Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kasulikud raamatud

Kasulikud raamatud

  • Ben Furman "Oskuste õppe käsiraamat"

Tuntud Soome psühhiaatri Ben Furmani poolt välja töötatud meetod käsitleb kõiki probleeme kui teatud oskuste puudumist. Nii algabki Oskuste Õppe meetodi järgi laste probleemide lahendamine sellest, et probleem sõnastatakse ümber oskustena. Kui probleem on oskusena sõnastatud, siis on lapsega uue oskuse omandamiseks vaja läbi teha rida samme, et laps ennast nii kindlalt tundma hakkaks, et suudaks uut oskust rakendada.

 

  • Isabelle Filliozat "Minu mõistus on otsas!"

Raamat olukordadest, kui laps vanemaid "proovile paneb". humoorikal viisil kirjutatud raamat pakub arengupsühholoogial ja aju-uuringutel põhinevaid seletusi selle kohta, mis paneb last nii käituma ja millised oleksid tõhusad reageerimise viisid vanema poolt.

 

  • Heiki Krips “Suhtlemiskonfliktid lastega ja laste ümber”

Raamat on kirjutatud eesmärgiga aidata nii lapsevanematel kui lasteaiaõpetajatel paremini toime tulla erinevat tüüpi suhtlemiskonfliktidega.

 

  • Charlotte Ducharme, Camille Beaumont “Lahedad vanemad = õnnelikud lapsed”

Selles positiivse kasvatuse ideedest lähtuvas raamatus ei anta keelde ega käske, vaid võtme liikumiseks teoorialt praktikale.

 

  • Dan Hughes “Tundeelu- ja Käitumishäired”

Käesolev raamat räägib emotsionaalsete probleemide ja käitumisraskustega ning erivajadustega lastest, kes on lapsendatud või hooldusele võetud. Raamatu abil saab end kurssi viia ka tundeelu- ja käitumisraskuste terminitega.

 

  • Colette de Bruin “Viis küsimust. Praktiline juhend autismiga lapse kasvatamiseks” 

Nõuandev raamat lapsevanematele ja pedagoogidele, kuidas kasvatada ja juhendada autismiga last.

 

  • Anja Wikström “Ükski pere pole saar. ATH, lapsevanemad ja süütunne”

Antud raamat räägib süütundest, mis on ilmselt tuttav paljudele erivajadustega laste vanematele ja sellest, kuidas lapse vajadust suurema toetuse järele pannakse pahatihti näiteks halva kasvatuse, liigse suhkru või ebaturvaliste peresuhete süüks.

 

  • Torey Hayden “Tiigri tütar”

Ühe tüdruku väga liigutav lugu, kuidas õpetaja saab aidata last, kelle ema on ta hüljanud ja kelle isa on narkomaan. See lugu aitab mõista, kui tähtis roll on lapse elus hoolival ja usaldusväärsel täiskasvanul.

 

Viimati muudetud 19.12.2023