Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pirita kaasava eelarve ideed

Pirita kaasava eelarve ideed

Tallinna kaasava eelarve realiseerimiseks 2022. aastal on ette nähtud Pirital 104 406 eurot. Ekspertkomisjoni otsusega pääseb Pirita linnaosas hääletusele 18 ideed.


Pirita rannametsa treeningväljaku uuendamine Pirita1

Merevaate ja linnapanoraamiga treeningväljak Pirita rannametsas! Ettepanek uuendada rannametsa treeningväljakuid ning vahetada välja amortiseerunud treeningvahendid. Pirita rannaala ja valgustatud rannapromenaad on tervisesportlaste populaarne treeningkoht ning väljakut kasutaksid nii tervisesportlased kui rannas puhkajad. Treeningväljak looduskaunis ning merevaatega rannametsas lisab treeningule ka emotsionaalse väärtuse.
Idee esitaja: Urmas Teeorg

Kood hääletusel: Pirita1


USB laadimispesadega inventar avalikku ruumi Pirita2

Laadimisvõimalused linnas aitavad kaasa töötada arvutiga värskes õhus või vajadusel laadida mobiiltelefoni. Kerged elektrisõidukid muutuvad üha populaarsemaks ja sageli tekib vajadus neid laadida. Võimalus seda teha aitab vähendada autode arvu teedel ja parklates, sest Piritale tullakse puhkama üle linna. Kui inimene valib autole alternatiivse transpordi, võidavad sellest kõik.
Idee esitaja: Jelena Tsarajeva

Kood hääletusel: Pirita2


Pirita Terviseraja jõulinnakute arendamine Pirita3

Pirita Terviserajal asus algselt 3 jõulinnakut. Kaks nendest on tänaseks saanud uue kuue ja leiavad igapäevaselt rohket kasutust. Suur soov oleks taastada ka Lükati jõulinnak, mis tänaseks on amortiseerunud. Lükati luht asub Pirita Terviseraja keskel ja oleks igati sobilik asukoht ühele korralikule välijõusaalile. Plaanis on jõulinnak viia järgmisele tasemele ehk lisaks street workout’i jõujaamale sooviks sinna paigutada erinevaid jõumasinaid, milledel saaks ka raskusi muuta. Jõumasinad on mõeldud meie kliimasse ja sobilikud ning jõukohased kasutada lastest kuni eakate inimesteni välja. Kuna Lükati luha jõulinnakule oleks võimalik luua ligipääs ka liikumispuudega inimestele, siis võiks jõumasinate valiku osas arvestada ka selle sihtgrupiga. Pirita Spordikeskuse juures asuvas jõulinnakus on täna juba olemas street workout’i jõujaam ning seda jõulinnakut sooviks täiendada samuti ülal mainitud jõumasinatega.
Idee esitaja: Priit Aunroos

Kood hääletusel: Pirita3


Esku tänava välijõusaal Pirita4

Esku tänavale välijõusaali rajamine. Näiteid masinatest: https://www.ksil.ee/ee/Toodang/Trenažöör/ 
Idee esitaja: Ilja Limbert

Kood hääletusel: Pirita4


Vabaõhualadele mõeldud muusikainstrumendid Pirita5

Loodus ja muusika on omavahel tihedalt seotud ning õuesolemise terapeutiliste mõjude ühendamine koos muusika tervendava energiaga võib meeli rikastada ja tuua ka spordi kõrvale toredat vaheldust. Paigaldame õue muusikalised instrumendid, mille peal saavad kõik huvilised värsket õhku nautides luua helisid ning arendada oma muusikalisi ideid. Asukoht Lillepi park, laste mänguväljaku läheduses. pirita.myportfolio.com
Idee esitaja: Maksim Saber

Kood hääletusel: Pirita5


Mänguväjak Sompa teele Pirita6

Ettepanek luua mänguväljak Sompa teele, et lapsed saaksid turvaliselt vanemate silma all mängida, eakad sotsialiseeruda ja nautida loodust. Asukoht Sompa tee 3
Idee esitaja: Anu Kasmel

