Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Õppeaasta lõpusirge 2022

Aasta on linnutiivul mööda saanud ja toimetamist on olnud oi kui palju, eriti viimastel kuudel. Alates teatris- ja muuseumiskäikudest, kooliminevate laste ööpidude ning rohke õuesolekuni! Siin “väike” kokkuvõte mai- ja juunikuu tähtsamatest käikudest ja sündmustest.

Särasilmad alustasid maikuud käiguga Lennusadamasse, kus külastasid haridusprogrammi “Merel kiluga ei tülitseta”. See oli osa nende rühma projektist “Mereriik - Eesti”. Sai kuulata, vaadata, oma kätega nokitseda ja seda kõike Suure Tõllu pardal.

Imelistele emadele mõeldud päeva tähistasid säravad silmad kontserdiga. Kõlasid laulud, pillilood ja hiljem nauditi kvaliteetaega ühise pidulaua ääres.

11.mail võtsid Särasilmad ette pika sõidu Haapsallu, et külastada Iloni Imedemaad, Toomkiriku ja linnuse ümbrust ning raudteejaama. See oli üks meeldejääv päev, sest Iloni Imedemaal tegevust ja põnevust jätkus. Muidugi Haapsalu tähtsaimad kohad ja lõpetuseks mäng ägedal mänguväljakul ühes sõprade ja piknikuga!

Peale pikka reisi kulus lõõgastus ära ning silmad täis sära sättisid ennast 12.mail teele Kadrioru lossi, et külastada haridusprogrammi “Muuseumijooga”. Kõik nähtav ja tuntav seoti joogaga juba lossi ees ning pärast ka hoovis ja valges saalis. Veel õpiti juurde puuviljasalati mäng ning kunstitegevuses segati pastelli põhivärve.

Vahepeal oli ka Euroopa päev, mille raames kutsus Soome suursaatkond Tallinnas meie maja kooliminevad lapsed endale külla. See oli vahva järelkaja Soome kuule. Naerulinnud ja Särasilmad võeti soojalt vastu Toompeal, kus ülesanneteks olid nii kepphobusega parkuuri läbimine, pudeliposti lugemine aaretelaeka avamiseks kui ka õige koodi leidmine. Lisaks vägev vaade saatkonna rõdult Tallinnale. Kuna Särasilmades on kooliminevaid lapsi, toimus neil sarnaselt Naerulindudele ööpidu. Särasilmade ööbimine lasteaias algas retkega vanalinnas. Koolilapsed esitasid järjest ettepanekuid, mis kohti soovivad vanalinnas külastada. Pärast õhtueinet ja tantsu arvasid lapsed, et oleks väga põnev uurida lähemalt taskulampidega öist lasteaeda. Julgustuseks võeti kaasa pisikesed sõbralikud karud. Täpselt südaööl tähistati ühiselt rühmakaaslase sünnipäeva laulu ja seitsme õhku tõstmisega.

mai22ss.jpg

Meie kõige vanem rühm Naerulinnud valmistuvad usinalt kooliminekuks ning võtavad viimast lasteaiaelust. Traditsiooniliselt pidasid koolieelikud ÖÖPIDU. See vahva päev, kus õhtul ei sea samme koju, vaid saab koos sõprade ja õpetajatega öösel lasteaia vallutada. Meeldejäävat päeva alustati juba varakult. Hommikul käisid Naerulinnud Noorsooteatris vaatamas etendust “Röövlitütar Ronja”. Vahepeal lõunatamine ning matk Stroomi randa, kus mängiti vanu häid seltskonnamänge ja peeti piknikku. 18.55 olid pidulised tagasi lasteaias, kuhu saabusid pitsamäed ja endale pressiti värsket apelsinimahla. Magustoiduks Iiiimemaitsvad sõõrikud. Kõht täis, oli aeg taaskord lustima asuda. Õhtut sisustasid tooli-ja telefonimäng, Pikk-nina ning põnev taskulampidega aaretejaht ka lasteaia sellistes kohtades, kuhu muidu ei satu. Muidugi suur disko, kus krooniti tantsukuninganna ja tantsukuningas. Peale pikka päeva hambapesu, pidžaamad selga, magamiskotti, unejutt ning uni tuli sõprade seltsis magus!

