Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Keskkonnahariduse konverents

Keskkonnahariduse konverents


Keskkonnahariduse konverents VIII "Terve õpikeskkond, terve tulevik"

Tallinna Keskkonna - ja Kommunaalamet ja Tallinna Haridusamet korraldavad 25. septembril 2018 juba 8. korda Tallinna lasteaia- ja koolijuhtidele suunatud keskkonnahariduse konverentsi „Terve õpikeskkond, terve tulevik“.  

Seekordsel konverentsil keskendutakse terviseteadlikkuse suurendamisele ja tervisliku elusviisi edendamisele nii lasteaias kui koolis. Osalejatele tutvustatakse erinevaid uuringuid, mis käsitlevad laste ja noorte tervisekäitumist, jagatakse soovitusi, kuidas jõuda tervist ja heaolu toetava keskkonnani ning kuidas ühendada tervise ja keskkonna teemad õppeprotsessi. Lisaks jagatakse soovitusi, kuidas muuta liikumine koolipäeva loomulikuks osaks läbi aktiivsete ainetundide, vahetundide ja koolitee ning tutvustatakse, kuidas vähendada lapse kokkupuudet elektromagnetväljadega.

Parimaid praktikaid õpikeskkonna parandamiseks ja terviseteadlikkuse suurendamiseks jagavad spetsialistid Tervise Arengu Instituudist, Tallinna Tehnikaülikoolist, Tartu Ülikoolist, Keskkonnaministeeriumist, WHO Tervislike Linnade Võrgustikust, Kopenhaageni nn mahemajast, Tallinna Haridusametist ja Tallinna Keskkonnaametist.

Konverentsile järgneb TalTech Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory laboritega tutvumine. Konverentsist võtab osa enam kui sada haridusasutuse juhti ja keskkonnahariduskeskuse töötajat Tallinnast. Konverentsi juhib Hannes Hermaküla.

Konverentsi programm

Galerii


Keskkonnahariduse konverents VII  "Õpikeskkond Tallinn"      

Tallinna Keskkonna - ja Kommunaalamet, Tallinna Haridusamet ja MTÜ Koolitus- ja Nõustamiskeskus HARED korraldavad täna, 26. septembril, Energia Avastuskeskuses juba seitsmendat korda toimuva Tallinna lasteaia- ja koolijuhtidele suunatud keskkonnahariduse konverentsi. Seekordne konverents keskendub õpikeskkondade võimaluste tutvustusele pealinnas.

Konverentsi avab abilinnapea Mihhail Kõlvart, millele järgneb ülemaailmses programmis Roheline kool (Eco-Schools) edukalt osalenud Tallinna haridusasutuste tunnustamine. Pidulikul tseremoonial antakse üle rohelised lipud 19-le Tallinna lasteaiale ja üldhariduskoolile, kes esitatud taotluste põhjal on programmi üheaastase tegevusaja jooksul saanud hästi hakkama püstitatud eesmärkide täitmisega, olles keskkonnaalase tegevusega eeskujuks teistele õppeasutustele kui kogu ühiskonnale. Tänavu esmakordselt toimuva Rohelise kooli programmi tunnustusüritus on nii Tallinna kui kogu Eesti jaoks märgilise tähtsusega - Tallinn on esimene linn Eestis, kes Rohelise kooli programmi oma haridusasutustes alates 2016. aasta sügisest juurutab ja seeläbi jätkusuutliku arengu põhimõtetega igapäevaselt ja järjepidevalt tegelema suunab.

Keskkonnahariduse konverentsil „Õpikeskkond Tallinn“ teeb lisaks kohalikele esinejatele ettekande Inglismaa ökokoolide programmi juht Lee Wray-Davies organisatsioonist Keep Britain Tidy. Põnevaid linnakeskkonda muutvaid ökoinnovaatilisi lahendusi tutvustavad noored Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumist ja Eesti Kunstiakadeemiast. Konverentsi lõpetab Jüri Kuuskemaa, Olev Abneri ja Sirje Aheri juhendamisel toimuvad õppekäigud, mis tutvustavad osalejatele Tallinna keskkonnahoiu ajalugu ning vanalinna parke õpikeskkonnana.

26. septembril 2017 Energia Avastuskeskuses toimuvast konverentsist võtab osa ligemale sada haridusasutuse juhti ja keskkonnahariduskeskuste töötajat Tallinnast. Konverentsi modereerib Kristo Elias.

Konverentsi programm

Galerii


Keskkonnahariduse konverents VI "Loodushariduse parimad praktikad"

Tallinna Keskkonna - ja Kommunaalamet, Tallinna Haridusamet ja MTÜ Koolitus- ja Nõustamiskeskus Hared korraldavad 27. septembril juba 6. korda Tallinna lasteaia- ja koolijuhtidele suunatud keskkonnahariduse konverentsi. Seekordse konverentsi läbiv teema on loodushariduse parimad praktikad. 

Konverentsil „Tallinna haridusasutuste juhtide keskkonnahariduskonverents VI. Loodushariduse parimad praktikad“ tutvustatakse Tallinna Haridusameti keskkonnahariduse seisukohti ning antakse ülevaade Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti keskkonnahariduslikest projektidest ja kampaaniatest.

Häid kogemusi keskkonnahariduses on tutvustamas nii Kadrioru Saksa Gümnaasiumi, Rootsis tegutseva looduskooli kui Venemaa Leningradi oblasti Sosnovõi Bori linna 2. kooli esindajad. Lisaks käsitletakse konverentsi ettekannetes teaduse populariseerimise ja keskkonnahariduse vahelist seosest, tutvustatakse Tallinna elurikkust kui väärtuslikku õpikeskkonda ning antakse ülevaade rahvusvahelise rohelise kooli (ökokooli) programmist ja sellega liitumise võimalustest.

27. septembril 2016 Glehni lossis toimuvast konverentsist võtab osa sadakond haridusasutuse juhti Tallinnast, samuti keskkonnahariduskeskuste töötajad.

Konverentsi programm

Galerii


Keskkonnahariduse konverents V "Roheline kool"

Juba viiendat korda korraldavad Tallinna Keskkonna -ja Kommunaalamet, Haridusamet ja MTÜ Koolitus- ja Nõustamiskeskus Hared Tallinna koolijuhtidele keskkonnahariduskonverentsi. Seekord keskendutakse rohelise kooli põhimõtetele.

03.jpgKonverentsil „Keskkonnasõbralik kool V. Roheline kool“ tutvustatakse nii meie lõunanaabrite kui põhjanaabrite  ökokoolide toimimist ja kogemusi Lätis ja Soomes, vaagitakse energiasäästliku ja keskkonnasõbraliku mõtteviisi üle ja arutatakse teemal mis on „ roheline kool“  ehk ökokool tänapäeval. Töötubades on arutluse all rohelise kontori põhimõtete rakendamise võimalused  koolis, loomade energia säästmise temaatika, keskkonnahariduslike projektide taotlemine Keskkonnainvesteeringute Keskusest  ja tutvutakse õppekava toetavate programmidega Tallinna Loomaaia uues Keskkonnahariduskeskuses.

26. veebruaril toimuvast konverentsist võtab osa sadakond haridusasutuse juhti Tallinnast, samuti keskkonnahariduskeskuste töötajad.

Raepressi pressiteade 25.02.2015.

Konverentsi programm

Galerii

Viimati muudetud 21.02.2024