OSALEMINE KADRIORU KUNSTIMUUSEUMI HARIDUSPROJEKTIS „KEERUKUJU“
Novembri rühm osales Kadrioru Kunstimuuseumi haridusprojektis „Keerukuju“. Osalemise eesmärk oli tutvuda erinevate visuaalse kunstiliikidega ja nende väljendusvahenditega ning maalikunsti ja skulptuuri suurte meistritega.
Tunnis tutvusid lapsed rollimängu ja liikumismeetodite abil muuseumis eksponeeritud skulptuure, uurides, kuidas ja millistest materjalidest need on tehtud, mis võiks olla kuju sees ja miks mõni teos on padud postamendi otsa.
Programmi juht arutles lastega maali ja skulptuuri erinevusest, kummast saab rohkem informatsiooni kujutatud inimese kohta. Lastele seletati lahti mõisted kolmemõõtmeline ja kahemõõtmeline . Lapsed tutvusid armastuse-ja ilujumalanna Venusega ja said teada, miks tal ei ole kujutatud käsi. Veel tutvusid lapsed A. Weizenbergi „Rahuingliga“, end veepeeglist imetleva Narkissosega, kuldpasunaid puhuvate inglitega, värviliste pisiskulptuuridega, pronksist Peeter I büsti ja maaliga. Selgeks said materjalid, millest skulptuurid on tehtud.
Lisaks vaatamisele ja kuulamisele mängisid lapsed ka kunagi lossis mängitud mänge. Eriti meeldis lastele mäng „Tüliõun“, mõiste sai selgeks ja loendamisoskus proovile pandud. Mängiti ka uutmoodi keerukuju, kus ennast muudeti erinevates poosides tegelaseks.
Lastele pakkus huvi laemaali peidetud lugu jumalanna Dianast ja jahimees Aktaionist, kes kümblevatele jumalannadele peale sattumise tõttu hirveks moondati. Lapsed tundsid huvi, kuidas oli võimalik maalida lakke ja said oma küsimustele ka vastused.
Tunni lõpetuseks said lapsed ise proovida kätt modelleerimises.
Oli huvitav ja lapsi hariv õppeprogramm.