Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mitmekultuurilisuse kuu tähistamine

Mitmekultuurilisuse kuu tähistamine

23. jaanuaril tähistasime Kalamaja Lasteaias tegusat ja aktiivset liikumist pakkunud ühisüritusega mitmekultuurilisusele pühendatud teemakuud.
Õpetaja Kristiina oli end ehtinud Viru-Nigula rahvarõivastega, mida ta meile ka tutvustas. Lapsed oskasid nimetada rõivaste erinevaid osi (seelik, põll, pastlad) ja publiku hulgast kuuldus ka sõna tanu. Kalamaja lapsed on üleni tarkust täis!
Kõige vahvam osa koosoldud ajast oli aga erinevate rahvaste laulumängude mängimine. Eesti kultuuri esindas laulumäng "Sooder", mis on olnud Eesti laste lemmik juba mitmeid põlvkondi ja mille tantsida oskamine meie erinevaid põlvkondi ka siin majas ühendab. Koos vihtusid tantsu õpetaja Ille ja Linavästrike vahvad lapsed ja õpetaja Urve ning meie pesamunad Siisikesed. Oli loodud mõnus sild erinevate põlvkondade vahel läbi ühise tantsu.
Soome kultuuri saime nuusutada tantsides igavesti head tuju loovat, naerma ajavat ja kehalist osavust nõudvat Lapaduud. Kõik lugejadki teavad, et kui kõlab küsimus "Kas varbad olid?", siis edasi saab vaid enda üle ühke olla, kui tantsuhoos püsti jääd. Meie tublid Kalamaja lapsed lõpetasid meeleoluka Lapaduu kõik vapralt tasakaalu säilitades.
Viimaseks kulme kergitavaks üllatuseks oli kõigile, et laulumäng "Kui sul tuju hea" on meieni jõudnud Ameerika maalt ning nii me siis vabade jänkide kombel tegime üheskoos vägevat kisa, kui hüüdsime "Küll on hea!" Oli pöörane ja lõbus tuju heaks tegev laulumäng! Ameerika põliselanike kultuuritahu tõi meieni muusikaõpetaja Sirli-Johanna läbi meloodilise ja õrna flöödipala.
Täname Leevikeste  rühma õpetajaid eestvedamise ja meeleoluka ühisürituse korraldamise eest! Elagu laulumängud!