Kood hääletusel: Pirita6


Pirita terviseraja valgustuse uuendamine (LED-idele üleminek) Pirita7

Pirita terviserada on aastaringselt populaarne terviserada nii liikumiseks, sportimiseks kui ka puhkamiseks. Raja kasutuskordi on aastas vähemalt 450 000. Kasutamine oleks aga veelgi mugavam, meeldivam ja ohutum, kui saaks välja vahetada vananenud lambid uute LED lampide vastu. Sügisest kevadeni on peamine radade kasutus just hämaras ja pimedas ning valgustuse uuendamine teeks kindlasti kõik kasutajad rõõmsaks. Ettepanek on alustada valgustuse vahetusest 3,5 km ringil, mis Pirita Spordikeskusest Lükati sillani ja tagasi.
Idee esitaja: Alo Lõoke

Kood hääletusel: Pirita7


Ilmastikukindel inventar Pirita randa aastaringselt Pirita8

Pirita rannas vähendatakse pinkide arvu, kui suvine rannahooaeg läbi saab, kuid puhkust vajavad vanainimesed tahaksid jalga puhata ka talvisel perioodil. Rannas on palju jalutajaid, ka lapsi ja vanureid, kes vajavad puhkamisvõimalust. Covid leviku tõkestamiseks on kasulik inimesi hajutada, seega peaks olema rohkem pinke aastaringselt. Asukoht Pirita rand
Idee esitaja: Pille Arjakas

Kood hääletusel: Pirita8


Joogivee kraanid Pirita linnaossa Pirita9

Ettepanek paigaldada joogivee kraanid Pirita kergliiklusteede äärde.
Idee esitaja: Inga Vakrõõm

Kood hääletusel: Pirita9


Pirita-Kose kogukondlik lava Pirita15

Ettepanek luua Piritale Kose parki kogukonna kohtumispaik, kus oleks kena loodusesse sobituv varjualune. Eelistatavalt võiks pargis olla puidust lava nagu on näiteks Lasnamäel Priisle kandis, aga pisut suurem.
Idee esitaja: Siret Laupa

Kood hääletusel: Pirita15


Valgusteraapiaga haljak Piritale Pirita17

Ettepanek luua Piritale valgusteraapia haljak või arendada selleks olemasolevat ala näiteks Pirita Vaba Aja Keskuse lähistel. Selleks tuleks paigaldada pinke ja varustada haljak LED valgustusega mille valgusetugevus on vähemalt 10 000 luumenit. Meil on inimesi, kes ei talu pikalt pimedust ja neil tekib stress. Haljak võiks olla hästi läbikäidavas kohas, et oleks turvaline ja maandaks riske lärmakateks kogumisteks. Ala peaks olema mõnus ning valgustatud ka öisel ajal päevavalgusega, et inimesed saaks õues isegi raamatut lugeda. Asukoht Merivälja 3 läheduses.
Idee esitaja: Artjom Shapenkov

Kood hääletusel: Pirita17


Pirita Majandusgümnaasiumi õuealale mitmekesise koolipargi rajamine Pirita18

Mis oleks, kui iga Pirita Majandusgümnaasiumi õpilane vaimustub iga päev mõttest kooli minna, saades targemaks ning luues tugevaid sõprussuhteid, kuna kogu kooli territoorium on neile nii inspireeriv? See on võimalik kui luua kooli territooriumile kaasaegne ja mitmekülgne liikumist ning õuesõpet soodustav õueala, kus oleks ratastele/tõukeratastele osavusrajad, ronimisatraktsioonid, istumisalad (saab kasutada ka õuesõppeks/lõunasöögi söömiseks), asfaldile joonistada maakaart, korrutustabel jms. See pakuks head võimalust ka pärast koolitunde omavahel suhelda, luua ja tugevdada sõprussuhteid ning soodustada värskes õhus viibimist, samal ajal kinnistades koolis õpitut (nt maakaart, korrutustabel). Näiteid maailmast: http://www.schoolyards.org/gallery.BeforeAndAfterPhotos.php Asukoht Pirita Majandusgümnaasiumi territoorium
Idee esitaja: Kersti Bocicaut

