Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kelmiküla novembrikuu toimetustest!

Kelmiküla novembrikuu toimetustest!

Novembrit teame ikka kuuna, mil peame meeles isasid, riietume mardi- ja kadrisantideks ning valmistume vaikselt jõuludeks! Seda oleme ka meie Kelmikülas novembris teinud, lisaks rühmades käimasolevatele põnevatele projektidele.

Mardipäeval võis maja peal ringi liikumas näha võõra, aga samas nii tuttava moega mardisante. Need olid meie armsad õpetajad, kes käisid mardipäeva puhul lapsi lauluga üllatamas ning tõid ikka mardiõnne ka kaasa!

mardipäev23.jpg

Kuu alguses käis koos ka Kelmiküla Laste Parlament, et arutada päkapikunädala meisterduste soovide üle. Pakuti mõtteid kokanduse tunniks ning kuuse ja maja kaunistamiseks! Ideid tuli palju ning laste soovid on näha mõistekaardilt.  Jõulukuul võtame neid kindlasti plaane tehes arvesse!

laste parlament.jpg

13. novembril toimus Põhja-Tallinna JK Volta-ga koostöös Sõle jalgpallihallis Kelmiküla lasteaia sportlik isadepäeva hommikupoolik! Lapsed said veeta kvaliteetaega oma armsate isade-vanaisadega ning teha sealjuures üheskoos mänguliselt ka sporti! Liikumisõpetaja Siimu eestvedamisel ja rühmaõpetajate abiga mängiti kahte erinevat mängu ning neljas punktis isade-laste ühised harjutused. Oli väga meeleolukas hommikupoolik ning täname selle eest kõiki, kellel oli võimalik see koos meiega veeta!

isadepäev23.jpg
Mardid nähtud, ei saanud puududa ka kadrid. 23. novembril võiski majas liikumas näha kadrisante,  nendeks olid traditsiooniliselt meie koolieelikud, sellel aastal Rõõmurullid. Vahvates kadririietes ja eelnevalt Särevi teatritoas valmistatud kadrimaskidega käisid nad rühmast rühma, esitasid mõistatusi, laulsid ja tantsisid. Rühmadesiseselt räägiti ka kadripäeva kommetest ning valmisid näiteks mustrid kadriseelikutele. 

kadripäev.jpg
Ühiste toimetuste vahepeal, on rühmad peamiselt tegutsenud oma põnevate projektide kallal. Naerulindudes olid novembrikuus fookuses "Putukad" Uuriti nii ämblike, kiilide kui ka lepatriinude hingeelu. Pisikeste Särasilmade fookuses olid novembris "Inimkeha" ja "Taimed". Näiteks on Ozoboti abil uuritud veresooni, stetoskoobiga kuulatud südant, kokanduses valmistatud maksast pasteeti, mikroskoobiga uuritud tomatit ja paprikat ning lähemalt tutvutud ka kopsudega. Naljaninade projektiks on kujunenud "Loomad". Selle raames külastati novembri alguses näiteks Aegviidu RMK külastuskeskuse programmi "Avastusretk putukametsas", otsiti lasteaia õuealalt jäljekaartide järgi erinevaid jälgi ning prooviti neid ka ise teha. Lapsed on uurinud, miks on loomadel sabad ning iga laps saab teistele ka oma lemmikut looma väikese esitluse kaudu tutvustada. 

kiiliuurimine.jpg

loomadeprojekt.jpg

loomajäljed.jpg