Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Nõmme kaasava eelarve ideed

Nõmme kaasava eelarve ideed

Tallinna kaasava eelarve realiseerimiseks 2021. aastal on ette nähtud Nõmmel 92 240 eurot. Ekspertkomisjoni otsusega pääseb Nõmme linnaosas hääletusele 11 ideed.

Vali välja idee, millele soovid oma hääle anda, jäta meelde idee kood ning mine hääletama!

Hääletusele pääsenud ideed on toodud tähestikulises järjekorras.


Nõmme, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Harku metsa tiigi saarele viiv sild ja linnuvaatlustorn (Nõmme01)

Tuhandetel nõmmekatel ja ka pealinlastel oleks veel üks tore põhjus, miks tulla loodust nautima. Harku metsas vana karjääri keskel olev ale saarele saaks anda uue elu ja hingamise. Linnuvaatlustorn ja sild muudaks Harku liikumisrajad veel atraktiivsemaks ja tooks veelgi rohkem tallinlasi ning nõmmekaid loodusesse.

Asukoht: Kalda tänav 1
Idee esitaja: Rainer Vakra

Kood hääletamisel -> Nõmme01


Nõmme, lapsed ja nooredLapsed ja noored idee 150 px

Kogupereväljak Kivimäele (Nõmme02)

Nõmme on puuderohke elurikas paik, kuid kahetsusväärsel moel napib piirkonnas avalikke pere- ja puhkealasid, mis võiksid pakkuda aktiivse ajaveetmise võimalusi igas eas elanikele. Ometi on Nõmme elupaigaks erinevatele põlvkondadele, tihti perekonniti koos. Seepärast loodab aadressile Kivimäe 25 koolihoonet ehitama asuv Püha Johannese Kool rajada kaasava eelarve toel ümbritsevasse parkmetsa kõigile avatud kogupereväljaku. Kompleksi sihiks on hõlmata tervet elukaart, pidades meeles ka eakaid ja vaegliikujaid.
Männisalu vahele on oodata välijõusaali, puukoorekatendiga laste ronimisala, jooksurada, kaugushüppeala, looduslik jalgpalliväljakut ning poole platsi suuruse tartaankatendiga korvpalliväljakut. Kuna koolimajast saab kõigile huvilistele avatud haridus- ja kultuurikeskus, kus võib osa saada loengutest, kontsertidest, täiendkoolitustest ning huviringidest, annab mitmekesine õueala peredele võimaluse ühendada tegevusi majas ja väljas. Kõhukosutust asub pakkuma koolikohvik.
Püha Johannese Kooli hoone ehitamine läheb lahti juba selle aasta alguses, eesmärgiks on säilitada maksimaalselt senist maastikku. Linna toetuse korral leiab männiõhurikka pereväljaku avamine aset juba selle aasta suvel-sügisel, sõltumata koolihoone valmimise ajast. Vaata pilte siit!

Asukoht: Kivimäe 25
Idee esitaja: Evely Timuska, Püha Johannese Kooli SA

Kood hääletamisel -> Nõmme02


Nõmme, lapsed ja nooredLapsed ja noored idee 150 px

Männiku mänguväljaku rajamine (Nõmme03)

Piirkonnas puudub suuremat sorti mänguväljak, kus lapsed saaks nädalavahetustel ja peale kooli-lasteaeda aega veeta. Samas on piirkonnas 2 lasteaeda ja ka hetkel väike aiaga piiratud mänguväljak, et ilmselt kohalike seas ei tohiks siis mingit vastupanu ka olla. Projektis on ette nähtud korvpalliväljak, puhkeala-pingid, väli-jõusaal, korralik valgustus. Maatükk peaks olema majade vahel, autoteest ja liiklusest eemal.

