Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Põhja-Tallinna kaasava eelarve ideed

Põhja-Tallinna kaasava eelarve ideed

Tallinna kaasava eelarve realiseerimiseks 2021. aastal on ette nähtud Põhja-Tallinnas 102 020 eurot. Ekspertkomisjoni otsusega pääseb Põhja-Tallinna linnaosas hääletusele 13 ideed.

Vali välja idee, millele soovid oma hääle anda, jäta meelde idee kood ning mine hääletama!

Hääletusele pääsenud ideed on toodud tähestikulises järjekorras.

 


Põhja-Tallinn, sportSpordi idee 150 px

Discgolfi rada Koplirannas (Põhja-Tallinn01)

Disc golfi radu on Tallinna linnas vähe: Maarjamäel, Lauluväljakul ja Õismäel Enamus rajad asuvad linnast väljas, aga tihti ei ole aega ja viitsimist nii kaugele sõita ja tahaks mängida linna sees kiire raja. Põhja-Tallinna läheduses ei ole veel ühtegi rada. Discgolfi rada Põhja-Tallinnas Kopli piirkonnas tooks inimesed praegu kasutamata alale sporti tegema.

Asukoht: Meeruse sadamast Kopliranna poole (lähim punkt Kopliranna tänav 25)
Idee esitaja: Johann Ortin Õun

Kood hääletamisel -> Põhja-Tallinn01


Põhja-Tallinn, sportSpordi idee 150 px

Jalgpalliväljak Stroomi randa (Põhja-Tallinn02)

Stroomi randa võiks rajada väiksemate mõõtmetega jalgpalliväljaku, kus saaksid ka 5-6. aastased lapsed mängida. Sarnane asub A le Coqi staadioni lähedal - seal saab mängida kuni 10 inimest, mis on amatööri jaoks natuke realistlikum.

Asukoht: Stroomi rand (Puhangu ja Pelguranna tänava ristmiku lähedal)
Idee esitaja: Vitaly Beschastny

Kood hääletamisel -> Põhja-Tallinn02


Põhja-Tallinn, lapsed ja nooredLapsed ja noored idee 150 px

Kalamaja õueraamatukogu (Põhja-Tallinn03)

Kalamaja Põhikoolis õpib 516 põhikooliealist last (12.2019 seisuga). Ka antud idee pärineb just ühe 6 klassi õpilase mõttest paigaldada sarnaselt Harry Potteri filmis oleva Sigatüüki koolile, hoovi kasvuhoone.. Kooli raamatukogu on laste poolt armastatud paik, kuid hubane olemine raamatute keskel välitingimustes tooks õpilased enam just ruumist välja. Õueraamatukogu annaks võimaluse ka väiksemate rühmadega tundide läbiviimiseks teistsuguses keskkonnas. Õueraamatukogu oleks atraktiivne paik ka Kalamaja elanikele, kes lisaks raamatute vahetamisele/lugemisele saaksid seal läbi viia kogukonna tegevusi. Maailmas on õueraamatukogusid laialdaselt katsetatud, sest need muudavad linnaruumi atraktiivsemaks ja suurendavad nii lugemust kui ka kogukondlikku tegevust. Koha puhul on oluline, et see oleks lähedal koolile ning asuks Kalamaja südames. Kokkulepe kooli ning Salme Kultuurikeskusega. Lisaks kasvuhoonele tuleks luua vastav nö põrand/terrass ning mööbel (riiulid, toolid välipingid). Oluline on paigaldada õueraamatukokku elekter ning valgustus. Kaalumisel on ka küttekeha soetamine, et hoida paik hubasena ning raamatute hoidmiseks sobivamana. Projekti eelarves peame oluliseks ka ressurssi raamatute ostmiseks, kuid näeme, et raamatute kogumist saame teha ka kogukonna kaasabil.

Asukoht: Salme tänav T1
Idee esitaja: Piret Hartman, Kalamaja Põhikooli hoolekogu, Kalamaja Põhikooli, Salme Kultuurikeskus

Kood hääletamisel -> Põhja-Tallinn03


Põhja-Tallinn, turvalisusTurvalisuse idee 150

Kass Augusti promenaad Kopli tänaval (Põhja-Tallinn04)

Kass Augusti Kopli tn galerii-promenaad on loodud kergliiklejate turvalisuse tõstmiseks ja linnakeskkonna mitmekesistamiseks Salme trammipeatuse ja Telliskivi Rimi vahel, tänav-parklana kasutataval alal. Hetkel sellel suunal kõnnitee puudub, kuigi kergliiklejaid on seal sama palju, nagu teisel tee poolel. Sõidutee ühesuunaliseks muutmise ja parkimisala kitsendamisega on loodud 3,5 m laiune multifunktsionaalne ruum kergliiklejatele. Eristuvate katenditega promenaadi ala eraldab autoteest 1 m laiusele ribale paigutatud galerii, haljastus, pingid, prügikastid, kiiged, ratta parkimine, betoonist kõrvalmajas elav Kalamaja legendaarne kass August, joogikraan, välimüügiletid jm.  Tutvu lisainfoga siin!

