Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kelmiküla lasteaia esimene muusikal "Kelmiküla aastaring"

Kelmiküla lasteaia esimene muusikal "Kelmiküla aastaring"

Me ise ka veel ei usu, et sellega hakkama saime, aga TEHTUD! Kelmiküla esimene (kindlasti mitte viimane) muusikal “Kelmiküla aastaring” sai toodud lavalaudadele!

Kui eelmisel Suveseminaril käis lasteaia meeskonnal peast läbi mõte, et mis oleks, kui teeks muusikali? Esimene pool õppeaastast üritati sellest mõttest ümber hiilida, aga lõpuks võtsime ennast kokku ja tegime asja ära.  Tänu meie muusikaõpetaja Fredi poolt välja antud fantastilisele Kelmiküla lauluraamatule ei olnud raske tulla mõttele kasutada neid laule ka muusikalis. Naerulindude imeline õpetaja-abi Reet kirjutas muusikali vahva ja kaasakiskuva libreto ning Rõõmurullide toimekas õpetaja Epp võttis enda kanda lavastaja tähtsa rolli. Seega oli Kelmiküla lasteaia esimesele muusikalile hoog sisse lükatud. 

Suureks väljakutseks oli kaasata kogu lasteaiapere muusikali tegevusse. Läbi pikkade ja vahel ka emotsionaalsete arutelude abil jõudsime sobiva lahenduseni. Muusikali kandvaks jõuks said meie suured kooliminejad ehk Rõõmurullid ning nende abilisteks esimeses etenduses olid Särasilmad koos Naerulindudega. Teises etenduses toetasid  Rõõmurulle Naljaninad. 

Juba oli näha, et muusikal tuleb enneolematult vägev ja tahtsime, et võimalikult paljud lapsevanemad sellest osa saaks. Kahjuks jäi meie enda lasteaia saal väikseks :( Seega tekkis meis kõigis küsimus, et kuhu me kõik pealtvaatajad ära mahutame?!? Lasteaia toimekas juhtkond leidis ühise keele  Põhja-Tallinna linnaosavalitsusega, kes lahkelt lubas meid oma suurde saali. 

Tuli idee, et eriti armas oleks lasteaia ajaloo esimene muusikal pühendada meie imearmsatele emmedele ning tänu sellele mõttele sai valitud ka muusikali toimumise kuupäev.  Emmedele üllatuseks said kõik issid salajase ülesande - saata lasteaeda pilt emmest ja lapsest. Salaülesandest kujunes tõeline “pisarakiskuja” meie etenduse ajal. 

Muusikali kandvaks ideeks oli meie lasteaia õppeaasta. Suve lõppedes tulid Ats ja Anni (meie maskotid) taas lasteaeda koos suure hulga naljakate krutskitega. Küll nad asendasid liikumistegevuses jalgpalli kapsaga, panid kommi asemel sussi sisse teo ning kevade saabudes tahtsid lasteaia õuealalt ära süüa kogu lund. Ja need olid vaid mõned ulakused ;)  

Peaosades ehk Atsi ja Anni rollides astusid üles Rufus Lämmergas, Richard Krister Klaas, Susanna Pius ja Rosali Rõigas. 

Muusikali tarbeks tantsude õpetamisel tulid meile appi tantsuõpetajad  Melissa Kapp ja Annika Ossipova ning ühe tantsu õpetas lastele selgeks meie oma Naerulindude lustlik õpetaja Annika. 

Kui kõik asjad paika said, siis kavandas ja koostas meie Naljaninade õpetaja Marlèn ülivinged kuulutused ja kavad. 

Lõpuks saabuski kauaoodatud 9. mai, kus Põhja-Tallinna linnaosa saali publikurekord sai purustatud pika puuga. Meie väikesed näitlejad kogunesid lava taha, oli näha, et lapsed olid põnevil ja ootusärevuses. Nii mõnegi lapse jaoks oli see esimene nii suure lava peal esinemine. Ja see algas - lapsed läksid lavale ning õpetajad tõmbasid endale kostüümid selga - kes Pontu, kes lumememme, kes auto, kes lumehange kostüümi.  Või äkki sai hoopis üks õpetaja kõik need kostüümid endale?! 

Lõpuks ei teagi, kumb üritus menukam oli, kas Kelmiküla muusikal või Vabaduse väljaku Euroopa päeva tähistamine :) Eriti arvestades, et tänu Naerulindude Lenna isale said kõik, kes saali ei mahtunud, meie imelist muusikali nautida ekraani vahendusel nii saalis koridorist kuni maailma kaugemate otsteni otseülekandena. Salvestusi jagame peagi!

                                                                                                            Musid-kallid-paid kõigile asjaosalistele :)