Asukoht: Männiku tee 92b
Idee esitaja: Carmen Variksaar

Kood hääletamisel -> Nõmme03


Nõmme, kultuur ja vaba aegKultuuri idee 150 px

Männimetsa heliallikas (Nõmme04)

Loome uue võimaluse vabas õhus tegelemiseks, mis ühendab füüsilise ja vaimse tegevuse. Paigaldame ilmastiku- ja vandaalikindlat muusikariistad erinevatele haljasaladele, et moodustada muusikaline teekond Tallinna linnas, millest igaüks saaks osa võtta. Arendame edasi ideed: "Igale lapsele oma pill" ja aitame puuetega inimestel ja eakatel leida meeldivat tegevust vabas õhus. Me usume, et muusikal on tervendav mõju ja see lähendab inimesi ning tasandab vanuse-, rassi-, religiooni- ja kultuurierinevusi.

Asukoht: Vabaduse park, Sihi 98
Idee esitaja: Valeria Saber

Kood hääletamisel -> Nõmme04


Nõmme, sportSpordi idee 150 px

Nõmme Spordikeskuse välijõusaali ning Hiiu jõulinnaku rajamine (Nõmme05)

Õues liikumine ja sportimine on üha populaarsem ning sellega ka vajadus pakkuda võimalikult häid tingimusi ning lisavõimalusi. Reguleeritavate raskustega jõulinnak annaks harrastajatele ja sportlastele suurepärase võimaluse värskes õhus treeningute tegemiseks. Nõmme Spordikeskus ja selle terviserajad on väga populaarsed ning oluliseks igapäevaseks liikumiskohaks paljudele. Olemasolevad tingimused on õues rahuldavad või pigem kesised. Projekti maksumus mahutaks Nõmmele eraldatud eelarve sisse ka teise jõulinnaku rajamise Hiiul. Jõulinnakusse paigaldatakse "street workout" treeningkompleks, 3 Omnigim seadet: 1 kükipink (Seadmel on võimalik lisaks kükkidele sooritada veel õlatõsteid rinnalt või pea tagant seisvas asendis, säärevenitust.), rinnaltsurumispink (Seadmel on võimalik peale rinnaltsurumise sooritada harjutusi ( maas seistes) trapetsile. Jalanõudeta pingil seistes saab sooritada jõutõsteid.), kerepink.Projekti saab teostada Nõmme spordikeskuse alal ühendades nii aia sees kui ka aia taga olevad jõulinnakud. Lisaks saab teostada Hiiu kergliiklustee alguse jõulinnakus uuendustöid.

Asukoht: Külmallika 15 ja Harkumetsa tee T1
Idee esitaja: Alo Lõoke

Kood hääletamisel -> Nõmme05


Nõmme, lapsed ja nooredLapsed ja noored idee 150 px

Piiri tänava mänguväljakute laiendamine (Nõmme06)

Eesmärk on kaasajastada, renoveerida ja juurde teha laste mänguväljakuid Nõmmele. Paljud on amortiseerunud, kohati katkised ja ohtlikud. Kaks Nõmme keskusele lähedal asuvat väljakut, mis vajavad kohest tähelepanu on Vana-Mustamäe tändava alguses (turu poolses otsas) ja Piiri tänaval.

Asukoht: Piiri tänav 8a
Idee esitaja: Tõnis Pärn

Kood hääletamisel -> Nõmme06


Nõmme, sportSpordi idee 150 px

Pääsküla ja Harku terviseradade katte rekonstrueerimine (Nõmme07)

Pääsküla ja Harku terviseradade kate on amortiseerunud ja halveneb aasta - aastalt. Teed on ära vajunud, ebatasased ja mudased, on ka läbitamatuid lõike. Märjal aastaajal (3/4 aastast) on teede kasutamine eriti ebamugav. Vihmaga on rajad rattaga sõites ohtlikud (mudastesse kohtadesse kinni jäämisel kukkumine) ning määrib nii jalgsi kui rattal liikujate riideid kui varustust. Radade korrastamine kutsuks neid kasutama suuremat hulka inimesi ja tõstaks oluliselt tänaste kasutajate rekreatsiooniaja ja sportimise kvaliteeti ning suurendaks kasutatavust.