Asukoht: Telliskivi Rimi ja Salme trammipeatuse vaheline ala
Idee esitaja: Ülle Maiste, Meelis Luukas, Ivika Holm

Kood hääletamisel -> Põhja-Tallinn04


Põhja-Tallinn, lapsed ja nooredLapsed ja noored idee 150 px

Liikuma kutsuv park Kolde puiesteel (Põhja-Tallinn05)

Kodulähedane linnaruum võiks pakkuda lastele võimalust veeta ohutult ning põnevalt aega õues ning meelitada piirkonna elanikke liikuma veel rohkem jalgsi või jalgrattaga. Pelgulinnas võiks olla erinevatele vanusegruppidele mõeldud tasakaalurada ning jalgratturitele mõeldud seikluslik puidust rattarada (pump track). Õues liikuma kutsuvad atraktsioonid – tasakaalurada ning seikluslik rattarada (pump track) sobiksid Pelgulinna südames asuvasse Kolde puiestee parki, kasutades ära olemasolevat haljasala ning mitmekesistades selle kasutusviise. Tegemist on kogukonna kohtumispunktiga, kuhu on juba loodud võimalused noortele tõukeratturitele ja rulatajatele, kuid puuduvad huvitavad tegevused teistele. Eelkõige saavad idee elluviimisest kasu Pelgulinnas elavad ja õppivad lapsed – tekib võimalus ohutus keskkonnas arendada enda jalgrattasõidu oskusi, osavust ja tasakaalu, mõelda välja uusi mänge. Hästi kavandatud tasakaalurada pakub liikumisrõõmu ka täiskasvanutele. Vaata lisainfot ja illustreerivat materjali siit!

Asukoht: Ristiku tänav 59 / Kolde puiestee T2, Kolde puiestee park
Idee esitaja: Kaire Luht

Kood hääletamisel -> Põhja-Tallinn05


Põhja-Tallinn, sportSpordi idee 150 px

Multifunktsionaalse spordiväljaku rajamine Sõle staadioni kõrvale (Põhja-Tallinn06)

Põhja-Tallinnas on spordiväljakutest suur puudus, mistõttu pakub kõnealune spordiväljak Põhja-Tallinna lastele võimalust oma aega sportlikult sisustada. Mujal Eestis on sarnased miniväljakud leidnud rajamise järel alati väga positiivse vastuvõtu ja aktiivse kasutuse.
Kunstmurukattega väljaku mõõdud on 34x18 m. Lapsed ja noored saavad spordiväljakul mängida jalg-, korv- ja võrkpalli, kuid samuti harrastada seal muid spordimänge (nt rahvastepall, tennis jmt). Kuna spordiväljak on valgustusega, siis on talvekuudel võimalik sinna rajada liuväli.
Väljaku läheduses paikneb kolm lasteaeda ja kaks kooli, nii avaneb ka nende õpilastel võimalus oma liikumistundideks seda väljakut kasutada. Vaata väljaku plaani siit!

Asukoht: Sõle 40a (staadioni korvpalliväljaku kõrval asuv maa-ala)
Idee esitaja: Raimo Nõu

Kood hääletamisel -> Põhja-Tallinn06


Põhja-Tallinn, lapsed ja nooredLapsed ja noored idee 150 px

Mänguväljaks Sitsi 2 rohealale (Põhja-Tallinn07)

Probleem on selles, et piirkonna lastel pole kuskil ringi jalutada, pole isegi väikest mänguväljakut. Lapsed on sunnitud Tallinna Kopli huvikoolis üle aia ronima, et vähemalt kuskil mängida. See pole turvaline ega jätkusuutlik tegevus. Vajaksime päris oma mänguväljakut, kuhu oleks turvaline lapsi mängima saata.

Asukoht: Sitsi 2 roheala
Idee esitaja: Valeria Zujeva

Kood hääletamisel -> Põhja-Tallinn07


Põhja-Tallinn, muuMuu idee 150 px

Seinamaalid, supergraafika loodusest, loomadest Põhja-Tallinnas (Põhja-Tallinn08)

Kohalikele elanikele lisab kunst alajaamade seintel kindlasti juurde väärtusi, et nende kodukoht on ilus, inspireerivi. Kunst, mis seotud kohaliku looduse ja loomadega on õpetlik ja kutsub inimesi nautima, austama loodust ja kodukanti. Loomad ja looduses olevad taimed, millest valmiksid suured supergraafika seinamaalingud saavad valida välja linnaelanikud ise.

