Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Falgi park

Falgi park

Falgi park, ka (Falckspark või Lastepark) on rajatud 19. sajandil. Maatüki, kus varem keset tühja liivast krunti oli asunud Värvalitiigina tuntud soostunud veekogu, omandas 1850. aastail Tallinna Toomgildi oldermann ja kuulus filantroop Hans Heinrich Falck ning alustas 1857. aastal pargi rajamist. Tiik täideti, ala ümbritseti piirdega, istutati puid ja põõsaid, rajati teed. Pargi kaugemaase otsa ehitati neogooti stiilis restoran‑muusika­paviljon.

1868. a kinkis H. H. Falck pargi Toomgildile. Toomgild rentis pärast Falcki surma pargi Saksa Käsitööliste Seltsile, hiljem eestlaste seltsile Lootus. Park teenindas eelkõige restoranikülastajaid, siin anti ka kontserte ja mõnikord tegutses rändtsirkus.

1921. a läks park riigi ja 1926. a Tallinna linna valdusesse. Mõnda aega asus praeguse pargi kõrval suur puidust velodroom. Teise maailmasõja ajal kukkus parki pomm.

1957. aastal korrastati Falgi park maastikuarhitekti Aleksander Niine projekti järgi taas vabakujulise pargina ja nimetati Lastepargiks. Endise muusikapaviljoni asemele on nüüd rajatud Ühendkuningriigi saatkonna hoone. Falgi park on väärtuslik suursuguste vanade tammede, pärnade ja lehiste poolest. Park võeti riikliku looduskaitse alla 1959. aastal.

Vaata lisaks

 

 

 

Viimati muudetud 15.08.2024