Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Põhja-Tallinna kaasava eelarve ideed

Põhja-Tallinna kaasava eelarve ideed

Tallinna kaasava eelarve realiseerimiseks 2022. aastal on ette nähtud Põhja-Tallinnas 127 315 eurot. Ekspertkomisjoni otsusega pääseb Põhja-Tallinna linnaosas hääletusele 11 ideed.


Kalamaja vabaõhu treening- ja noortepark Põhja-Tallinn1

Noortepark - noortele suunatud ala on eelkõige mõeldud kooliealistele lastele. Pargis oleks võimalus aktiivselt ja samas lõbusalt aega veeta. Selle jaoks on erinevad turnimis – ja ronimisalad ning teised enda proovilepaneku võimalused, nt tasakaalurada, takistusterada, ronimissein. Lisaks võiks alal olla pinksilaud, korvpallirõngas ning võimalusel ka vähendatud mõõtmetega jalgpalliplats. Plaanis on küsida nõu ka noorte endi käest.

Treeningpark - vabas õhus treenimine tugevdab tervist ja on kättesaadav kõigile, sõltumata sissetuleku suurusest. Muudetavate raskustega Omnigym välijõusaali rajamine Põhja-Tallinna linnaossa annab linnaosa elanikele võimaluse teostada sama kvaliteetset jõutreeningut vabas õhus aastaringselt kui on seda võimalik teha sisejõusaalides. Omnigym seadmed sobivad kasutamiseks nii naistele, noortele, eakatele kui ka kogenud sportlastele, sest nendel treeningseadmetel on raskuste muutmine hästi lihtne ja turvaline. Parimate saadavalolevate välijõuseadmetega varustatud välijõusaali olemasolu linnaosas on heaks motivaatoriks spordiga tegelemise alustamisel, sest võimaldab ka väheste sportlike võimetega inimestel tasapisi raskusi suurendades oma treenitust tõsta. Seadmete valikus on esindatud ka puuetega inimestele sobivad treeningseadmed. Asukoht: Volta kvartali kõrval asuval maa-alal
Ühendatud idee: Ott Kiivikas; Erki Pärnoja; Kristin Merilai

Kood hääletusel: Põhja-Tallinn1


Stroomi jalgpalliplatsi korrastamine Põhja-Tallinn2

Teeme Stroomi jalgpalliplatsi korda! Laste ja täiskasvanute seas populaarne väljak vajab kordategemist, sest see on ebatasane ja auklik, väravad vanad ja ohtlikud ning rohelise muru asemel tuleb palli mängida mulla/liiva sees.
Idee esitaja: Põhja-Tallinna JK Volta

Kood hääletusel: Põhja-Tallinn2


Vabaõhualadele mõeldud muusikainstrumendid Põhja-Tallinn3

Kui paigaldada instrumendid Stroomi rannapargi mänguväljakute vahele, näiteks, kus lapsed saavad värsket õhku või päikest nautides luua helisid ning arendada oma muusikalisi ideid, siis saab hoo sisse lapse muusikaline potentsiaal tema arengu kiireimal ajal ja nad avastavad õnnelikena muusikategemise rõõmu ja mõjuvõimu.
Idee esitaja: Maksim Saber

Kood hääletusel: Põhja-Tallinn3


Madalseiklusrada Ristiku Põhikooli õuele Põhja-Tallinn5

Ristiku Põhikool on viimaste aastatega astunud pika sammu kogukonnale lähemale. Kooli moto on “Kool kõigile, avatud kogukonnale”. Oleme avanud tavaklassid, teinud kohalike elanikega kooliaias koostööd, olnud kogukonnapäevade toimumispaigaks jne. Soovime lähendada veelgi kooli ja kogukonna koostööd ning rajada kooli hoovi madalseiklusraja, mida saavad vastavalt kasutuskorrale kasutada nii kooliõpilased kui ka lähiümbruse elanikud. Kogukond koolile = kool kogukonnale! Asukoht Ristiku 69 õueala, olemasoleva jõulinnaku, ronila ja õppeaia läheduses
Idee esitaja: Ristiku Põhikool

Kood hääletusel: Põhja-Tallinn5


Ratta õpperada Stroomi ja Merimetsa alale Põhja-Tallinn7

Ratta õpperada koosneb erinevatest elementidest, mis imiteerivad liikluses ettetulevaid takistusi ning elementidest, mida on lõbus läbida. Eesmärk on luua ohutu keskkond, kus lapsed saavad läbi mängu arendada oma sõiduoskust. Tehes seda seejuures ohutus keskonnas. Rajal võib kohata elemente, mis imiteerivad trammiteed, juurikaid, auke, äärekive jne. Õpperadade idee taustaks on probleem, et tänased joonitud õpperajad ei ole lastele atraktiivsed ning nendel sõitmine ammendab end mõne ringiga.
Idee esitaja: Alo Lõoke

