 263a
Idee esitaja: Valeria Saber

Kood hääletamisel -> Mustamäe01


Mustamäe, lapsed ja nooredLapsed ja noored idee 150 px

Mudilaste välitrenni atraktsioonid Parditiigi parki (Mustamäe02)

Eesmärk on pakkuda lastele tervislikku ja sportlikku tegevust vabas õhus koos lapsevanemaga. Laps ja lapsevanem saaksid uues aktiivsuspargis koos liigutades aega veeta. Aktiivsuspargiga avaneb ka sul põnev ja sportlik ajaveetmisvõimalus, mis paneks märksa tihedamini lapsega õue minemise peale mõtlema. Lisaks mudilaste liikumistrenazööridele on ettepanek paigaldada ka täiskasvanutele mõeldud atraktsioonid puidulaastudest pinnasele. Atraktsioonide ala saab olema trenažööride juures Parditiigi pargis (Tammsaare tee 72 maja taga). Hea referents laste välitrennipargist asub Riias Mezaparks's.  Vaata videosid siit ja siit. Vaata illustreerivat materjali siit!

Asukoht: Parditiigi park
Idee esitaja: Marek Tooming

Kood hääletamisel -> Mustamäe02


Mustamäe, turvalisusTurvalisuse idee 150

Pimedates sisehoovide valgustamine Mustamäel (Mustamäe03)

Pimedad kohad Mustamäel on näiteks Sõpruse pst 188 ja 192 majade vaheline sisehoov, Ehitajate tee 68 bussipeatuse suunas E. Vilde tee. Bussipeatuste ümber võiks saada ohutult liikuda. Inimesed saadavad oma lapsi lasteaeda läbi pimeduse. Mõnikord muudab ühe või kahe laterna paigaldamine tee peatusest majani palju ohutumaks ja vähem traumaatiliseks ning sillutatud teedel on veelgi mõnusam käia. Päikesel töötavate tuledega aitavad kaasa näiteks Tallinna linna eesmärgid saada Euroopa roheliseks pealinnaks. Paigaldada võiks vähemalt helkuritega postid (nagu maanteedel) või riputada novembrist märtsini pärjad laternatega (või venitage puudele)

Asukoht: Sõpruse pst 188 ja 192 majade vaheline sisehoov, Ehitajate tee 68
Idee esitaja: Natalja Fomenko

Kood hääletamisel -> Mustamäe03


Mustamäe, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Seinamaalid, supergraafika loodusest ja loomadest Mustamäel (Mustamäe04)

Kohalikele elanikele lisab kunst erinevatel seintel/kasutuseta objektidel kindlasti juurde väärtusi, et nende kodukoht on ilus ja inspireerivi. Kunst, mis on seotud kohaliku looduse ja loomadega on õpetlik ja kutsub inimesi nautima, austama loodust ja kodukanti. Loomad ja looduses olevad taimed, millest valmiksid suured supergraafika seinamaalingud, saavad valida välja linnaelanikud ise.

Asukoht: linnaosa ülene
Idee esitaja: Vahur Agar, Helena Hanni

Kood hääletamisel -> Mustamäe04


Mustamäe, sportSpordi idee 150 px

Tallinna 32. Keskkooli pallimängude areen (Mustamäe05)

Eesmärk on rajada Tallinna 32. Keskkooli pidevalt arenevale spordiareenile uued pallimängude väljakud (talvel uisuväljak). Selliselt oleks kõikidel huvilistel võimalik lisaks korvpallile, võrkpallile veel ka nt tennist ja lauatennist mängida. 32.KK spordiareen on täna Eesti koolide seas üks mitmekülgsemaid ja igapäevaselt avatud kõikidele huvilistele. 32.KK spordiareen on Mustamäel üks aktiivseima kasutatavusega spordiparke. Huvi uute pallimängu võimaluste loomiseks on laiahaardelisel spordikommuunil suur. Spordiareeni arendamisele jätku andmine on seega igati vajalik ja oluline! Pallimängude väljakud oleksid huvilistele avatud aastaringselt. 
Tutvu areeni ideega siin ning vaata kooli seniseid arendusi siit!

Asukoht: Kiili 10
Idee esitaja: Meelis Raiend

Kood hääletamisel -> Mustamäe05


Mustamäe, turvalisusTurvalisuse idee 150

Tänava valgustamine Sääse piirkonnas (Mustamäe06)

Mustamäe tee 149 ja Sääse 9 majade taga on pime ala. Sinna oleks vaja valgustust ja uut asfalti. Tänav on konarlik ja ebatasane, ainuke tänav sääse mikrorajoonis kus puudub valgustus, sirelipõõsad kasvavad poolele teele nii, et kui tänaval keegi vastu tuleb peab 1 käima kummargil. Sügisel on libedad puulehed ning talvel lumi ja jää. Kui pimedaks läheb on see tänav nii kottpime, et ei näe kuhu astud.

Asukoht: Mustamäe tee 149 ja Sääse 9 majade tagune ala
Idee esitaja: Lembe Soosaar

Kood hääletamisel -> Mustamäe06


Mustamäe, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Valgustuse paigaldamine Kadaka parki (Mustamäe07)

Kaja park võõrustab erinevaid sihtrühmi: noored emad lastega, pensionärid, koeraomanikke ja lihtsalt möödaminejad. Pimedal ajal on seal aga ebaturvaline viibida.

Asukoht: Kadaka park
Idee esitaja: Natalia Vellemaa

Kood hääletamisel -> Mustamäe07


Mustamäe, sportSpordi idee 150 px

Väli tenniseväljak kunstmuru kattega Mustamäel (Mustamäe08)

Tennis on kogu maailmas ülipopulaarne ja mitte ainult vaadatavuse poolest. Harrastustennisest ja selle tervislikkusest räägitakse üha rohkem, sest tennis sobib vähemalt kolmel põhjusel väga hästi tervisespordiks. Tennis on sobilik spordiala igale vanusegrupile- alates hetkest kui laps jaksab reketit käes hoida. Edasi juba sõltub üldfüüsilisest. Lisaks on tennisevarustus suhteliselt soodne ja nõuab vähe ruumi.
Tennis on prestiižne spordiala mis eeldab viisakust ja head käitumist, mis on vajalik tänapäeva noortele. Seega soovin esitada ideekonkursile idee- ehitada välitenniseväljak Mustamäele. Mitmes teises linnaosas on juba enda tenniseväljak olemas ja on leidnud suurt kasutust. Tänapäeva tehnoloogia võimaldab luua ilmastikukindlad kunstmuru kattega väljakuid, mille hooldekulu on madal. Samuti saaks väljakul saaks pakkuda tasuta trenni linnaosa lastele. Väljakutele võiks planeerida ka harjutusseinad, kus saaks harjutada ka ilma paariliseta mängija.

Asukoht: Vilde tee 69
Idee esitaja: Ave Valge-Kask

Kood hääletamisel -> Mustamäe08


Vali välja idee, millele soovid oma hääle anda, jäta meelde idee kood ning mine hääletama!

Teised linnaosad:  Haabersti   Kesklinn   Kristiine  Lasnamäe  Nõmme   Pirita   Põhja-Tallinn

Tagasi avalehele

Viimati muudetud 22.01.2021