Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kaasava eelarve konkursi võitja Lasnamäel

Kaasava eelarve konkursi võitja Lasnamäel

Pea kolmandik hääletanutest pidas võiduvääriliseks Lasnamäe grillimisplatsi uuendamist.

2022. aasta lõpus toimus kolmas Tallinna kaasava eelarve hääletus, kus sai anda oma hääle ühe või kahe linnaruumi parandamisettepaneku poolt, mis esitati eelnevalt toimunud ideekorjele. Seekord said hääletajad valida 11 erineva idee vahel ning enim poolehoidjaid kogus idee number kaheksa, milleks on Pirita jõe ääres asuva Lasnamäe grillimisplatsi uuendamine. Idee teostamine algab 2023. aastal, projekti realiseerimiseks on 2023. aasta Tallinna linna eelarves ettenähtud pea 160 000 eurot. 
Idee esitanud Kristina sõnul vajab grillimisala uuendamist, sest kui varem asus platsil mitu grillimiskohta, kus sai vihma kartmata jõe ääres istuda ja šašlõkki küpsetada, siis nüüdseks on jäänud vaid üks ajale jalgu jäänud majake.
Hääletada oli võimalik nii elektroonselt kui ka erinevates hääletuspunktides kohapeal. Hääli koguti linnaosavalitsuse peahoones ning erinevates kaubanduskeskustes Lasnamäel. Hääletusel sai osaleda vähemalt 14-aastane isik, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht on Tallinn. Hääletada oli võimalik vaid oma linnaosa ideede poolt.
Lasnamäel võttis kaasava eelarve hääletamisest osa 1780 linnaosa elanikku. Lasnamäe grillimisplatsi uuendamise poolt hääletas kokku 563 inimest. Populaarsuselt teiseks sai idee ehitada Läänemere tee lähistele eraldiseisev väike botaanikaaed. Kolmandale kohale maandus ettepanek luua Arbu tänava mänguväljakul „Saarepiiga madalseikluspark”.
Aasta esimesel poolel viiakse ellu ka 2021. aasta kaasava eelarve võiduidee, milleks on statsionaarse tualeti rajamine Pae parki.

Artikkel ajalehest Lasnamäe Leht