Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kodukuu Kalamaja Lasteaias

Kodukuu Kalamaja Lasteaias

Kodukuu ehk veebruar oli Kalamaja Lasteaiale tempokas ja sisukatest tegutsemistest tulvil.
Kuu alguses jätsime oma armsa lasteaiamaja ehitajate hoolde, et nad saaksid majale „uued soojad riided selga aidata“ ja kolisime asenduslasteaeda Lina tänav 8. Kuna kogu ümbrus oli uus ja tundmatu nii väikestele kui suurtele, hakkasid rühmad käima avastusretkedel lasteaia ümbruses. Silma jäid erinevad tänavanimed ning iga järgneva käiguga kogunes neid aina juurde. Suuremad tähehuvilised veerivad ja loevad tänavanimesid kokku. Väiksemad on otsinud sarnase algustähega tänavanimesid. Lapsed pildistavad tänavanimedega sildid ülesse ning eks aeg näitab mida vahvat veel välja mõeldakse! Rühmad on käinud tänavanimesid uurimas Sitsi, Krulli ja Pelguranna asumis. On ju kultuurne teada oma koduümbrust ja selle lugusid.
Meie kodu - Eestiga seotud oli ka Sõber Teatri etendus „Alguse asi“, kus tüdruk Mari otsis oma ehedale Eesti kohvikule nime Faehlmanni muistenditest ja lapsed said uusi teadmisi lugudest „Maailma loomine“, „Keelte keetmine“ ja „Koit ja Hämarik“.
Kalli Eesti 106. sünnipäeva tähistasime ühiselt lipuvärvides kaunistatud saalis. Linavästrikud Stella ja Raimond tõid väärikalt ja uhkusega sisse meie riigi lipu ja ühiselt seistes laulsime hümni. Koos südamlike Eestile pühendatud laulude laulmine, luuletuste kuulamine ja esitamine ning meeleolukad ühistantsud tegid südame soojaks ja rõõmsaks. Täname muusikaõpetaja Sirlit piduliku ja rõõmsameelse aktuse korraldamise eest!
Koolieelikute rühmas täiendati teadmisi erinevatest Eesti presidentidest. Googeldati nimesid, uuriti presidentide portreid ning joonistati üllatavalt tabavalt meie suuri riigimehi! Elagu armas ja  vaba Eesti!

Kodukuu suurt ühisüritust vedas ja korraldas Tihaste rühm. Kogu lasteaiaperel oli võimalik osaleda erinevates töötubades. Õpetaja Annega sai ette võtta Eesti oma supertoidu ehk kama valmistamise. Segati erinevaid koostisosi ja uuriti, mis vahe on tavalisel kamal ja rukkikamal. Kama maitses võrratult nagu ise tehes alati ja kiitust jagasid ka need, kes siiani kamausku ei ole olnud! Õpetaja Kristin juhendas lapsi haridusrobot mTinyga tegutsedes. Otsiti Eesti sümboleid ja tehti muusikat. Väike armas panda robot on juba üheks laste lemmikuks kujunenud. Õpetaja Veera oli püsti pannud triibuseelikute valmistamise töötoa, kus sai ise otsustada, millises rütmis ja mis värvi tulevad rahvariideseelikutele lapse oma tehtud triibud. Piiluti teiste tööd, arutleti ja katsetati. Oli vahva tegemine. Täname Tihaste rühma meeskonda lastele põneva ja praktilise Kodukuu ürituse korraldamise eest!
Ja kuna oleme oma kodu-lasteaiast ajutiselt kolinud oli kodukuu meile eriti oluline. Rühmad võtsid koostöös peredega ette kodumajade lähema uurimise ja mininäituste korraldamise rühmades. Suur koridor kaunistati erinevates tehnikates kodumajade piltide ja meisterdustega, et ikka ise kodutunnet luua ja end uues kohas mõnusamalt tunda. Kodu on kõigile soe, oluline ja väga vajalik koht ning see kumab laste töödest igal hetkel silma. Kodu on kallis - nii meie ühine kodu Eesti, kui igaühe kodu meile endile ja meie peredele.