Emadepäeva tähistasid Naerulinnukesed 9.mail sarnaselt Särasilmadele imeilusa kontserdiga emadele. Ettevalmistused algasid selleks juba päeval, mil istutati kingituseks kaunistatud topsikutesse taimed ja meisterdati võikuliblikad näksimiseks!

mai22nl.jpg

Naerulindudest edasi Rõõmurullidesse, kes külastasid kuu alguses Eesti Lastekirjanduse Keskust. Seal sai tutvuda raamatutega ning aimu sellest, mis koht see raamatukogu üldse on. Lisaks räägiti tuttavatest kirjanikest ja jagati raamatusoovitusi. Tagasitulekul põige ka teelt kõrvale mänguplatsile.

Rõõmurullide emadepäeval kõlasid kontserdil armsad laulud ning pärast said vanemad&lapsed üle pika aja üheskoos jutustada ning head-paremat nautida. Lauad olid lookas tänu usinatele issidele.

Laululinnud nagu meie lapsed on, käisid nii Naerulinnud kui ka Rõõmurullid Solarise kinos vaatamas ja kuulamas Laulupesa uusi muusikavideoid. Tagasi tuldi hea emotsiooniga, sest videod olid vahvad ja näha võis ka varasemast tuttavaid nägusid.

mai22rr.jpg

Juttu on juba palju, kuid jagub veelgi.

Pisikesed Naljaninadki on usinad olnud. Nende emadepäev oli hoopis teistsugune. Sammud seati Schnelli staadionile, kus emmed koos lastega said liikumisõpetaja Siimu juhendamisel veeta lustliku ja sportliku hommikupooliku. Pärast peeti väikene piknik, et keha peale sportimist kosutada. Emmedele kingituseks olid Naljaninad juba enne istutanud lilled ning meisterdanud kaardid. 26.mail võtsid Rõõmurullid ja nalja täis ninad ette reisi Kuristu talu miniloomaaeda. Seal sai proovida, kas sobiks tallu sulaseks või murraks töö konti. Löödi haamriga naelu paku sisse, istutati taimi, toideti erinevaid linde (kanad, haned, kalkunid, kuked, paabulind, kuldfaasan, India jooksupart). Nälga ei jäänud ka küülikud Urr, Äpu, Juta jpt, kitsed, lambad ega ka ponid Brita ja Berit. Muidugi lustisid lapsed mänguväljakul ning peeti piknikku sõprade seltsis!

mai22nn.jpg

Ühisüritusena toimus Kelmiküla perel 16.mail Schnelli staadionil spordipäev. Alustuseks kohustuslik soojendus ning edasi kõrged lennud kaugushüppes ja tõkkejooksus, tugevad ja osavad käed terakoti viskes ning köieveos. Lõpetuseks staadioniring, mis nõudis kõva pingutust, kuid hakkama said kõik Naerulindudest Naljaninadeni ja Rõõmurullidest Särasilmadeni. Muidugi preemiaks vapratele ning tublidele osavõtjatele ka diplom ja šokolaadimedal.

spordipäev22.jpg

Selleks et kogu Kelmiküla pere saaks enne suvepuhkust nautida läbi õppeaasta lemmikuteks kujunenud laule, head-paremat õuekohvikust ning koosolemise melu toimus meil 1. juunil heategevuslik Best Of kontsert. Õnneks soosis üritust ka ilmataat ja õhtu oli imevahva. Suur kniks ja kummardus lapsevanematele&lasteaia personalile, kes andsid oma panuse kohvikusse hõrgutisi valmistades ning aitasid lookas lettidest hiljem ka vabaneda! Muidugi väärivad kiitust meie Kelmikad laululapsed ja muusikaõpetaja Fred, kes kõik need laulud selgeks on õpetanud! 

bestof22.jpg

Kokandustunnidki olid suvelainel. Õpetaja Inga valmistas viimastes tundides lastega kebabe, mida on hea ja lihtne grillihooajal kodus katsetada. Tööd jätkus kõigile, sest lõigata oli vaja sibul, riivida küüslauk ja kurk, uhmerdada maitseained, lisada hakklihale muna, köögikombaini tööd jälgida, kaste kokku segada ja õige kujuga kebab valmis voolida. Rabarberihooaja puhul valmisid ka rabarberimuffinid, mis kõigil keele alla viisid. 

kebabkokandus22.jpg

kokandusmuffinidsuvi22.jpg

Viimastel nädalatel naudime ilma ja mängulusti, et rõõmsalt puhkama minna ja veel rõõmsamalt uuel õppeaastal tagasi tulla! :)