Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Heategevuslik projekt „Märkan ja hoolin“ koos Kalamaja Põhikooli ja Tallinna Tondi Kooliga

Heategevuslik projekt „Märkan ja hoolin“ koos Kalamaja Põhikooli ja Tallinna Tondi Kooliga

Kalamaja lasteaiapere on saanud juurde palju väärtuslikke kogemusi, meeldivaid mälestusi ja tunneb heameelt jagatud rõõmu üle. Kalamaja Lasteaia lapsed meisterdasid koos  Kalamaja Põhikooli lastega mitmel kohtumisel heasoovlikke ja väärtusi kandvaid rõõmsaid kaarte, et kinkida need Tallinna Tondi Kooli lastele. Lisaks sõbralikkuse ja heatahtlikkuse soovi kandvate kaartide üleandmisele, oli meil tänu Tondi Kooli heale korraldusmeeskonnale, väga mitmekesine liikumis- ja nuputamistegevustega jõulukuu hommik. Lasteaia lapsed ja kooli lapsed olid omavahel koostöös ja nautisid liikumist, tantsimist ja nuputamist täiel määral. Kõikide laste ja õpetajate silmad särasid ning oleme selle üle väga õnnelikud.
Suur tänu koostöö eest Kalamaja Põhikool ja Tallinna Tondi kool.
Projekti mõte on ajendatud sellest, et Kalamaja Lasteaed järgib programmi „Kiusamisest vabaks“ põhimõtteid ning liigub oma tegevustes üha enam väärtuspõhise lasteaia suunas. Soov on kasvatada eetilist tundlikkust ja kaasata lapsi aruteludesse ning tegevustesse, mille tulemusel muutuvad lapsed hoolivamaks ja kaasavamaks.
Me kõik soovime, et inimesed suhtuksid üksteisesse sallivamalt, austavamalt, hoolivamalt. Loodame, et üha enam  sekkuvad inimesed ebaõiglase käitumise korral ning julgevad kaitsta kaaslast, kes seda ise ei suuda. Meie ümber on palju lapsi, kes endast sõltumatutel põhjustel on kogenud ebavõrdsust,  kõrvalejäetust ja mittetolereerimist. Me kõik saame näidata üksteisele sõpruse soojust ja turvalisust läbi koostegutsemise ja hoolimise.