Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tervisedendus

Tervisedendus

Tallinna Kelmiküla Lasteaed liitus Tervist Edendavate Lasteaedade (TEL) võrgustikuga 23. novembril 2009

Terviste edendav lasteaed logoTervise edendamine lasteaias on tunnustatud tegutsemisviis, mille puhul rakendatakse süstemaatilist plaani kõigi laste ja töötajate tervise ning heaolu arendamiseks.  

Eestis on loodud tervist edendavate lasteaedade (TEL) võrgustik. TEL-võrgustikku kuuluvad vabatahtlikkuse alusel liitunud lasteaiad, kes lähtuvad oma tegevuses tervist edendava lasteaia põhimõtetest.

Tervist edendava lasteaia eesmärk on hoida ja tugevdada lapse tervist ning luua nii lastele kui personalile heaolu toetavad tingimused. See tähendab süsteemset ja järjepidevat arendustööd, mis lähtub hindamisel selgunud vajadustest. Lasteaed saab planeerida oma arengu- ja tegevuskavasse abinõud, mis aitavad edendada koostööd, kujundada toetavat psühhosotsiaalset ja füüsilist keskkonda, laste tervisekäitumist ning tõsta töötajate kompetentsust rahvatervise valdkonnas. 

Tallinna TEL-võrgustikku kuulub 01.06.2021 seisuga 96 lasteaeda, moodustades umbes neljandiku Eesti võrgustiku liikmetest. 

Tervist edendava lasteaia põhimõtete ja võrgustikuga ning laste tervist ja heaolu lasteaias edendada aitavate juhendmaterjalidega saab tutvuda Tervise Arengu Instituut (TAI) kodulehel.

Meie saavutused tervisedenduse valdkonnas:

"Parima toitlustamisega koolieelne lasteasutus 2009"  I koht
"Tubli tervisedendaja 2010" – Inga Saarepere, majandusjuhataja
"Parim Tallinna Tervist Edendav Lasteaed 2011"  I koht

Viimati muudetud 29.01.2024