Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Keeleõppekuu Kalamaja Lasteaias

Keeleõppekuu Kalamaja Lasteaias

Kalamaja Lasteaias tähistasime keeleõppekuud mitmel erineval moel lugusid jutustades. Ja kuna lugusid saab rääkida vaid sõnu kasutades, siis oleme esimese sügiskuu jooksul täiendanud oma sõnavara vaprasti ning keelt küllaga juurde õppinud.
Näituse-keeles oleme septembris rääkinud lugu Trepigaleriis. Fotonäitus "Meie suveseikluste sõnad" õpetab perede toodud piltide kaudu ning laste öeldud iseloomustavate sõnade läbi, meile palju uusi ja ka igapäevaseid ilusaid eesti keelseid sõnu. Fotode juures olevatelt jutu-mullidelt paistavad vastu vahvad sõnad nagu mülgas, suhkruvatine, tehnikaline, mustikaline, jääkülm ja üleaedsed ning veel palju, palju erilisi, südamlikke meie oma sõnu, mida on vajalik ja väga hea teada!  Nii saavadki kõik näituse nautlejad üha uuesti ja uuesti fotosid uurides uusi sõnu õppida. Kalamaja lapsed on olnud vaimustuses võimalusest oma tegemisi ja sõnu kaaslastele tutvustada. Fotode ees arutletakse, selgitatakse ja kogetakse sõnade ilu igapäevaselt. 
Sõnakunstiga oleme saanud kohtuda ka leivapäeval Kakukese lugu koos jutustades ja läbi mängides. Kogu lastepere elas kaasa õpetaja Helle maitsvale leivakakukesele, kes veeres läbi tammiku, kaasiku ja männiku ning loomulikult kohtus erinevate metsloomadega oma rännuteel. Täname südamest meie vägevat jutuvestjat, õpetaja Aivit ja tublit leivakakukese küpsetajat, õpetaja Hellet!
Kalamaja lasteaia uue ja värvilise värava pidulik avamine tõi meie lastele juurde veel ühe uue loo. Lasteaia uhke ja värviline aed, millel löövad sulpsu kalad ja iga päev sirab aia kohal päike, on just sedalaadi koht, kus võiks elada kuldne kala, kes kuulab laste unistusi, soove ja rõõmusõnumeid ning keda saab igal päeval värava küljes paitada ning talle kõige tähtsamaid mõtteid sosistada. Nii teavadki nüüd meie maja lapsed, et kuldsest kalast möödudes võib teda silitada ning öelda talle erinevaid, tavalisi, erilisi, vahvaid sõnu.
Sõnad näitusel, sõnad lugude jutustamiseks, sõnad kuldsele kalale sosistamiseks - palju sõnu, mida igapäevaselt kasutades ja nende läbi oma keelt ise hästi osates saame meie armsa eesti keele säilimisse panustada. Oli sisukas ja tegus keeleõppe kuu.