Kood hääletusel: Pirita18


Tänavaraamatukogud Mähe asumisse Pirita20

Niisugust raamatut polegi, millest poleks õppida midagi head (Johann Wolfgang von Goethe). Tänava raamatuvahetuspunktid koguvad üha enam populaarsust kõikjal maailmas ja meilgi Eestis võib juba selliseid näiteid leida: nt Tallinnas Löwenruh' park, Pepsi järve ääres Sibulateel, Tartus Tähtveres jne. Tegemist on rahvusvahelise liikumisega Little Free Library, mis sai alguse 2009. aastal Wisconsini osariigist Ameerika Ühendriikides. Tänaseks on võrgustikuga liitunuid enam kui 20 riigis, meile lähim tänavaraamatukogu asub Leedus. Tegemist on kogukonna koostööl põhineva ettevõtmisega, mille eesmärgiks on propageerida lugemist nii laste kui ka täiskasvanute seas. Tänavaraamatukogu ei paku konkurentsi kohalikule raamatukogule, vaid laiendab lugemise piire ja annab kohalikele inimestele lisavõimaluse suhtluseks ning lugemisvara jagamiseks. Võimalikud asukohad Mähe Vaba Aja Keskuse juures ja Randvere teel
Idee esitaja: Katrin Malm

Kood hääletusel: Pirita20


Hoiukapid Pirita randa Pirita21

Ettepanek paigaldada Pirita randa suviseks perioodiks hoiukapid, kuhu saaks jätta ujuma mineku ajaks isiklikud asjad. Kapid saaks avaneda sarnase süsteemiga nagu ujulates - käe ümber pandav kummipaelaga kiip vmt.
Idee esitaja: Aune Martmaa

Kood hääletusel: Pirita21


Tänavakorvpalli väljakud Piritale Pirita23

Tänavakorvpall on kiiresti kasvav Olümpia ala. Näiteks Viimsis on rajatud mitmeid hea kattega platse. Võimalik asukoht Padriku tee.
Idee esitaja: Vitali Komar

Kood hääletusel: Pirita23


Koerteplatsi rajamine Pirita-Kosele Pirita25

Pirita-Kose väikesed ja suured koerad soovivad koerteplatsi, kus enda energiat sõbralikult välja elada ja omanikud saaksid lemmikloomad südamerahuga lahti lasta. Selle tulemusena oleks ehk väham tänaval lahtiselt jalutavaid koeri.
Ühendatud idee: Heidi Roos; Andres Lätte

Kood hääletusel: Pirita25


Välibatuudikeskus lastele ja täiskasvanutele Pirita30

Tervist edendav batuudikeskus lastele ja täiskasvanutele.
Idee esitaja: Mihhail

Kood hääletusel: Pirita30


Turvaline laskumistee vähenenud liikumisvõimega inimestele Lükati tee 1 Pirita31

Terviseradade ühendamine Kose teega on väga tähtis, et ka lapsevankriga ja ratastoolis liikuvad inimesed pääseksid turvaliselt Lükati sillale Kose tänavalt. Hetkel ainuke võimalus seal lapsevankriga liikuda on kõndida autoteel. Samuti oleks hea rajada Lükati tänavale ülekäigurada, sest teisele poole saamiseks tuleb teha kolm teeületust (kaks korda üle Kose tee ja üks kord üle Purde tee).
Idee esitaja: Юрий

Kood hääletusel: Pirita31


Teised linnaosad: Haabersti  Kesklinn   Kristiine  Lasnamäe  Mustamäe  Nõmme  Põhja-Tallinn

Tagasi avalehele

Viimati muudetud 13.12.2021