Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kaasava eelarve veebiküsitlus avas projekti linnakodanike pilgu läbi

Kaasava eelarve veebiküsitlus avas projekti linnakodanike pilgu läbi

12. veebruarist 3. märtsini toimunud veebiküsitluse põhjal laekus väärtuslikku tagasisidet, kuidas muuta Tallinna kaasava eelarve protsess kaasaegsemaks ja kasutajakesksemaks ning toetada inimeste veelgi suuremat osalust.

Veebiküsitluste käigus uuriti linnakodanike teadlikkust projektist ja paluti jagada oma kogemust Tallinna kaasava eelarve protsessis osalemise kohta. Oma arvamust sai avaldada nii ideede esitamise, hääletamise kui projekti edasise arengu osas.
Küsitluse tulemuste esmase analüüsi põhjal võib öelda, et linlased on kaasava eelarve protsessist teadlikud ja positiivselt meelestatud. Ideede esitamist ja rahvahääletusel osalemist hinnatakse pigem lihtsaks ning valik tehakse enamasti oma elukoha läheduses paikneva idee kasuks.
Ootused ja soovid kaasava eelarve tuleviku osas seonduvad kogukonnatunde suurendamise, ideede parema tutvustamise ning erilisemate ideede elluviimisega. Samuti soovivad linlased olla protsessi erinevates etappides rohkem kaasatud ja oodatakse, et linn selle projektiga jätkaks.
Paralleelselt küsitlusega viidi läbi ka intervjuud nii oma ala ekspertide, ideid esitanud inimeste kui linlastega, kes varem selles protsessis osalenud ei ole. Saadud sisendit kasutab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet kaasava eelarve protsessi täiustamisel, et läbi muutuste toetada linnakodanike võimalikult suurt osalust.
Tänutäheks küsitlusele vastamise eest loositi osalejate vahel välja Tallinna Botaanikaaia pääsmeid. Võitjatega on auhinna kättesaamiseks ühendust võetud.
Aitäh kõigile, kes olid valmis oma arvamust ja kogemusi jagama!
Kaasava eelarve protsessil saab silma peal hoida kodulehel 
tallinn.ee/kaasaveelarve.