Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Elukohajärgse kooli määramise taotluste vastuvõtt pikenes märtsi lõpuni

Elukohajärgse kooli määramise taotluste vastuvõtt pikenes märtsi lõpuni

Tallinna Haridusamet pikendas taotluste vastuvõtmist elukohajärgse kooli määramiseks sügisel Tallinna munitsipaalkooli esimesse klassi astuvatele lastele kuni 31. märtsini.


Eesti rahvastikuregistri andmetel on Tallinnas sellel aastal 4800 koolikohustuslikku ikka jõudvat last, mida on ligi 140 võrra rohkem kui eelmisel aastal. Taotluste vastuvõttu pikendati, kuna praegu on taotlus esitamata ligikaudu 1600 lapsevanemal.
 
Avalduse lapsele elukohajärgse munitsipaalkooli määramiseks saavad esitada rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad lapsevanemad. Seda saab mugavalt ja kiiresti teha veebilehel ekool.eu. Olemas on ka kolmes keeles videojuhis: eesti keelesvene keeles ja inglise keeles.
 
Koolide määramisel arvestatakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning Tallinna linnas kehtiva korra alusel eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate soove.
 
Kui laps on rahvastikuregistri järgi Tallinna elanik, kuid ei asu õppima Tallinna munitsipaalkooli esimeses klassis (laps läheb erakooli, asub õppima mõnes teises linnas või maakonnas, läheb kooli välismaal või kui lapsevanem taotleb koolipikendust), tuleb lapsevanemal sellest haridusametit kindlasti teavitada. Vastava vormi leiab ameti kodulehelt, valides „Koolikoha määramisest loobumine“.
 
 
Lisateave:
Tallinna Haridusamet
Tel 6404590