Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pirita kaasava eelarve ideed

Pirita kaasava eelarve ideed

Tallinna kaasava eelarve realiseerimiseks 2021. aastal on ette nähtud Pirital 83 480 eurot. Ekspertkomisjoni otsusega pääseb Pirita linnaosas hääletusele 5 ideed.

Vali välja idee, millele soovid oma hääle anda, jäta meelde idee kood ning mine hääletama!

Hääletusele pääsenud ideed on toodud tähestikulises järjekorras.

 


Pirita, muuMuu idee 150 px

Kirjanik Heino Kiige poolt rajatud dendropargi korrastamine mälestustahvli paigaldamisega (Pirita01)

Ettepanek on kirjaniku dendropark korrastada, pargis kasvavad taimed tähistada infotahvlitega ning paigaldada parki Heino Kiike mälestav tahvel. Eestlaste poolt armastatud romaanikirjanik Heino Kiik (tuntuim teos "Mind armastas jaapanlanna") omas nõukogude perioodil suvilat Pirital, Suislepa teel. Hr Kiik oli hariduselt agronoom ning lisaks Eesti Põllumajandusakadeemiale lõpetas ta ka Räpina aianduskooli. Tema kireks ja suureks armastuseks romaanide kirjutamise kõrval olid taimed. Mähele, Suislepa teele (täna linnale kuuluvale maale) rajas Heino Kiik 1970-datel aastatel väikese dendropargi, milles leidsid kasvukoha mitmed haruldased taimed. Eesti taasiseseisvumise järel jäeti see dendropark aga unarusse. Tänaseks on taimed juba 50 aastased, aga jätkuvalt silmailu pakkuvad.

Asukoht: Suislepa tee 28
Idee esitaja: Erik Vest

Kood hääletamisel -> Pirita01


Pirita, sportSpordi idee 150 px

Kose Vak tenniseväljakute kunstmurukatte uuendamine (Pirita02)

Pirita linnaosas puuduvad peale Pirita TOP tennisehallide likvideerimist korralikud tenniseväljakud. Kose VAK TK on kunstmurukate meie kliimas parim lahendus, sest kuivab vihmaga kiiresti, on jalasõbralik ning nõuab aastas vaid ühe korra hooldust (näiteks savi-liiva väljakuid peab igapäev hooldama). Kunstmurukattega tenniseväljaku kasuks räägib selle katte sobivus Eesti kliimasse, materjal polüethüleen talub külma kuni -40 kraadi ning pikk kasutusaeg võimaldab väljakut kasutada lumesulamisest kuni uue talve tulekuni. Vähemalt kord aastas kevaditi tuleks väljakut hooldada (harjata, liiva lisada). Kui seda teha, siis kestab min 10 aastat, ka intensiivse kasutuse puhul (Rocca Al Mare tennisekeskuse esimesed kunstmuruväljakud tegime aastal 2005 ja kate uuendati 10 aasta pärast (ja hooldust seal väljakutele tegelikult ei tehtud). Viimis vallas on väga hästi lahendatud spordiväljakute broneerimine seal hulgas ka kaks kunstmurukattega tenniseväljakut. Administraatorit kusagil ei istu ega võtit ei jaga.

Asukoht: Puhkekodu tee 55b
Ühendatud idee: Kaie Vähesoo, Lea Nilson

Kood hääletamisel -> Pirita02


Pirita, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Pirita ajalugu, väärtuslikke objekte ja miljööväärtuslikke piirkondi tutvustavad infotahvlid (Pirita03)

Idee sisuks on paigaldada ajalugu, väärtuslikke objekte ja miljööväärtuslikke piirkondi tutvustavad infotahvlid üle kogu Pirita. Ettepanek on haridusliku eesmärgiga ning aitab kaasa kogukonna ühtse identiteedi tekkimisele. Üle Pirita linnaosa tunneb puudust ka skulptuuridest (eestlane ei oska sellest vist küll lugu pidada) ja ka purskkaevudest. Neid ju võiks olla Pirita rannaalal, Merivälja pargiski.. Skulptuuride tekkeks võiks sobida nt pae-päev, mil kunstnikud on kutsutud kokku kohapeal tegutsema. Rahvas saab seda pealt vaadata. Vormitud kivid siin-seal sobivad Pirita keskkonda hästi. Miljööväärtusliku piirkonna suured infotahvlid koos ajaloo tutvustusega aitaksid kaasa miljöö kui eraldi väärtuse eksponeerimisele ning suurendaksid linnaosa atraktiivsust elamupiirkonnana, samuti suurendaksid elanike valmisolekut kohandada oma kodud miljööväärtusele vastavaks.

Asukoht: Pirita jõeoru maastikukaitseala
Idee esitaja: Merivälja Aedlinna Selts

Kood hääletamisel -> Pirita03


Pirita, kultuur ja vaba aegKultuuri idee 150 px

Pirita promenaadi muusikarada (Pirita04)

Loome uue võimaluse vabas õhus tegelemiseks, mis ühendab füüsilise ja vaimse tegevuse. Paigaldame ilmastiku- ja vandaalikindlat muusikariistad erinevatele haljasaladele, et moodustada muusikaline teekond Tallinna linnas, millest igaüks saaks osa võtta. Arendame edasi ideed: "Igale lapsele oma pill" ja aitame puuetega inimestel ja eakatel leida meeldivat tegevust vabas õhus. Me usume, et muusikal on tervendav mõju ja see lähendab inimesi ning tasandab vanuse-, rassi-, religiooni- ja kultuurierinevusi.

Asukoht: Pirita tee 110
Idee esitaja: Valeria Saber

Kood hääletamisel -> Pirita04


Pirita, sportSpordi idee 150 px

Pumptracki rajamine Piritale (Pirita05)

Pirita on olnud rattakeskus aastakümmneid ja tänase päevani toimetab Pirital kaks suurt jalgrattaklubi, Jaan Kirsipuu Rattakool ja Kalevi Jalgrattakool. See oleks hea võimalus rikastada olemasolevat jalgrattakultuuri, kus saaksid harrastada igas vanuses jalgrattahuvilised. Rada sobib kogu perele ja seda nii sportimiseks kui ka lastele mänguväljaku asendusena. Rada on hooldusvaba ja pika elueaga. Rada saavad kasutada: ratturid, trikiratturid, rulatjad, rulluisutajad, tõukeratturid, jooksurattad. Pumptrack`il saab liikuda ja treenida nii rulade kui ka rulluiskude, tõuke- ja jalgratastega.

Asukoht: Rummu tee 3
Idee esitaja: Priit Aunroos

Kood hääletamisel -> Pirita05


Vali välja idee, millele soovid oma hääle anda, jäta meelde idee kood ning mine hääletama!

Teised linnaosad:  Haabersti   Kesklinn   Kristiine  Lasnamäe  Mustamäe   Nõmme   Põhja-Tallinn

Tagasi avalehele

Viimati muudetud 17.01.2024