Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2013

keskkonnasobralik_kuu-(2).gifKeskkonnasõbraliku liikumise kuu toimub

30.august – 30. september 2013.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu ajakava 

Kampaania plakat

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu uudised ja galeriid

 

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu buklett 

 

Telereklaam

keskkonnasobraliku liikumise kuu 2013 by Tallinna_keskkonnaamet

Autovaba päev from Blue Cat on Vimeo.

Autovaba päeva raadioreklaam

Videoreklaam linna välisekraanidel

video välisekraanidel by Tallinna_keskkonnaamet

Eesmärk

KSLK plakat.jpgSuurendada elanike keskkonna- ja liiklemisalast teadlikkust koostöös eri ametite, linnaosavalitsuste ja teiste koostööpartneritega, astuda vastu valglinnastumisele ning luua linnas meeldiv ja ohutu keskkond, kus säästvalt liikuda ja suurendada tänavatel liikumise turvalisust, eelkõige silmas pidades just lapsi ja noori, propageerida keskkonnasäästlike liiklusvahendite kasutamist ja keskkonnasõbralike liikumisviiside eeliseid.

Üritused hõlmavad säästva liikumisviisi kasutamist ning nende kombineerimist, nagu näiteks jalgsi käimine, jooksmine, jalgrattasõit, sportimine, ühissõidukite kasutamine jms.

Kampaania vältel propageeritakse linna ühissõidukite kasutamist ja auto kasutamise vähendamist ning keskkonnasõbraliku liikumise viiside, nagu jalakäimine, jalgrattasõit jms väärtustamist.

Tallinna liikuvusnädal toimub Tallinnas keskkonnasõbraliku liikumise kuu raames. 2013. aasta Euroopa liikuvusnädala teema on „Clean Air - It's your move”(„Puhas õhk-Sinu valik”).

Kuu tippsündmuseks kujuneb üle euroopaline autovaba päev 22. septembril. Plaanis on sel päeval korraldada pereüritus Nõmmel Jaama tn 12 esisel platsil, lisaks piirata keskpäeval Nõmme kesuses sõidukite liikumist. Linlastele pakutakse autovabal päeval võimalust kontrollida oma tervisenäitajaid Nõmme Munitsipaaltervisekeskuses, võimalust osaleda jalgrattamatkal ja jalgsimatkal, lastel võimalus kohtuda Keskkonnasõbraliku liikumise kuu maskott Snupsiga jms.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2013. aastal toimub koostöös erinevate linnaametkondade ja -asutustega ning kodanikuühendustega, sealhulgas Tallinna Sotsiaal‑ ja Tervishoiuamet, Tallinna Transpordiamet, Tallinna Kommunaalamet, SEB Tallinna maratoni korraldajad jt.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu pidulik avamine toimub 7. septembril 2013 kell 18 koos SEB Tallinna maratoni avatseremooniaga.

 

 

Viimati muudetud 30.08.2018