Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kelmiküla lasteaia toimekas aprill

Kelmiküla lasteaia toimekas aprill

Kevad saabus Kelmiküla lasteaeda suure hooga ning võttis kaasa palju erinevaid vahvaid tegevusi. Lapsed said mune otsida, valikuid teha, teatrit vaadata ja teha ning veel igasugustes põnevates tegevustes kaasa lüüa!

Aprillikuu alguses käisid meie suured Rõõmurullid Stroomi rannapargis NATO päeva tähistamas. Uurida sai erinevat sõjatehnikat, teha näomaalinguid jne.  
5. aprilli hommikul aga said kõik rühmad kirjad jänes Tuulilt, et ta peitis Stroomi rannaparki ära üllatused, mis oleks vaja laste poolt nüüd üles otsida. Ilm meie otsinguid ei soosinud, aga Kelmiküla lasteaia laps on vapper ja tubli! 
Üheskoos suundus kogu lasteaiapere Stroomi rannaparki jänes Tuulit otsima.  Enne jänese leidmist oli vaja täita erinevaid ülesandeid  - männikäbidega meisterdada, jooksumänge mängida, mõistada jne. 
Ning siis hüppas ühe puu tagant järsku välja jänes Tuuli koos korvitäie präänikutega. 


Põhja-Tallinna II kabeturniiril Päikese Lasteaias esindasid Kelmiküla Lasteaeda Rõõmurullide rühmast Kristjan ja Ruuben. Tunneme  oma poiste üle uhkust!

Meie kõige pisemad ja kõige vapramad Särasilmad tegid teatrikuu raames oma esimese etenduse "Konnapoisi riided" - vaadata sai kogu lasteaiapere ning Särasilmade emmed-issid! Aitäh teile, armsad Särasilmad, vahva teatrielamuse eest! 

15. aprillil algas kõigi laste poolt väga oodatud valikutenädal! Lapsed tulid hommikul lasteaeda ning said valida, kus rühmas nad täna toimetavad. Kõik rühmad olid koos rühma lastega leidnud endale teema, millega sai nende rühmas süvenenult tegutseda.

Naljaninade rühm muutus mesitaruks. Vaadata sai  õpetlikku videot mesilastest, millele järgnes küsimustele vastamine. Näiteks, mitu silma ikkagi mesilastel on? Millest mesilased mett teevad? Mis värve mesilased näevad? Valmisid kirevad joonistustööd. Sai tehtud ülesandeid ozobottidega ja ka beebotidega.
Lapsed uurisid mesiniku varustust ja luubiga surnuid mesilasi. Iga laps sai maitsta Naima mesilaste mett (Kalde talu, Läänemaa).

Naerulindude rühm aga muutus laste soovil legotoaks. Legotoas sai kunstitegevustes  välja mõelda oma unistuste legomehikese, meisterdada koos Ennoga legomaske (Enno on Saksamaalt ning oli kaks kuud Naerulindude juures  praktikal) ning lego tükkidega teha trükki - ülesandeks oli välja mõelda roboteid. 
Lisaks sai ehitada legoklotsidega erinevaid asju - sildasid, rongiradasid, torne jne. 

Rõõmurullid meisterdasid meie Kelmiküla keldrisse aga tõelise hirmutoa, kust leiti luukeresid ja ämblikke. Lapsed olid julged ja ei kartnud hirmutoas liikuda.
Rühmatoas olid aga ehtsad eksponaadid: rai- ja haikala lõualuud, mardikas ja nahkhiir. Lapsed said neid oma käega puutuda ja luubiga lähemalt uurida.  Vahepeal sai kuulata  juttu" Luukere Juhani juhtumised". Lõpetuseks meisterdati pabertaldrikutest maske, mida iga laps sai värvida guaššvärvidega.

Särasilmade rühmas sai tegeleda teatriga.  Soojenduseks tehti  hääleharjutusi, näojoogat ja tavalist joogat - lapsed said kehastuda erinevateks loomadeks.  
Lapsed valisid grupiti meelepärase teatristiili (varjuteatri- ,käpiknuku- ja kostüümidraama) ja tegid sõpradele esitlusi.
Lisaks sai meisterdada paberkottidest erinevaid teatrinukke. 

Aprillikuu jooksul külastas meid lasteaeda teater etendusega “Ettevaatust, sebra!", Rõõmurullid  külastasid üheskoos Tallinna Botaanikaaeda, kus võeti osa õppeprogrammist "Kevadekuulutaja seiklused",  Naljaninad käisid Kullatera lasteaias robootikatunnis ning ning toimusid perevestlused vanematega! 

Nüüd on ees selle õppeaasta viimane kuu ja see tõotab tulla täis väga ägedaid seiklusi kõikidele rühmadele! Rõõmurullidele on see kuu aga väga eriline - eks ikka seetõttu, et saabub kauaoodatud ööpidu lasteaias ning ka lasteaia lõpupidu!