Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Eesti kirjanduse orienteerumispäev Tallinna Kadaka lasteaias

Eesti kirjanduse päeva puhul muutus Tallinna Kadaka lasteaed kirjandusmaaks, kus lapsed otsisid tuntud eesti lastekirjanike teoseid.

Seikluslik orienteerumismäng viis kõik Kadaka lasteaia lapsed uurima ruumi enda ümber, et leida kontroll-lehel märgitud lasteraamatud, nagu näiteks "Kaka ja kevad", Leiutajateküla Lotte", "Sipsik" ning paljud teised lastele tuttavad ja armsaks saanud raamatud. Lasteaed oli saanud erilise ilme: iga nurga tagant paistis uus temaatiline võlumaa. Lapsed läbisid metsa, koopaid, lebolat, kummituslossi jpm. Retk oli just nimelt eriti põnev, kuna viis lapsed rändama kohtadesse, kuhu nad tavapäraselt ei satu. Nii said näiteks Lõvikutsikad enda närvid proovile panna, kui keldris hakkas lehvima salapärane kummitus või kui Sipsikud pidid läbima tunneli, millel lõppu ei paistagi. 
Selgub, et meie lapsed on raamaturahvas. Teosed leiti üles ning osati näituseks ülesseatud muudestki raamatutest rääkida. 
Seikluslik element orienteerumismängu juures õpetab lastele tegema koostööd oma paarilisega, keskenduma ülesande täitmiseks ja ühiselt üle saama teel ette sattuvatest takistustest.