Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Teematubade nädal Kelmikülas!

Teematubade nädal Kelmikülas!

Oli üks mõte, et Kelmiküla rühmadest võiksid nädala jooksul saada põnevad teemamaailmad, kus lapsed saavad käia, avastada ja lõbutseda. Nüüd veebruaris, sai see vahva mõte teoks.

Iga laps sai hommikul lasteaeda tulles valida rühma, kuhu ta just sellel päeval minna tahtis. Kollane tähistas kosmost Särasilmades, roheline loomade maailma Naerulindudes, punane jäljekütte Rõõmurullides ja sinine veemaailma Naljaninades.
Kosmoses otsiti vihmavarjuplanetaariumi ja tähistaevakaartide abil tähistaevast tähtkujusid ning kõige lemmikum tähtkuju kaunistati endale ka paberile. Suurelt ekraanilt sai näha raketi starti kosmosesse ning käepärastest materjalidest valmisid laste enda vägevad kosmoseraketid. Et ikka kosmosest tantsusammul väljuda, toimus ka kosmosedisko.
kosmos23.jpg

Kui mõelda, palju neid jälgi ikka uurida saab, siis Rõõmurullid näitasid, et jäljed on igal pool meie ümber ja neid uurida on tohutult põnev. Kõigepealt sai täita lehe iseenda kohta. Minu juukse-ja silmavärv, kaal, pikkus, sõrmejälg, nahavärv - kõigil on see erinev ning kõik inimesed jätavad maailma erineva jälje. Ühisele paberile said jäädvustatud kõikide jäljeküttide käejäljed ning luupidega uuriti enda draakoni kommi sisse tehtud hambajälgi. Lisaks enda jälje uurimisele, kütiti nagu tõelised jäjekütid ka maja peal ja keldris taskulampidega jälgi. See pakkus eriti palju elevust ja avastamist! Fred näitas lastele, et ka meie hääl jätab jälje - helijälje.

jäljed23.jpg
jäljed23-2.jpg
Naljaninade uksest sisse astudes sattusid lapsed veemaailma. Kilpkonnad, meduusid, kalad, liiv ja teokarbid on esimesed märksõnad, mis selle maailmaga võiksid pähe tulla ning just seda kõike seal näha võiski. Lapsed said teha katseid veega. Miks koorega apelsin ujub, aga kooreta upub? Miks üks taldrik vajub põhja aga teine mitte? Pisemad loendasid lisaks katsetamisele pardikesi ja kalu, nautides samal ajal veerõõme. Populaarne oli laste seas ka liivast ja teokarpidest ehitamine- justkui päriselt rannas. Lisaks valmis papile suur akvaarium, kuulati merekarpide kohinat, värviti mereelanikke ja söödeti haikalal täpsusviske abil kõht täis.

veemaailm23.jpg

Naerulindude rühmast sai loomade maailm, kus räägiti sellest, milline on kellegi lemmikloom, mis loomi lastel kodudes on, kuidas tekib loomade kaka, kui palju täpsemalt elevant kakab ja uuriti kes on maailma kõige vanemaks elav imetaja. Näha ja katsuda sai erinevaid loomanahkasid ja põdrasarvi ning kõndida samblal ja käbidel. Isegi pühvli koljut sai uudistada! Iga päev mängiti meeleolukat loomade bingot ja seikluse lõpuks ühine mõnus mõmmijooga!

loomad23.jpg

Oli üks vahva nädal nii laste kui ka õpetajate jaoks ning kindlasti kordame seda järgmiselgi aastal!