Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Avalduste ja taotluste blanketid

Avalduste ja taotluste blanketid

Lasteaiakoha taotlemise otselink

Tallinna linna munitsipaallasteaeda saab kohta taotleda, kui lapse ja vähemalt ühe lapsevanema elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinn. Saate esitada kuni kolm lasteasutuse valikut. Taotluses näete, mitmes on teie laps valitud lasteaedade nimekirjas. Samuti näete lapse liikumist lasteaedade ootenimekirjades edaspidi.

Kui soovite lapsele lasteaia kohta kohe, saate valida nende lasteaedade seast, kus on vabu kohti. Lasteaedade kontaktid ja info vabadest kohtadest leiad kiiresti Haridusasutuste teatmikust.
Saate kinnitada või tagasi lükata lasteaedade kohapakkumisi. Juba esitatud taotlust on võimalik vajadusel muuta.
Lapsevanem peab tagama oma andmete õigsuse (sh. e-posti aadress). Kohapakkumised tulevad andmekogust elektrooniliselt ning vanema poolt esitatud e-posti aadressile.

Tallinna Linnavalitsuse 11.10.2023 määruse nr. 29 alusel muudeti Tallinna Linnavalitsuse 22. aprilli 2015 määruse nr 18 "Laste koolieelsesse lasteasutusse vastuvõtmise ja sealt väljaarvamise korda"  Lapsevanem saab nüüd märkida lapse kohasoovi aasta ja kalendrikuu.

Kui laps ei ole saanud kohta soovitud lasteasutuses, pakub Haridusamet talle kohta mõnes muus lasteasutuses.

Endiselt saab eelisjärjekorras anda lasteaiakoha pere teisele lapsele siis, kui sobivas/moodustatavas vanuserühmas on vaba koht ning lapsevanem on esitanud lasteasutuse direktorile kirjaliku avalduse (või märkinud iseteeninduskeskkonnas ise) oma pere lasteaiaealised lapsed.
Seega saavad esimesed lasteaiakoha pakkumised ühe pere lapsed, kes on vastavas (ehk avatavasse rühma sobivas) vanuses. Eraldi järjekorda õdedele-vendadele ei moodustata. Õdede-vendade avalduse vorm asub SIIN

Lapsevanemal on võimalik taotleda soodustusi, täpsemalt loe SIIT
Taotluse saab saata lasteaia e-postile digitaalselt allkirjastatult, posti teel või tuua see isiklikult lasteaia direktorile. 

Kui laps soovib meie lasteaiast lahkuda esitab lapsevanem lasteaia direktorile avalduse hiljemalt nädal enne lapse soovitud lahkumise kuupäeva.  

Kõiki taotlusi ja avaldusi saab esitada digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile [email protected] 

 

Viimati muudetud 27.01.2024