Asukoht: näiteks alajaamad, piirdeaiad jm
Idee esitaja: Vahur Agar, Helena Hanni

Kood hääletamisel -> Põhja-Tallinn08


Põhja-Tallinn, lapsed ja nooredLapsed ja noored idee 150 px

Stroomi ranna pumptrack (Põhja-Tallinn09)

Lastele ja noortele on oluline luua õue atraktiivseid võimalusi, et õuesolemine teha heaks harjumuseks. Pumptrack on selleks hea viis, sest sobib kogu perele ja hea mänguväljaku asendus. Stroomi rand ja Merimetsa terviserada on väga populaarsed kasutajate seas. Pumptrack on esimene etapp rattavõimaluste loomisel sealkandis ning seda saa saaks kasutada: ratturid, trikiratturid, rulatajad, rulluisutajad, tõukeratturid, jooksurattad. Edaspidi saaks terviserajale rajada näiteks maastikuratta õpperaja ning traili.

Asukoht: Stroomi ranna ja Merimetsa terviseraja vaheline ala
Idee esitaja: Alo Lõoke

Kood hääletamisel -> Põhja-Tallinn09


Põhja-Tallinn, turvalisusTurvalisuse idee 150

Sõle raamatukogu lisavalgustus (Põhja-Tallinn10)

Lisavalgustuse lisamine parandaks turvalisust, sest piirkonnas liigub rahvas poodidesse ja koju ning pimedas on lõiku eriti hirmus läbida. Võisk paigaldada eraldi lisavalgustuse Sõle raamatukogu esisele alale.

Asukoht: Sõle 47b
Idee esitaja: Vasili Ivanov

Kood hääletamisel -> Põhja-Tallinn10


Põhja-Tallinn, linnakeskkondLinnaruumi idee 150 px

Trammiteede kontaktvõrgu tugipostide haljastamine (Põhja-Tallinn11)

Varem kasutatud trammiliinide kontaktvõrgu metallist tugipostid on nüüdseks kasutud ja neile oleks võimalik istutada erinevaid ronitaimi, et lisada linnaruumi rohelust. Idee hõlmab endas linna roheala laiendamist, maastikukujundust, ökoloogia parandamist, hubase linnakeskkonna loomist ja on ka suurepärane näide tööstus- ja tehnorajatiste harmoonilisest kasutamisest linnakeskkonnas. Kindlasti täiendav argument konkurentsis Euroopa 2023. a. rohelise pealinna tiitli nimel.

Asukoht: linnaosa ülene
Idee esitaja: Viktor Sossulin

Kood hääletamisel -> Põhja-Tallinn11


Põhja-Tallinn, sportSpordi idee 150 px

Universaalne spordiväljak Stroomi randa (Põhja-Tallinn12)

Kuna Stroomi jalgpalliväljak jätab hetkel soovida, siis idee seinseks sellest - teha olemasoleva jalgpalliväljaku asemele universaalne spordiväljak, kus oleks võimalik mängida minijalgpalli, võrkpalli, korvpalli, tennist ja sulgpalli. Universaalsete spordiväljakute paigutamine võimaldab suurel hulgal tallinlastel sportida otse oma elukohas ja annab olulise tõuke massispordi arengule. Vaata väljaku täpsemat plaani siit!

Asukoht: Stroomi ranna jalgpalliväljak (Puhangu ja Pelguranna tänava ristmiku lähedal)
Idee esitaja: Viktoria Zubkova

Kood hääletamisel -> Põhja-Tallinn12


Põhja-Tallinn, turvalisusTurvalisuse idee 150

Valgustatud jalakäijate ülekäik Ehte tänavale (Põhja-Tallinn13)

Ettepanek rajada Ehte tn 1 ja 2 majade vahele valgustatud jalakäijate ülekäigurada. Ligi 1500 inimest päevas ületab ebaturvaliselt Ehte tänava majade Ehte tn 2 ja Ehte tn 1 vahelisel alal. Nendeks on piirkonna elanikud ja Ehte Humanitaargümnaasiumi õpilased. Ehte tänavalt pääseb ka Pelgulinna Selverisse. Tänava äärde pargitud sõidukid aga varjavad nähtavust mõlemale poole ja nii tekivad ohtlikud olukorrad.

Asukoht: Ehte tänav 1
Idee esitaja: Mihkel Oja

Kood hääletamisel -> Põhja-Tallinn13


Vali välja idee, millele soovid oma hääle anda, jäta meelde idee kood ning mine hääletama!

Teised linnaosad:  Haabersti   Kesklinn   Kristiine  Lasnamäe  Mustamäe   Nõmme   Pirita 

Tagasi avalehele

Viimati muudetud 17.01.2024