Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Munadejahist mänguasjavahetuseni ehk aprillikuu toimetusi!

Munadejahist mänguasjavahetuseni ehk aprillikuu toimetusi!

Nüüd on tõesti kevad, sest maikuu on kohe saabumas! Loodetavasti tulevad ka ilmad sellega kaasa ning õige pea saab mütsid, sallid kappi puhkama panna!

Aprillikuu pakkus Kelmiküla perele palju vahvaid seiklusi. Alustasime seda traditsioonilise kostüüminädalaga. Piltidel võib näha stiilinäiteid.

Esimesel päeval olime puhkelainel ehk maja peal võis näha pidžaamades lapsi ja õpetajaid.


kostyymid3.jpg

Teisipäeval olid esindatud arstid, maadeavastajad, sportlased ning isegi tegelased jõuluvanast kaptenini, sest päevateemaks olid ametid.
kostyymid1.jpg

Kolmapäeval võtsid silme eest kirjuks mustrid ja värvid ning neljapäeval oli kokku saanud loomaaed - teemaks loomad, linnud putukad! 

kostyymid2.jpg

 

Peale pikka pühade nädalavahetust võtsid suuremad väiksematelt kätest kinni ning vurasime bussidega Stroomi randa, et kogu lasteaiaga üks munadejaht maha pidada! Kõigepealt seiklesime kaardi järgi kõik koos erinevates punktides, kus tuli vastata pühadeteemalistele küsimustele või täita ülesannet. Kaks suuremat rühma liikusid edasi ja käisid läbi veel mõned punktid. Lõpuks üllatas nii suuri kui väikeseid Jänes Joonas, kellel oli kaasas korvitäis magusaid mune! Loomulikult nautisime kevadet ja kvaliteetaega sõpradega!

munadejaht.jpg

13. aprilli pärastlõunal sõitsid meie õpetajad üheskoos külla Kohila Lasteaed Sipsiku perele. Seal saime kuulda nende omanäolise lasteaia tegemistest, sellest, kuidas nad seda kõike teevad ja et see on päriselt ka võimalik kui tahta! Palju vahvaid ideid ning nii mõndagi, mida ka oma lasteaias rakendada, saime sealt kindlasti. Aitäh Sipsikutele meid vastu võtmast ning ootame endalegi külla!

 

Aprilli kolmandal nädalal pugesid mänguasjad vahelduseks peitu ja pessu ning lapsed võtsid kasutusse hoopis teised vahendid, millest meisterdada või mida oma mängus rakendada. Munakarbi jalgpall, wc-rullidest meisterdused, vanast t-särgist käepaelad, käbid, jogurtitopsid, pudelikorgid - palju polegi vaja, sest laste loovus on piiritu! 

keskkonnandl.jpg

Kolmapäeval, 19.04 külastas meid ka Keskkonnake, kes andis häid teadmisi, kuidas prügi sorteerida. 

Reedel, 21.04 katsetati esmakordselt mänguasjavahetust - iga laps sai tuua ühe lelu ning selle asemele valida kellegi teise toodu!

Sellel nädalal alustati nii mõndagi päeva ka õuealalt, sest kevadpäike juba paitas põski!

 

Nõia elu, nõia elu… volbrieelsel reedel kohtas meil nõidasid igasuguseid, lisaks võlureid-luukeresid ja muid tegelasi, sest tähistasime volbripäeva. Alustuseks nõidade trall disko näol, siis läbiti erinevaid punkte õuealal, kus oli vaja näiteks nõiaväravast läbi saada või nõiutud pall läbi rõnga visata. Lõpuks saabus ka vaagen, kus olid pika sabaga hiired, õnneks ikkagi magusad ja söödavad, mitte karvased ja hallid! 

volbripäev.jpg

 

Aprillikuu jooksul külastas meid ka Onu Ervini lasteteater etendusega “Olafi suur seiklus”, Särasilmad külastasid üheskoos Kullatera lasteaia Robootikatundi, Rõõmurullid ammutasid teadmisi hammaste hooldusest ja hammastest Tervishoiumuuseumis. Naljaninad käisid Salme Kultuurikeskuses tutvumas teatriametite hingeeluga ning toimusid perevestlused vanematega! 

 

Nüüd on ees selle õppeaasta viimased kuud ja need tõotavad tulla täis väga ägedaid seiklusi kõikidele rühmadele! Särasilmadele on need kuud aga väga erilised, eks ikka seetõttu, et käes on viimased ajad lasteaias enne kooliteed!