Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Sporti, lusti, teadmisterõõmu - õppeaasta lõpp 2023

Ongi käes! Mis nimelt? SUVI muidugi! Meeletult vahva on see sõit olnud ning terve maikuu ja juuni algus panid sellele laheda punkti.

Maikuud alustasime talgupäevaga. Paljude päikseliste päevade seast sattus see kahjuks küll üsna hallile ja vihmasele õhtupoolikule, kuid sellegipoolest oli tublisid lapsevanemaid, kes aitasid meie lasteaiaümbrust korrastada. Oli ka neid, kes “ametlikul” talgupäeval osaleda ei saanud, kuid pakkusid oma abi mõnel teisel päeval. 

 

8. mail toimus meil kevadine spordipäev Snelli staadionil! Alustasime üheskoos soojendusega, et ikka mõnus sportida oleks. Alasid, milles ennast proovile pandi oli viis. Kõrged lennud liivakasti ehk kaugushüpe. Teiseks alaks terakoti vise - ikka võimalikult kaugele. Kolmandaks alaks oli vaja kiireid jalgu ja kõrgeid hüppeid, sest toimus tõkete joostes ületamine. Neljandas punktis oli rohkem vaja täpsust kui tugevust, sest pallid tuli redelisse veeretada. Kõige rohkem pingutust nõudis viies ala - joosta tuli terve staadioni ring, kuid kõik vaprad lapsed said sellega tublisti hakkama! Suured väiksemaid toetamas ja vastupidi! 
Ning mis oleks parem preemia kui medal - ikka šokolaadist! 


kevadinespordipäev23.jpg

Maikuu esimeses pooles tähistasime Kelmikülas emadepäeva. Olid väga meeleolukad ning üllatusi täis hommiku- ja õhtupoolikud. Sai tehtud nii virgutusmänge, tantsuetendusi kui kuulatud kauneid kontserdeid, etteasteid, küll vabas õhus, küll lasteaias kohapeal. Sellel aastal olid abiks nii mitmedki isad, kes kostitasid emasid sooja kringli ja kohviga või hoopis hot dog-ide ja Caesari salatiga. Muidugi rõõmustasid kõiki emasid laste oma kätega tehtud kingitused ja kaardid. 

emadepäevad23.jpg

 

Palju tegid-nägid-käisid-kuulsid rühmad ka isekeskis. 

Särasilmad ja Rõõmurullid võtsid ette bussireisi Rakverre, Politseimuuseumisse ja linnusesse. Linnuses läbisid lapsed rüütli väljaõppe. Harjutati piigiga täpsust, korraldati üks mõõga lahing, valmistati püssirohtu ja julgemad said läbida ka keskaja inimese kolme hirmu teekonna - piinamine, surm ja põrgu. Iga osaleja sai käes hoida mõõka ja kirjutas endale rüütlitunnistuse! Võluti savist kulda ja meisterdati vahast küünal. Politseimuuseumis said lapsed lähemalt tutvuda politseitööga, teha paberile oma sõrmejäljed ja pärast väljaõpet sai iga laps vastava tunnistuse, et politseikoolitus on tehtud!

politseimuuseum.jpg

 

Liikumisõpetaja Siim korraldas lastele vahvaid tõuksipäevasid lasteaia ümbruses. See tähendas, et lapsed (korraga 2 rühma) võtsid kaasa enda tõukerattad ja kiivrid ning said liiklusohutusreegleid harjutada ning tõuksidega ringi kimada. Muidugi eelnes sellele ka munakiivrikatse, liiklusmärkide kordamine ja ohutusreeglite meeldetuletus! 

tõuksipäev.jpg

Naljaninad külastasid Tervisemuuseumit, kus tutvuti nii luude, naha ja veresoonte kui ka sellega, kuidas toimida erinevate õnnetuste korral. Peamine õppetund oli see, et õnnetused ei hüüa kunagi tulles. 

nntervishoius.jpg

Sportlikumad Rõõmurullid esindasid tublisti meie lasteaeda Põhja-Tallinna lasteaedade spordipäeval! 

rrspordimpäeval.jpg

 

