Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Avalikud mänguväljakud Tallinnas

Avalikud mänguväljakud Tallinnas

Tänapäevase elukeskkonna oluline osa on nüüdisaegne mänguväljakute võrgustik, mis toetab nii laste kui ka täiskasvanute tervist ja turvalist arengut.

Tallinna haldusterritooriumil asub umbes 600 mänguväljakut, millest avalikus kasutuses on 342. Ülejäänud mänguväljakud on kas eraomandis või asuvad haridusasutuste territooriumidel.

Endale lähima avaliku mänguväljaku saate otsida Tallinna mänguväljakute kaardilt. Sellele kaardile on kantud kõik avalikud mänguväljakud ning iga mänguväljaku juures on võimalik näha nende pilte ja üldist informatsiooni. Lisaks saab sealt kaudu saata Tallinna Keskkonnaametile mänguväljaku kohta käivad ettepanekud ja mured.

 Mänguväljakute nimekiri linnaosade kaupa:

Enne mänguväljaku kasutamist

Lapsega mänguväljakule minnes peaks iga lapsevanem veenduma, et mänguväljak on lapsele mängimiseks ohutu. Tehnilise Järelevalve Amet on koostanud oma kodulehele juhendi lapsevanematele, kus antakse juhiseid kuidas mänguväljakut enne kasutamist kontrollida ja kuidas mänguväljakul käituda.

Peremänguväljakud

Mänguväljakute elemendid on mõeldud kasutamiseks eri vanuses inimestele. Enne elemendi kasutamist tuleb veenduda, et mänguelement on kasutajale sobiv. Peremänguväljakutel on loodud tegevused igale eale. Ka eakatele on loodud võimalusi oma liikumisharjumuste parandamiseks. Selleks saavad nad kasutada peremänguväljakutel olevaid välijõusaale või kolme generatsiooni liikumisseadmeid Tondimõisa pargis, Vormsi 5 peremänguväljakul ja Männipargis.

Välijõusaali võimalusi tutvustab spordiklubi Sparta peatreener Janika Koch-Mäe Postimehe artiklis ja erinevaid harjutusi välijõusaalides keha treenimiseks videodena on võimalik leida MTÜ Liigutame kodulehelt.

Peremänguväljakud asuvad:haabersti peremänguväljak

Lasnamäe linnaosas

  • Vormsi 5
  • Kivila park (Muhu tn 8b)
  • Tondiloo park ( Kivila tn 23)
  • Priisle park (Läänemere tee 42)
  •  Paasiku tn 3
  • Liikuri tn 58
  • Pae park (Paepargi tn 9//Pallasti tn 56)
  • Tondiraba park

Mustamäe linnaosas

  • MänniparkKristiine linnaosasLöwenruhi park (Mustamäe tee 59b)
  • Tondimõisa park (Nõmme tee 107)

Haabersti linnaosas

  • Õismäe tee 22a
  • Õismäe tee 118a

Pirita

  • Lillepi park (Pirita tee 110)

Põhja-Tallinnas

  • Stroomi rand
  • Karjamaa park (Karjamaa 3)

 

Parkuuriväljak noortele

2012. aastal valmis Tallinna esimene noortele mõeldud parkuuriväljak Skoone bastionil aadressil Rannamäe tee 11. Sellel väljakul saavad õppida kõik alates kümnendast eluaastats kuni kõrge eani välja ning kellel huvi ja soovi parkuurimisega tegeleda. Keegi ei pea kartma seal, et ta ei saa hakkama kuna kõiki liigutusi on võimalik teha vastavalt oma võimetele ja oskustele.

Kuidas alustada parkuurimisega?

Parkuurimist on võimalik õppida väljakul paikneva virtuaalse treeneri abil, mille saad aktiveerida väljaku elementidel ja infostendil paiknevate QR-koodide abil. Virtuaalse treeneri kasutamiseks tuleb nutitelefonis käivitada QR-koodi lugemisrakendus ning suunata mobiilikaamera infostendil või elemendil paiknevale QR-koodile, mille järel ilmub hetke pärast parkuuriakadeemia õppevideo mobiili ekraanile. Video järgi on võimalik õppida kasutama kõiki seadmeid ja sooritama erinevaid trikke nendel. Kõik videod asuvad Youtubei keskkonnas, kust on võimalik neid igal ajal vaadata.

IMG_6193.JPG 

DSC_6502

Avalike mänguväljakute hooldamine

Mänguväljakute rajamisel ja hooldamisel tuleb lähtuda Euroopa Liidu standardist, mis on üle võetud ka Eestis. Mänguväljaku seadmete osas EVS-EN 1176 ja mänguväljakute turvaaluste osas EVS-EN 1177.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel tehakse avalike mänguväljakute tehnilist hooldust ning heakorra tagamise eest vastutavad linnaosavalitsused.

Avalike mänguväljakute arendamise tegevuskava

Avalike mänguväljakute süsteemseks arendamiseks võttis Tallinna Linnavolikoguvastu "Avalike mänguväljakute arendamise tegevuskava Tallinnas 2011-2016". Tegevuskavas on loetletud põhimõtted, mille järgi linna territooriumile mänguväljakuid rajada ning hooldada.

Avalike mänguväljakute arendamise tegevuskava Tallinnas 2011–2016

Mänguväljakute hooldus 

 

 

Viimati muudetud 21.02.2024