Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Põnev teatrikuu Kelmikülas!

Märtsikuu on teadagi teatrikuu ja nii ka Kelmiküla lasteaias. Kõik rühmad alustavad juba varakult etenduse planeerimist, et igal märtsikuu nädalal saaks mõnda nendest nautida. Alustatakse koolirühmast ja liigutakse vanuse poolest kõige pisemateni.

Sellel aastal olid kavas väga põnevad etendused. Teadmisi sai nii päikesesüsteemist, kuuderingist, ametitest kui ka värvidest ja sellest, et igaüks on eriline.  

Kõigepealt näitasid oma näitlejameisterlikkust koolieelikud Särasilmad, kelle etendus "Päikesel on sünnipäev" oli inspireeritud nende projektist, mille raames on läbi uuritud päikesesüsteem Jupiterist Merkuurini. 

Rõõmurullidel oli plaan niikuinii kuud selgeks õppida, aga et õppimine oleks lõbusam ja lõimitud, tehti seda hoopis etenduse käigus ning õppimisele ja esitamisele tuli "12 kuud". Esindatud olid kõik 12 tuttavat jaanuarist detsembrini. 

Naljaninad tahtsid samuti etenduse oma projektiga siduda ja käimasolevaks projektiks on ametid. Kes siis muu teab kõiki ameteid kui mitte Hunt Kriimsilm. Veidi uuendatud versioonis said nii Naljaninad kui Kriimsilm ja tädi Rutt selgeks, kuidas käib boldijuhtimine ja milliseid imevigureid teevad IT spetsialistid ja pagarid.

Pisikesed Naerulinnud jutustasid õpetliku loo Valgest Pullikesest, kes otsis oma õiget värvi erinevate loomakeste juures käies. Lõpuks lendasid ta juurde liblikad, kes kiitsid heaks valge värvi ja ütlesid, et igaüks on omamoodi ning kõik värvid on õiged ja ilusad! 


IMG_3001.jpg

Kõikidest etendustest on kaasa võtta midagi õpetlikku ja kogu protsess ettevalmistusest esinemiseni annab lastele väärt kogemuse. Lasteaiaperele esinemine hommikul on kui peaproov ja õhtul emmedele issidele justkui esietendus.