Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kelmiküla Pelgulinnas ja Paralümpiakomitee Kelmikülas!

Kelmiküla Pelgulinnas ja Paralümpiakomitee Kelmikülas!

Jaanuaris toimus meil lisaks Norra kuule veel vahvaid toimetusi. Õpetajad said ise majast väljas käia ja külalisi käis meil siingi.

Esmaspäeval, 23. jaanuaril oli meie lasteaia lastel ja õpetajatel väga lahe võimalus kuulata Kaia Kollot (Eesti Paralümpiakomiteest). Ta näitas meile, et sporti saavad teha ka need, kes ei näe, kellel pole jalgu või käsi. Olgu selleks siis ujumine, korvpall, võrkpall või midagi muud. Lapsed said ise proovida ratastooliga sõites liikuda, silmaklapid ees kuulmise järgi palli mängida ja ilma jalgu kasutamata võrkpalli mängida. Kuigi laste jaoks oli see pigem lõbus katsetamine, said nad siiski aimu ka sellest, et kõik inimesed pole samasugused, aga tahtejõuga saab isegi ilma käte, jalgade ja silmanägemiseta edukalt elada ja sportigi teha!
Tavaliselt käiakse parasporti tutvustamas koolides, meie olime esimene lasteaed, kus seda tehti ning võib öelda, et väga edukalt!
Suur aitäh Kaia Kollo ja Eesti Paralümpiakomitee! 

paralümpiakomitee.jpg
24.01 käisid Kelmiküla õpetajad tutvumas Pelgulinna Gümnaasiumi õppesüsteemi eripäradega, et ühildada lasteaia ja kooli ootusi kooliks ettevalmistuse osas. Juttu jätkus kauemaks ja kindlasti ootame ka endale külalisi koolist!
Suur aitäh meid vastu võtmast Pelgulinna Gümnaasium! pelgulinnakool.jpg