Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Heategevuslik projekt „Märkan ja hoolin“

Heategevuslik projekt „Märkan ja hoolin“

Kalamaja Lasteaed järgib programmi „Kiusamisest vabaks“ põhimõtteid ning liigub oma tegevustes üha enam väärtuspõhise lasteaia suunas. Soov on kasvatada eetilist tundlikkust ja kaasata lapsi aruteludesse, mille tulemusel muutuvad lapsed hoolivamaks ja kaasavamaks.

Teadusuuringud on näidanud, et programmis osalejad on õppinud oma kaaslasi lohutama ja teevad seda üha enam omal initsiatiivil, vastupidiselt varasemale, mil lohutajateks olid peamiselt täiskasvanud. Vastastikust tähelepanu ja üksteisest hoolimist on näha ka viisis, kuidas nad reageerivad teiste laste omavahelistele erimeelsustele ja ebaõiglasele kohtlemisele. Personal kogeb, et üha rohkem lapsi julgeb sekkuda, kui nad peavad toimuvat kellegi suhtes vääraks.

Me kõik soovime, et inimesed suhtuksid üksteisesse sallivalt, austavalt, hoolivalt ja sekkuvad ebaõiglase käitumise korral ning julgevad kaitsta kaaslast, kes seda ise ei suuda. Meie ümber on palju lapsi, kes endast sõltumatutel põhjustel on kogenud ebavõrdsust,  kõrvalejäetust ja mittetolereerimist. ˇKalamaja Lasteaed koostöös Kalamaja Põhikooliga plaanib kinkida erivajadustega lastele ühe sõbraliku ja rõõmsa hetke. Meisterdame novembri jooksul sõbralikkuse ja heatahtlikkuse soovi kandvaid kaarte ja kingime need detsembri algul Tondi Kooli lastele.

Viimati muudetud 07.12.2023