Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Peomeeleolus ja olümpialainel. Veebruar Kelmikülas

Aeg pidulaud katta ja sõpradega lõbusasti aega veeta. Veebruaris tähistasime sõbrapäeva ja kalli kodumaa sünnipäeva. Peale trallitamise elasime Kelmikülas pidustuste vahepeal kaasa ka Pekingis toimuvatele taliolümpiamängudele ning koos käis Laste parlament.

14. veebruaril tähistasime sõbrapäevaKelmiküla pereliikmed said sõbrapäeva postkasti pista tervituskaardi oma suurtele ja veel suurtematele sõpradele. Maiustati palju, sest kõik pidasid oma armsaid sõpru meeles kommide või isetehtud magusate ampsudega. Rühmad tähistasid erinevat moodi - kes käis rühmakaaslastega rongisõidul ja Nõmmel sõõrikuid söömas, kes vanalinnas uisutamas. Loomulikult tehti ka ise kaarte, tantsiti ja veedeti niisama mõnusalt sõpradega aega. Sõbrapäeva raames külastas Naerulindude rühm Miiamilla muuseumit ja pannkoogikohvikut Kooker.

sõbrapäev22.jpg

Eesti Vabariigi 104. sünnipäeva tähistamiseks algasid Kelmiküla lasteaias ettevalmistused juba paar nädalat varem. Kokku said Laste parlamendi esindajad, kes arutlesid koos lasteaia juhiga, kuidas võiks Eesti Vabariigi sünnipäeva lasteaias tähistada ja mis sellel päeval peaks toimuma.  Eelnevalt olid parlamendiliikmed oma rühmakaaslaste ja õpetajatega mõtteid ja ideid kogunud. Laste soovid võeti kõik arvesse - lasteaia saalis valmis sini-must-valge fotonurk, 23. veebruari hommik algas varajastele saabujatele piduliku lipuheiskamise ja hümniga. Veel soovisid Laste Parlamendi esindajad ühiselt peol laulda ja tantsida kaerajaani, samuti pidid kõik osalejad kandma pidulikke riideid, mis olid lipuvärvides. Loomulikult oli igas rühmas kaetud pidulauad laste ja lapsevanemate poolt valmistatud maitsvate suupistete ja maiustustega, nagu “vanasti” presidendi vastuvõttudel oli. Meie “president" Klaus pidas ilusa kõne! Hiljem said soovijad “presidendipaariga" pildistada fotonurga taustal. Sünnipäeva meeleolu, tants ja trall kestis lastel õhtuni. Õnne, rahu ja püsivust, kallis Eesti!

eestisünna22.jpg

eestisünna22-2.jpg

4. veebruarist kuni 20. veebruarini toimusid Pekingis taliolümpiamängud. Meiegi olime olümpialainel. Lasteaia hoovis võis näha tulevasi olümpialootusi vapratest suusatajatest lustivate kelgutajateni. Käidi ka majast väljas uisuplatsil, kus nii mõnedki said oma elus esimest korda uisud jalga. Lapsed tutvusid olümpia sümboolika, spordialade ja meie riiki esindavate sportlastega. Muidugi ei puudunud ka võimalus mõnele võistlusele koos rühmakaaslastega kaasa elada. Elagu Eesti sportlased!

olümpia22.jpg

Kelmiküla pere tervitab kõiki oma sõpru ning läheb rõõmsalt kevadele vastu!