Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Alustame jälle!

Alustame jälle!

Sügis on täie hooga käima läinud ja Kelmiküla lasteaias võib näha palju sagimist. Septembris alustasime õppeaastat, oktoobris tähistasime lasteaia sünnipäeva ja seal vahepeal oleme veel palju põnevaid asju toimetanud!

September algas tarkusepäeval koos Aabitsa-Kuke ja lipuheiskamisega ning ei puudunud ka jäätis! Kogu lasteaiapere kogunes hommikul, et heisata lipud, laulda laulud ning kuulata ära Atsi ja Anni tervitused! 
aabitsakukk.jpg

Üliolulisel päeval - nimelt vanavanematepäeval, olid vanavanemad oodatud meile rühmadesse. Koos jäädvustati näiteks paberile käejäljed ning lapsed said oma armsatele vanaemadele ja vanaisadele tutvustada lemmiktegevusi- ja mänge rühmaruumis ning lasteaia hoovis! Sellel nädalal olidki põhiteemaks vanavanemad- miks nad on olulised ja armsad ning millisena lapsed neid näevad!  vanavanematepäev.JPG


Septembri alguses külastasid Rõõmurullid Meremuuseumit ja kujunenud seente projekti raames Eesti Loodusmuuseumit. Muuseumitunniks oli "Huvitav seeneriik ja seente mitmekesisus". Seal korrati üle seene osad ning lapsed ja õpetajad nägid, kuidas vana murumuna ehk ämmatossu seest lendasid välja eosed. Uuriti söögiseeni, mürgiseid seeni ja huvitavaid seeni ning söödavaid marju (mustikas, pohl) ja mürgiseid marju (ussilakk, piibeleht, kuutõverohi). Giid jutustas rühmale ka piltide järgi ühe loo poisist, kes sõi valget kärbseseent ning tegi punase kärbseseene katse õhupalli ja salvrätiga. 

rrmeremuuseumis.jpg
rrloodusmuuseumis.jpg
Naljaninad andsid oma panuse Maailmakoristuspäeva - Pelguranna lasteaia üleskutsel käidi Stroomi rannas prügi korjamas! Lapsed olid äärmiselt entusiastlikud ja kui keegi prügi leidis, oli tunne nagu oleks aare leitud. Kiiruga tormati õpetaja juurde näitama, mis parajasti “kätte jäi”. Kuna keskkonnahoiust kujunes Naljaninadel õppeaasta alguses ka pisike projekt, külastati Salme Kultuurikeskuses näitust "Lähme nulli"Palju erinevaid alternatiive keskkonna säästmiseks ja põnevad eksponaadid avastamiseks. 
nnmaailmakoristus.jpg

lähmenulli.JPG
25. septembril hellitati meid päikselise ilmaga  ning oli just mõnus päev, et ühiselt kogu lasteaiaga Snelli staadionil Tallinna Maratoni virutaaljooksu joosta. 
Koolieelikud Rõõmurullid ulatasid oma abikäed väikestele Särasilmadele. Nii Snelli staadionile minnes kui tulles ning üheskoos läbiti ka staadioniring. Loomulikult kuulusid päeva juurde ka soojendusharjutused- ja mängud. 
Kõiki vapraid sportijaid  premeeriti kauni medali ja diplomiga!  maratonijooks.jpg
Kuna Rõõmurullid on väga usinad koolieelikud, rändavad nad palju majast välja. Vahepeal on nad jõudnud rännata nii Glenhi parki kui Trampolino keskusesse. Glenhi Lossipargis korjati lastega kase-, haava-, tamme-, vahtra-, pihlaka-, tee-, maasika-, sarapuulehti, männi- ja kuuseokkaid, männi- ja kuusekäbisid, puravikke, pilvikuid, männi-, kase- ja kuuseriisikaid, samblikke ja samblaid, raudrohtu. Suu tehti magusaks mustikatega. Ka see oli osa nende käimasolevast projektist. Trampolino keskuses said lustida nii lapsed kui ka õpetajad. 

rrglenhipargis_0.jpg
rrtrampolino.jpg
Naerulinnud külastasid oma projekti raames taaraautomaati. Tee viis neid Balti Jaama maa-alusesse automaati, kuhu iga laps sai oma toodud pudeli pista. Pärast lunastati tšekk ning premeeriti end saadud raha eest ostetud kommidega! 
nltaaratviimas.jpg
nlkommipoes.jpg
Septembri viimasel reedel külastasid lasteaeda Lõvi Leo ja vahvad politseinikud. Räägiti turvalisest liiklemisest ja politseitööst ning lapsed said politseiautoga lähemalt tutvuda. 
lõvileo.JPG
1.oktoobril oli tähtis päev, Kelmiküla lasteaed sai 16! Seda tähistasime ikka üheskoos tralliga lasteaia saalis. Külas käisid mesimumm ja Lotte! Laulsime lemmiklaule ja tantsisime lemmiktantse. Lapsi ootasid kingitused, mille osas nad said eelnevalt ka ise soovi avaldada. Kogu lasteaiale kingiti juurde üks vahva kollane jalgratas, seega sai meie kollaste rataste "park" täiendust. 
lasteaiasynna.jpg
Lisaks lasteaia sünnipäevale, tähistasime sellel samal nädalal ka õpetajate päeva! Nagu hetkel traditsiooniks saanud, astuvad sellel päeval õpetajate kingadesse meie armsad lapsevanemad. Õpetajate päev oli tunnistuseks, et laste jaoks on see elevust tekitav vaheldus ja vanemate jaoks põnev proovilepanek! Tehti põnevaid katseid, meditatsiooni, lustlikke õue- ja saalimänge, joogat, käsitööd, tutvuti laste tavapäraste tegevustega ning tuppa said imekombel ka dinosaurused ja muud ennenägematud olendid!
Meeles peeti ka õpetajaid, kes igapäevaselt rühmas töötavad ning meie oleme väga tänulikud vanematele meeles pidamast ning päeva erilisemaks muutmast!
õppäev.jpg
Lisaks kõigele sellele on rühmad omakeskis väga põnevaid toimetusi teinud ning vaikselt on kõikidel hoogu kogumas ka projektid! Kokanduses on valminud nii õunapommid, Coleslaw salat kui ka odrakarask! 
Isu tekitamiseks pilt õunapommidest! 
õunapommid.jpg

Soovime kõigile mõnusat sügise jätku!