Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

2023 aasta JÕULUTRALL Kelmikülas!

2023 aasta JÕULUTRALL Kelmikülas!

Imeilusat uut aastat kõigile! 2023 on jäänud mälestustesse ning 2024 ootab ees! Aasta möödus Kelmiküla lasteaias väga meelelolukalt, palju uut ja põnevat üheskoos traditsioonidega. Kõige ilusam ja kiirem aeg aastas, nimelt jõuluaeg, on selleks korraks läbi saanud ning nüüd olekski aeg selle kohta väike kokkuvõte teha.

Jõuluaja toimetused said alguse 4. detsembril, kui kõik suured ja väikesed päkapikud kogunesid saali, et esimest adventi tervitada. Seda Rõõmurullide eestvedamisel, kui süüdati advendiküünal, loeti luuletust ning lauldi jõululaule. Siis algas ka päkapikukoolinädal, kus lapsed liikusid teistesse rühmadesse ning meisterdasid-toimetasid sealsete õpetajate juhendamisel! Laste Parlamendi soove arvestades valmisid sellel aastal näiteks suuremad ja väiksemad kuused, käpapatrulli maskid, lepatriinud ja piparkoogi poisid/tüdrukud. 

advendihommik.jpg

Päkapikunädala krooniks oli meie traditsiooniks saanud heategevuslik jõululaat lasteaia hoovialal. Vaatamata päris krõbedale külmale ja lõpuks jäässe läinud makaronisalatile, olid letid lookas ja tühjenesid väga kiiresti ning hoov oli laadamelu täis. Ilma meie armsate laste, nende lähedaste ja lasteaia personalita poleks see laat aga saanud toimuda, seega teeme suure tänukalli kõigile, kes moel või teisel oma panuse andsid! Alates Rõõmurullide issi Siimust, kes taaskord oli nõus panni “kaenlasse” võtma ning ehtsat jõulurooga verivorsti ja kapsa näol pakkuma kuni kõigi nendeni, kes usinate näppudega kooki, muffineid või hoopis jõuluehteid lauale valmistanud olid.

jõululaat23.jpg

II adventi tähistasime taaskord üheskoos saalis. Laste Parlamendis varem kõlanud soov, et õpetajad võiksid teha lastele etendust, sai teostatud. Lastele etendati nukuetendusena Kiiri Saare "Kõige parem jõulukingitus", mis rääkis karu ja jänesevahelisest sõprusest ning jõuluajast metsaelanike seas. Muidugi süütasime üheskoos ka advendiküünla. 
nukuetendus.jpg
II advent23.jpg
12. detsembril, ühel mõnusalt lumisel talveõhtul toimus Kelmiküla lasteaia jõulukontsert. Kontserdil esitasid rühmad jõululaule nii eraldi kui ka üheskoos, soovijad said QR koodi kaudu laululehed ette võtta, et kaasa laulda! Lisaks lastele esines meile ka Kelmiküla vilistlane Ella Sofia Sutt ning meie oma muusikaõpetaja Fred. Pärast said lahkujad kosutuseks teele kaasa haarata piparkooki. Täname kõiki, kes tulid ja muutsid selle olemise kirikus nii südantsoojendavaks ja muidugi kõiki tublisid õpetajatest lasteni, kes kontserdi ette valmistasid ja läbi viisid!

kontsertkaarlis23.jpg

13. detsembril oli aga kindlasti kõikide laste lemmikpäev. Miks? Sest lasteaeda külastas valge habemega taat ehk JÕULUMEES! Kingipakkides peitsid ennast vastavalt rühmade ja päkapikkude kokkulepetele näiteks raamatud, luubid, äratuskellad ja pehmed istumisalused. Lõbus jõulumees kuulas rõõmuga ära kõik luuletused, laulud, mõistatused ja võttis vastu kallistused ning käepatsud.  jõuluvana23.jpg
Vanemad rühmad, Naljaninad ja Rõõmurullid, võtsid peale lasteaia jõulupidustusi ning enne "ametlikke" pühi ette ühise reisi Rakverre. Sealses teatris käidi vaatamas  vahvat ja õpetlikku etendust "Kessu ja Tripp", milles oli nii krutskeid, südamlikkust kui ka veidi mõtlemapanevaid hetki. https://www.rakvereteater.ee/kessu-ja-tripp-0 Seejärel üllatas teatripublikut jõuluvana, kelle käest lunastasid lapsed õpitud laulude saatel endale pisikesed kingitused. Et Tripi trikimaal oleks jaksu lustida, käidi vahepeal kohvikus kosutaval lõunal! Ja mis see Tripi Trikimaa on? Teatri koridorides ja ruumides üles seatud jõulumaa, kus lapsed said teha mullipilte, näomaalinguid, klounimütse, õppida tantsu, jutustada Kessuga ja palju muudki põnevat! 
rakvereetendus.jpg

rakvereteater.jpg

Jõulude eel käidi uudistamas meie kokandustundi, kus õpetaja Inga valmistab lastega iga nädal põnevaid toite-jooke ja mida kõike veel! Sellel aastal täitis maja glögihõng! Lähemalt saab lugeda  SIIT