Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2016

RUS

KSLK logo.jpg 

KSLK2016 A4.jpgKeskkonnasõbraliku liikumise kuu Tallinnas toimus 1.‑30. septembrini 2016. Kampaania eesmärk on suurendada elanike keskkonna- ja liiklemisalast teadlikkust. Koostöös eri ametite, linnaosavalitsuste ja teiste koostööpartneritega soovitakse  luua linnas meeldiv ja ohutu keskkond, kus saab säästvalt liikuda ja suurendada tänavatel liikumise turvalisust, eelkõige silmas pidades  lapsi ja noori, propageerida keskkonnasäästlike ja CO2 null-emissiooniga liiklusvahendite kasutamist ja keskkonnasõbralike liikumisviiside eeliseid. Kampaania vältel propageeritakse linna ühissõidukite kasutamist ja auto kasutamise vähendamist ning keskkonnasõbraliku liikumise viiside nagu jalgsi käimine, jalgrattasõit jms väärtustamist. 

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu algab 1. septembril, mil kooliteed alustavatele lastele jagatakse helkurvestid. Keskkonnasõbraliku liikumise kuu ametlik avamine toimub 3. septembril kell 12 Uue Maailma tänavafestival, mille käigus tänavad hõivatakse jalakäijate poolt. Tänu koostööle Tallinna Keskkonnaametiga on tänavafestivali kavva lisatud keskkonnaalased tegevused – teavitatakse inimesi keskkonnasõbraliku liikumise kuu eesmärkidest ja tegevustest ning festivalil on jäätmelava, kus tegutseb oma programmiga Prügihunt, kes õpetab lapsi prügi sorteerima.

Kuu tippsündmuseks on autovaba päev, mis sellel aastal toimub 18. septembril kell 10-16 Lasnamäel Pae tänaval. Autovabal päeval suletakse Pae tänava Peterburi mnt ja Majaka põigu vaheline lõik autoliiklusele ning tänav hõivatakse jalakäijate poolt. Pae tänaval antakse start iga-aastasele populaarsele orienteerumisvõistlusele ühistranspordiga ning samuti toimub tänaval palju erinevaid võistlusi lastele ning tutvuda saab turul pakutavate toodetega.  Autovabal päeval saab osa võtta ajaloomatkast, mis viib huvilised Jaak Juske juhtimisel Sikupilli asumisse ning jalgrattaretkest, mis toimub Lasnamäe linnaosas arhitektuuriajaloolase Mihkel Karu juhtimisel. Autovaba päeva lõpus toimub Jaak Joala laulude kontsert Artjom Savitski ja Norman Salumäe esitluses koos Tomi Rahula bändiga.

22. septembril saavad huvilised osaleda jalgsimatkal „Vanalinna roheline ring“.  

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu ajakava

Infobuklett

 Videoklipp animatsiooniga

 

Videoklipp animatsiooni ja eestikeelsete subtiitritega

Autovaba päeva audioklipp

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2015

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2014

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2013 

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2012

 

Viimati muudetud 01.08.2017