Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Jõulud tulnud taas!

Jõulud on kohe kohe ukse ees ning meilgi siin on detsember olnud sigimist sagimist täis. Meeleolukatest sündmustest Kelmikülas selle aasta jõulukuul just lugeda saategi.

Traditsiooniliselt alustasime jõulukuud heategevusliku jõululaadaga. Sellel aastal oli laat hoopis erilisem, sest otse särisevalt pannilt sai tänu Rõõmurullide lapsevanematele Siimule ja Maritile sooja verivorsti ja kapsast! Samuti Särasilmne Piret, kes viis läbi õnneloosi. Muidugi lapsed, lapsevanemad ja lasteaia personal, kes valmistasid need maitsvad küpsetised, ampsud ja meisterdused ning meie usinad müügipäkapikud!
Taaskord peame tõdema, et meil on siin nii vägev lasteaiapere ja tahame teha kõigile asjaosalistele suure kummarduse ja kallistuse!

jõululaat22.jpg
Jõululaadaga samal nädalal toimus ka Kelmiküla päkapikukool. Lapsed panid päkapikumütsid pähe ja liikusid koos õpetaja abiga igal päeval kuskile teise rühma, kus neid ootasid juba rõõmsalt tuttavad päkapikud. Naljaninadest said Naljapikud, Särasilmadest Särapikud, Naerulindudest Naerupikud ja Rõõmurullidest Rõõmupikud. Naerupikkude õpetajate Annika ja Merily juhendamisel valmisid mesilasvahast küünlad, Naljapikkude õpetajate Hannagrethi ja Helju juhendamisel valmisid noortemate rühmadega piparkoogimehikesed ja vanemate rühmadega armsad jõuluehted. Rõõmupikkudes valmisid õpetaja Epu ja Elvira juhendamisel päkapikud ning Särapikkudes õpetajate Teele ja Kadri juhendamisel savist küünlaalused laste käejälgedest. Nädala lõpus toimus saalis ühine päkapikukooli lõpetamine ja kõik tublid said endale ka tunnistuse. Sellel nädalal käisid puhkeajal kõikides rühmades ka päkapikud, kes poetasid lastele susside sisse üllatusi. Selle eest tänusõnad ka nendele usinatele päkadele!

päkapikukool22.jpg
Kõikide adventide tervitamiseks kogunesime esmaspäeva hommikuti saalis, et süüdata küünal ja ühiselt midagi toredat teha. Sai ühiselt jõululaule harjutatud, muinasjuttu kuulatud, päkapikuga koos tema päeva toimetused läbi tehtud ja Buratino jõuluteemalist multikat vaadatud. Viimasel advendil toimus Naerulindude eestvedamisel jõulukostüümide disko.

advendihommikud22.jpg
Üheks tähtsaks ja esmakordseks sündmuseks Kelmiküla ajaloos oli meie selleaastane jõulukontsert Kaarli kirikus. Ettevalmistused algasid juba mitu kuud varem. Vaja oli paika panna repertuaar, laulud selgeks saada ja kirikuga tutvumas käia. Tutvumispäeval võeti meid väga soojalt vastu, räägiti, mis koht see kirik üldse on ja viidi sellise põneva atribuudi nagu oreli juurde. Ka muusikaõpetaja Fred sai oma oskusi orelil testida ning mängis meile “Talvevõlumaad”. 8. detsembril oligi käes tähtis kontserdipäev. Hommikul tegime lasteaias veel ühise proovi ja õhtul enne teele asumist said soengud korda ning lipsud sirgeks. Sellel päeval sadas lakkamatult laia lund, teeolud olid üpris keerulised, aga vapralt sumpasid meie pisemad ja suuremad üksteise toel kirikusse. Ajasime paksemad riided seljast maha ja juba hakkasidki vaikselt emmed-issid, õed-vennad, vanaemad-vanaisad ja kõik teised armsad Kelmiküla sõbrad kogunema. Imelisi jõululaule esitasid rühmad nii eraldi kui ka üheskoos, soovijad said laululehe abiga kaasa laulda. Lisaks lastele esines meile ka Kelmiküla vilistlane Mirtel Kollo ning meie oma muusikaõpetaja Fred. Kirikus oli kuulajaid nii rõõmustavalt palju ning koos laulsime hääled ja südamed soojaks. Pärast sai ennast kostitada ka tee ja piparkookidega. Täname kõiki, kes tulid ja muutsid selle olemise kirikus nii mõnusaks ja muidugi kõiki tublisid õpetajatest lasteni, kes kontserdi ette valmistasid ja läbi viisid!

kirikukontsert22.jpg
Muidugi ei saa jõulukuud tähistada ilma õige jõulumeheta ja nii seadiski ta sammud meie laste juurde 9. detsembril. Jõulupeod toimusid rühmadel saalis, kus taat neid juba ootas. Lapsed olid usinasti salme ja laule õppinud ning jõulumehel jäi üle vaid töö vilju nautida ning tublidele lastele kingipakke jagada. Suur tänu vahvale jõulutaadile ja päkapikkudele, kes organiseerisid kingitused nii lastele kui ka õpetajatele!

jõulud22peod.jpg

Lisaks vahvatele ühisüritustele oleme ka teistel viisidel jõulurõõmu hinge toonud. Alates ise jõulukaunistuste meisterdamisest ja kuuse kaunistamisest kuni Ingaga piparkookide valmistamiseni. Loomulikult oleme nautinud seda mõnusat talve, mis sellel aastal meile tulnud on. Lisaks jõulutegevustele on lapsed käinud ka majast väljas. Kes teatris, kes muuseumis ja kes hoopis taarat viimas ning turul.

Meie soovime kõigile imelist jõuluaega ja meeleolukat aastavahetust!