Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kalamajas avati Lasteaed Kelluke uus maja

Kalamajas avati Lasteaed Kelluke uus maja

Tallinnas Kalamajas avati täna, 10. veebruaril Lasteaia Kelluke (Noole 11) uus, miljööväärtuslikku piirkonda sobiv modernne ja iseloomuga maja, kus kohti on 240 lapsele.

Kiiresti arenevasse Kalamaja piirkonda on lisandumas üha rohkem noori lastega peresid ning see seab suuremaid ootusi ka lasteaiateenusele. Lasteaia Kelluke vana, 1968. aastal avatud maja oli aga ajale sedavõrd jalgu jäänud, et see lammutati ja asemele ehitati uus modernne hoone, kus juba algusest peale on arvestatud nii lasteaia kui ka piirkonna vajadustega.  
Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on kõige olulisem see, et uues majas on laste jaoks loodud meeldiv, arendav ja turvaline keskkond. „Alustades sellest, et rühmaruumides on varasemaga võrreldes palju rohkem mängu- ja liikumisruumi, mida vajab iga laps. Ka õpetajatel on siin piiramatult võimalusi rakendada oma loovust, et muuta laste päevad huvitavaks ja meeldejäävaks,“ rääkis Belobrovtsev. „Soovin lasteaiaperele palju toredaid päevi armsaks saanud vanas, kuid siiski täiesti uues lasteaias.“ 
Kalamaja miljööga sobituv maja on rühmade kaupa jagatud mitmeks kaldkatusega osaks, millest igaüks on ise värvi. Kõikidest rühmadest pääseb otse välja, mis on vajalik selleks, et üleriietes lastel ei hakkaks õueminekut oodates palav. Õuest tuppa tulles aga saab porised saapad kohe esikusse jätta ja nii püsib maja puhtamana.
Lisaks avaratele, hubastele ja praktilistele rühmaruumidele on lasteaial lükanduksega ühendatav spordi- ja muusikasaal. Ruumikas huviklassis on laste mõõdus õppeköök vajaliku köögitehnikaga ja keraamikaahi. Lasteaia hoovis liiklusõppe linnak, õuesõppe paviljonid, õppeaed ja kasvuhoone, loodud on veel rohkelt võimalusi õues sportimiseks ja mängimiseks. Üldkoridore saab kasutada näituste- ja mängualana, kuhu läbipaistev katus lisab veelgi valgust ja õhulisust. Katusele on paigaldatud päikesepaneelid ja välja ehitatud tõhus ventilatsioonisüsteem. Majas on lift ja tänapäevane köök, samuti kabinetid töötajatele.
„Uue maja üle rõõmustavad siin kõik – nii lapsed, lapsevanemad kui ka töötajad. Meie praegused võimalused ei olegi vanaga võrreldavad, niivõrd suur on erinevus. Parim kompliment on aga ilmselt see, et lapsed ei taha õhtuti siit kuidagi ära minna, lapsevanematel tuleb neid igal õhtul tükk aega veenda,“ rääkis Lasteaia Kelluke direktor Tamara Borsuk
Lasteaia ehitanud Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos nentis, et peaasjalikult erasektorile ehitamise kõrval on tore teha midagi täiesti teistsugust. „Lasteaiad ja koolid on alati positiivsesse tulevikku suunatud tööd. Tunneme meeskonnaga suurt uhkust, et nii tore projekt kenasti valmis sai ja soovime lasteaiaperele murevaba kasutust,“ ütles ta ning lisas, et ehituskogemus Tallinna Linnavaraametiga oli ülivõrdes positiivne. Kelluke on Mapri Ehitusel viimasel ajal juba teine lasteaed, eelmine neist sai valmis eelmisel suvel Põltsamaal.
Lasteaia Kelluke uue hoone projekteerimise ja ehitustööde tellijaks oli Tallinna Linnavaraamet, hoone projekteeris Nord Projekt AS ja ehitas Mapri Ehitus OÜ. Omanikujärelevalvet teostas P.P. Ehitusjärelevalve OÜ. Tööde kogumaksumuseks kujunes 8,17 miljonit eurot.
 
Haridusamet