Asukoht: Pääsküla raba ja Harku (Kalda tn 1a) terviserajad 
Idee esitaja: Robert Peterson

Kood hääletamisel -> Nõmme07


Nõmme, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Rattatee rajamine Raudtee tänavale (Tähe tn - Ränduri tn) (Nõmme08)

Kui rajada rattatee Raudtee tänavale, mis oleks ainult torbikutega eraldatud autoteest ja/või punaseks värvitud, siis see looks ratturitele turvalisema keskkonna sõitmiseks. See looks ka hea võimaluse TNG õpilastele ning ratturitele, kes ei soovi kasutada Pärnu maantee rattateed müra pärast. Projekti saab teostada Nõmmel Raudtee tänaval tõstes torbikud paremale või vasakule poole teed jättes autodele, ratastele ja jalakäijatele piisavalt ruumi.

Asukoht: Raudtee tänav lõigul Tähe - Ränduri
Idee esitaja: Karl Pillak

Kood hääletamisel -> Nõmme08


Nõmme, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Seinamaalid, supergraafika loodusest ja loomadest Nõmmel (Nõmme09)

Kohalikele elanikele lisab kunst erinevatel seintel/kasutuseta objektidel kindlasti juurde väärtusi, et nende kodukoht on ilus ja inspireerivi. Kunst, mis on seotud kohaliku looduse ja loomadega on õpetlik ja kutsub inimesi nautima, austama loodust ja kodukanti. Loomad ja looduses olevad taimed, millest valmiksid suured supergraafika seinamaalingud, saavad valida välja linnaelanikud ise.

Asukoht: Hiiu tänav 30, Lõuna tänav 50a, Võidu puiestik, Pärnu maantee 266
Idee esitaja: Vahur Agar, Helena Hanni

Kood hääletamisel -> Nõmme09


Nõmme, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Trepp Tallinna tänava ja raudtee vahelisele nõlvale (Nõmme10)

Mõistes vajadust korrastada liiklejate ja liiklusvahendite ohutut liiklemist, näeme ka võimalust parendada olukorda kõnealuse piirkonna elanike jaoks. Raudtee ohutuse tagamine on vajalik, kuid sealjuures raudteeäärse ala tarastamise käigus tuli teravalt esile tõsiasi, et Uueristi ja Tallinna tänava elanikel on raske pääseda kergliiklusteele, mis kulgeb Pärnu mnt ja Kõrge tänava ristmikust Nõmme keskuse poole. Nimetatud tee kulgeb üle raudtee ja seal on trepid ainult kolmes suunas. Ehitise loogiliseks lõpetamiseks on vaja rajada trepp Tallinna tänava otsa ja raudtee vahelisel nõlval. Sellest on huvitatud mitusada inimest, kes pääseksid Rahumäe raudteepeatusesse, Rahumäe kalmistule ja bussi nr. 23 peatusesse.

Asukoht: Kitsarööpa tee T3
Idee esitaja: Vello Loemaa

Kood hääletamisel -> Nõmme10


Nõmme, lapsed ja nooredLapsed ja noored idee 150 px

Õie pargi mänguväljaku uuendamine (Nõmme11)

Eesmärgiks on Õie, Sihi ja Pesa tänava nurgal asetseva laste mänguväljaku muutmine. Atraktsoonide ala tuleks katta tänapäevase materjaliga ja rajada õige kaldega teed kattes Nõmmele sobivate kõnnitee kividega. Lstele võiks olla liikluslinnak. Lapsi käib pargis väga palju, aga pargiteed on kaetud enamus aastast pori ja suurte loikudega. Väiksematel lastel on tõuksi ja jalgrattaga sõitmine võimatu või lausa ohtlik teel väljaulatuvate kivide tõttu. Kasutusele tuleks võtta tänapäevased materjalid - põlevkivituha ja liiva aeg on ülejäänud Tallinna mänguväljakutel ammu unustatud.

Asukoht: Õie tänav 40
Idee esitaja: Tiia Rets

Kood hääletamisel -> Nõmme11


Vali välja idee, millele soovid oma hääle anda, jäta meelde idee kood ning mine hääletama!

Teised linnaosad:  Haabersti   Kesklinn   Kristiine  Lasnamäe  Mustamäe  Pirita   Põhja-Tallinn

Tagasi avalehele

Viimati muudetud 17.01.2024