Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Muumitrollidest saunatamiseni. Soome-kuu Kelmikülas!

Jaanuar on kui linnutiivul mööda saanud. Kelmiküla lasteaias tähistasime traditsiooniliselt ühe maailmariigi kuud. See aasta sai valitud meie armas naaberriik Soome. Toimetamist oli väga palju ning olekski aeg sellest mõned kokkuvõtted teha!

Muusikatundides õppisid lapsed soomekeelseid laule ja tutvusid pillidega. Lisaks tutvustati mudilastele liikumistundides hokimängu. Vaadati videoid ning agaramatel oli võimalik päris hokivarustuses ka oma oskused proovile panna.

Soome kuu hoki.jpg

Kuna Soomes on väga populaarne Karjala pirukas, kasutasime võimalust ja lasime kõikidel rühmadel kokandustunnis ise nende valmistamise järele proovida. Alustades taigna ja täidise valmistamisest, lõpetades pirukate ära söömisega. 

Soome kuu Karjala pirukas.jpg

Sarnaselt päkapikukoolile, said kõik väikesed Kelmikad koos teiste rühmade õpetajatega Soome nädala vältel toimetada. Meisterdati nii kiikuvaid karusid, laululuikesid kui ka saami trummi, mis kõik on seotud Soome ja selle rahvussümboolikga. Lisaks õpiti esitluse kaudu Soome riiki ning selle sarnasusi Eestiga põhjalikumalt tundma.

Soome nädal 2022.jpg

Meile siin Kelmikülas meeldib eriti diskotada ja lõbutseda. Muidugi toimus selle puhul üks väga vahva karneval. Sinna oli kokku tulnud pidulisi seinast seina. Ei puudunud ka Soomega seotult muumitegelased ja saunalised. Karnevalil laulsime ja tantsisime nii, et saali põrandad ja aknad värisesid.
Meie tegemistega on kursis ka Soome suursaatkond, kelle poolt oli meile saadetud vahva tervitusvideo ja maiustamist-rõõmustamist lastele! 
Kelmiküla pere tänab väga meeldiva koostöö eest ning ootab juba kohtumist kevadel! 
Soome karneval 2022.jpg
Nädalale pani vägeva punkti Kelmiküla hoovi kohale vuranud saun. Visati leili, viheldi, joodi saunajooki- ühesõnaga tehti kõike õigele saunaskäigule kohaselt! Suuremad lapsed möllasid saunast tulles ka lumes ning see andis niigi toredale päevale veelgi põnevust ja elevust juurde.
Soome saun 2022.jpg
Nüüd aga rõõmsalt uuele kuule vastu!