Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Reisijutud: Hiiumaa

Reisijutud: Hiiumaa

Oktoobri rühma lapsed külastasid 1. novembril Hiiumaad. Õppereis oli kahe kuu õppeteemade kinnistamiseks ning kokkuvõtete tegemiseks.

Alustasime oma reisi juba kell kaheksa hommikul, kui hakkasime sõitma Rohuküla sadama poole. Paljude laste jaoks oli praamiga sõitmine esmakordne kogemus, nii uurisimegi parvlaev Leigrit nii väljast kui seest. Parvlaeva meeskond tervitas meid soojalt ning tunnike mere peal möödus kiiresti. Uurisime välistekil päästepaate ja jälgisime kuidas praam mööda etteantud rada sõitis. Heltermaa sadamast sõitsime Kärdlasse. Kärdlas matkasime Kärdla- Tõrvanina matkarajal, kus nägime palju erinevaid puid ja põõsaid. Matkarajal oli väga hästi näha, et metsa on saabunud sügis. Seal oli ka hea võimalus võrrelda maakohta ning linna. Peale väsitavat matka täitsime veepudeleid arteesiakaevu juures. Ilm meid kahjuks ei soosinud, kuna vihma tibutas terve matka. Siiski olime rõõmsad ning energiat täis! Heltermaa sadamas kõndisime mööda mereäärt, mängisime erinevaid liikumismänge ning tutvusime sadamas asuva “Vanamehe ja kitse” kujuga. Üheskoos uurisime legendi, mille kohaselt käis vanamees oma kitsele uusi praame näitamas. Tagasisõidul juhtusime jälle parvlaev Leigri peale, kus meeskond meid ka kaptenisillale kutsus. See oli väga põnev kogemus. Saime teada erinevate lippude tähtsusest ja, et sellel praamil pole tavalist rooli. Lisaks nägime kui palju kaameraid ja muid vidinaid on vaja ühe suure praami juhtimiseks.

Pärast said lapsed taskuraha eest käia ka parvlaeva poekeses. Selleks tuli palju arvutada ning arvestada, kas ikka saab kõike soovitut osta. Iga laps sai oma ostu eest ise tasuda ning kogeda, mida tähendab ise rahaga poes ostleda. Jällegi sai merel oldud aeg väga kähku läbi ning alustasimegi sõitu tagasi Tallinnasse. Õues oli juba pimedaks läinud, kui meie lasteaia ette jõudsime. Emmed-issid ootasid meid ning kõik said jagada häid emotsioone reisi kohta.

Aitäh kõikidele emmedele-issidele kes meid usaldasid; lapsevanem Liivikat, kes meiega kaasa reisis; TS Laevasid, kes muutis meie merereisi väga meeldejäävaks ja MKR Buss OÜ meie sõidutamise eest. Oli põnev ja meeldejääv reis!

 

Oktoobri rühma õpetaja Triin

Viimati muudetud 23.06.2022