Kood hääletusel: Põhja-Tallinn7


Stroomi Beach Arena Põhja-Tallinn8

Stroomi Beach Arena, Tallinna rannspordialade keskus! Tallinn vajaks korraliku rannaspordikeskust. Üksikuid väljakuid on mööda linna laiali aga puudub üks ja korralik. Ettepanek on rajada Stroomi randa rannatennise ja rannavolle väljakute jaoks spetsiaalne ala. Stroomi rannaalale võiks tekkida samasugune rannatennise ala nagu Rahingel, aga kokku 10 väljakut, ala suurus oleks ca 5040 m2. Rahinge väljaku näide: https://tennis.ee/tennisekeskused/rahinge-rannatennis/  Rannaspordi harrastamine on vigastuste vaene ja sobib kõikidele vanuserühmadele. Väljakute ala tõstaks Stroomi ranna atraktiivsust ja võimaldaks korraldada mitmeid võistlusi nii rannatennises kui ka rannavolles. Lähimate aastate jooksul võiks toimuda ka Eestis rannatennise rahvusvaheline ITF turniir. Kindlasti tekitaks see laiemat huvi Tallinna elanike seas ning leiaks ka positiivset meediakajastust.
Ühendatud idee: Meelis Kuusalu; Indrek

Kood hääletusel: Põhja-Tallinn8


Lõime tänava miljööväärtuslik ala Põhja-Tallinn14

Ajalõimed Lõimes! Tahaks, et Lõime tänava hävinud haljastus taastataks ja tagataks puiestee säilimine. Samuti sooviks, et harjutaks asendama puu kohe, kui see viga saab või hävib ja et haljastuses ongi eri vanuses puud selmet üldse mitte. Ja Lõime tänavas võiks olla ka ala miljööväärtuslikkust selgitav info kaldtahvlitel ja fotosid minevikust. Samuti võiks tänavas olla suur lillepeenar, mida elanikud saaks ise kujundada ja hooldada.
Idee esitaja: Tuuli Reinsoo

Kood hääletusel: Põhja-Tallinn14


Katusega puhkealad grillimiseks Põhja-Tallinn37

Ettepanek luua Põhja-Tallinnasse puhkeala grillimiseks koos varjualustega. Tallinnas on vähe kohti, kus saaks grillida ja vihma korral varju minna.
Idee esitaja: Tatjana

Kood hääletusel: Põhja-Tallinn37


Jaapanipärane minimets Põhja-Tallinnasse Põhja-Tallinn40

Ettepanek istutada linnaosasse mitmekesine tihe minimets, mis meelitaks linna putukaid ja linde, suurendaks bioloogilist mitmekesisust, vähendaks õhu saastatust ja mürataset. Jaapani meetodil rajatud isereguleeruv ja kiiresti kasvav metsasüsteem. Ideaalis oleks hea rajada selline minimets igas linnaosas ja tulevikus kogu Eestis. Linnaosad võiksid välja selgitada erinevad kohad, kuhu saaks puid istutada nii, et nad ei segaks linna taristut ega maanteid. Nii oleks igal aastal võimalik leida ressursse linnaosade haljastamiseks ja jätkusuutlikuks arendamiseks. Asukoht Vabriku 11
Idee esitaja: Irina Sološenko

Kood hääletusel: Põhja-Tallinn40


Õuemale Stroomi piirkonda Põhja-Tallinn49

Ettepanek paigaldada linnaosasse suured malenupud iga ilmaga õues mängimiseks. Õuemale on laialt levinud teistes Euroopa linnades. Malemäng värskes õhus ja tassike kohvi kõrvale kõlaks ju hästi. Malemänguväljak võiks kanda Paul Kerese nime ja saada tõmbenumbriks kõigile malemängu armastajatele Põhja-Eestis. Võimalik asukoht Stroomi rannalal
Idee esitaja: Maksim

Kood hääletusel: Põhja-Tallinn49


Tallinna luulerada Põhja-Tallinnasse Põhja-Tallinn50

Tallinna luulerada koosneb 30 luulefragmendist Eesti nüüdisluuletajatelt, mis teevad tiiru peale tervele hansalinnale! Need on elulised pisimomendid, mis sunnivad suurlinna lõpmatute voolude keskel korraks peatuma ja väljuma vähemalt hetkeks oma rutiinsest elutempost. Tegu on omamoodi kultuurilise terviserajaga, mis annab inimestele tegevust ja põhjust avastada linnaosi, kus nad ehk kunagi varem pole käinud. Seda rada on kõige mugavam läbida jalgsi, ratta või ühistranspordiga!
Idee esitaja: Reijo Roos

Kood hääletusel: Põhja-Tallinn50


Teised linnaosad: Haabersti  Kesklinn  Kristiine  Lasnamäe  Mustamäe  Nõmme  Pirita

Tagasi avalehele

Viimati muudetud 13.12.2021