Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Lihavõtted 2022

Käes on aprilli keskpaik ning peale pikka talve on meieni lõpuks kauaoodatud kevad jõudnud. Sigimist ja sagimist on olnud palju, sest vahepeal tähistasime lihavõtteid. Peamisteks märksõnadeks on muidugi munad, tibud, šokolaad ja jänkud!

Kokandustunnis võtsid kõik rühmad luubi alla muna. Õpetaja Ingal oli näidata mune nii jaanalinnult, hanelt, kanalt kui ka vutilt. Võrdlesime munade suurust, värvi ja kaalu.  Vaatamisele ja kuulamisele lisaks meeldib meile väga tegutseda, seega valmisid munad praetult, keedetult ja omletina ning said ka kooritud ja ära maitstud. Üllatusena olid kõik lapsed suured munasõbrad ning taldrikud said täitsa tühjaks. Muidugi saime pühade eel süüa ka pashat, mille kokatädi Liivi meile magustoiduks valmistas!

kokanduslihavõtted2022.jpg

Rühmades valmistasime ka erinevaid lihavõttekaunistusi tibudest jänkudeni ja munadest pühadekorvikesteni. Kasutasime voolimistehnikaid ja plastiliini, kleepimist, liimimist jpm. 

lihavõttemeisterdused2022.jpg

18. aprillil käisime kogu lasteaiaga Tädu matkarajal kevadisel pühademunajahil. Jänes Joonas oli meile metsa peitnud erinevaid vihjeid vahvate ülesannetega. Hüppasime jänku moodi, rääkisime metsaelust, moodustasime lastest muna kujusid, otsisime loodusest kollast värvi,vulisevat vett ja sinililli ning lõpuks laulsime Kelmiküla laulu, mis ka jänkupoisi välja meelitas. Muidugi oli tal meile varuks korvitäis head-paremat, et matkalised saaksid suu magusaks teha! Kõige mõnusam oli muidugi see, et saime koos sõpradega kevadpäikest nautida!

munadejaht1.jpg

munadejaht2.jpg