Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Uudised

Kaasav eelarve EST lihtne kujundus pealkirjaga.png

Kaasava eelarve ideekorjele esitati rekordarv ideid

Tallinna 2024. aasta kaasava eelarve ideekorjele esitati tänavu 491 ettepanekut, mis ületab eelmise rekordi 76 võrra ja on ka nelja aasta parim tulemus. Ideede elluviimise võimalikkust hindab ekspertkomisjon ning linnaosades realiseeritavad projektid selguvad avalikul hääletusel.
Kaasav eelarve EST lihtne kujundus pealkirjaga.png

Kaasava eelarve ideid saab esitada veel kuus päeva

​​​​​​​Eeloleva pühapäevani, 8. oktoobrini saavad kõik tallinlased pakkuda ideid tuleva aasta kaasava eelarve projektide elluviimiseks. Kahe nädala jooksul on esitatud 222 ettepanekut, kõige aktiivsemad on olnud Nõmme ja Kesklinn.
Tallinna kaasav eelarve.png

Peagi algab 2024. aasta kaasava eelarve ideekorje

Tallinna linnavalitsus võttis tänasel istungil vastu otsuse 2024. aasta kaasava eelarve protsessi algatamiseks. Alates 18. septembrist kuni 8. oktoobrini saavad kõik tallinlased esitada ettepanekuid selle kohta, milliseid projekte võiks linnaruumis ellu viia järgmisel aastal.
Nurmenuku-rattaparkla_naidis_Foto Elis Tamula_01.jpg

Kaasav eelarve kutsub hääletama: Valikus on rattaparklad, mänguväljakud, seiklusrajad, veekraanid koertele, botaanikaaed Lasnamäele ja palju muud põnevat

„Sel aastal on linnaelanikel võimalus kolmandat korda kaasa lüüa ja kokku esitati 414 ideed, millest lõpphääletusele kvalifitseerus 114,“ ütles Kesklinna linnaosa vanem Monika Haukanõmm tänasel linnavalitsuse pressikonverentsil. „Ideede teostatavust hindas ekspertkomisjon. Sõeluti välja need, mida ei ole võimalik kaasava eelarve raames ühel või teisel põhjusel teostada.”