23. ja 24. mail viisid suured bussid meie lasteaia lapsi kahte erinevasse tallu. Pisikesed Naerulinnud külastasid Seppami talu, kus saadi sõbraks nii kutsude, kiisude, kuke kui ka hobusega, söödeti kitsekestel kõhud leiba täis ning lõpuks peeti maha ka lõbus piknik sõprade seltsis. 

nl talus.jpg

Särasilmad ja Naljaninad vurasid üheskoos aga Suure-Jõe tallu. Kitsekesed, lambakesed, veised, kutsikad, linnukesed, hobused - sai nii toidetud, süles hoitud kui niisama imetletud. Kõik said näpuosavust testida ka viltimises ning palju rõõmu pakkus batuut ja sõit “trossiga”. Tegusa ja lustliku reisi magusaks punktiks olid pannkoogid - mis värskes ōhus maitsesid rabarberimoosiga õige head!

nnsstalus.jpg

Lõpurühm Särasilmad on veel täiel rinnal nautinud lasteaiaelu. Kuidas? Nende nelja meie juures oldud aasta jooksul on nad õppinud 11. erinevat liikumis- ja ringmängu ning üheskoos koguneti ühel õhtupoolikul saali, et neid enne kooliminekut ka vanematele õpetada. Muidugi pidasid Särasilmakesed ka traditsioonilist ööpidu. Sellel päeval külastati Niguliste muuseumit, mille külastuse teenisid tublid joonistajad välja sügisesel joonistusvõistlusel. Vaadati näitust "Võlumetsa saladused" Nõelasilma Disaini- ja Arhitektuurigaleriis. Lõunaajal toimus lastele kino, näha võis "Muumioru lugusid", "Võlukübarat" ja "Howli liikuvat kindlust". Õhtupoolikut nauditi Vanalinnas joonistades - on see ju üks Särasilmade lemmiktegevustest! Sinna juurde kuulusid ka maitsvad mandlituutud, mida Vanalinnast ikka saada võib! Lasteaeda tagasi jõudes pannkoogid ja õhtusöök ning kõige põnevam osa - taskulampide ja sõber karukestega õhtuhämaruses veel lasteaia kõikides avarustes retk. 
27. mail toimus nende jaoks kõige tähtsam sündmus - LÕPUPIDU! Rohkeid emotsioone ja rõõmu täis päev nii laste, vanemate kui õpetajate jaoks! Tunneme rõõmu selle üle, et Särasilmadest on saanud nii suured ja vahvad koolilapsed, kuid südames jääme neid ikka igatsema!
ssööpidu.jpg

sslõpupidu.jpg

 

 

Esmakordselt toimus Kelmiküla muusikafestival MuusikaAeg. Nädal aega täis muusikat ja mõnusaid rütme. Õhtuti sai nautida muusikaringide kontserte hoovialal, kuulata andekaid beatboxijaid ning neljapäevasel Best Of kontserdil astusid kõik lasteaia lapsed üles lemmiklauludega läbi õppeaasta. Reedel pandi sellele nädalale punkt lõbusa diskoga! 

1.juunil traditsiooniline Kelmiküla Best Of kontsert-hoovikohvik! Kõlasid laste lemmiklaulud läbi aasta nii ühiselt kui rühmade kaupa ning heategevusliku kohviku lauad olid lookas heast-paremast. Vaatamata tuulisele ja kalendriga vastuolus ilmale, oli jällegi väga meeleolukas ning sai teoks muidugi tänu headele lapsevanematele ja lasteaia köögile, kes lauad katsid, müügihaldjatele leti taga, Fredile ja armsatele lastele, kes meile laulsid ning õpetajatest ja lapsevanematest publikule!


bestof2023.jpg

 

Ōppeaasta ametlik punkt rühmades toimus kõigil isemoodi! Lapsed said uhkusega koju viia oma aasta jooksul tehtud kunstitööd. Ei puudunud ka jäätis, kellel vahvlitopsis, kellel kausis koos maasikatega. Mõni rühm tähistas ôppeaasta lõppu mänguväljakul, mõni linnaruumis joonistades ning mōned hoopis oma rühmas lõbusalt mänge mängides!