Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2017

KSLK logo.jpg 

KSLIK 2017.jpgKeskkonnasõbraliku liikumise kuu Tallinnas toimub 1.‑30. septembrini 2017. Kampaania eesmärk on suurendada elanike keskkonna- ja liiklemisalast teadlikkust. Koostöös eri ametite, linnaosavalitsuste ja teiste koostööpartneritega soovitakse luua linnas säästvat liikumist soosiv keskkond, kus on ka lastel ja noortel turvaline liigelda, ning tutvustada keskkonnahoidlike liikumisviiside eeliseid, sh ärgitada inimesi vähendama autosõite ning eelistama kõndimist, rattasõitu ja kasutama heitgaasivabu liiklusvahendeid (linna ühissõidukeid).

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu algab 1. septembril, mil kooliteed alustavatele lastele jagatakse helkurvestid. Keskkonnasõbraliku liikumise kuu ametlik avamine toimub 2. septembril kell 12 Uue Maailma tänavafestival, mille käigus tänavad hõivatakse jalakäijate poolt. Tänu koostööle Tallinna Keskkonnaametiga on tänavafestivali kavva lisatud keskkonnaalased tegevused – teavitatakse inimesi keskkonnasõbraliku liikumise kuu eesmärkidest ja tegevustest ning festivalil on jäätmelava, kus tegutseb oma programmiga Prügihunt, kes õpetab nii lapsi kui ka täiskasvanuid prügi sorteerima ja säästliku eluviisi viljelema.

8.- 10. septembrini 2017 toimub regiooni suurim rahvaspordisündmus SEB Tallinna Maraton koos Sügisjooksuga.

Kuu tippsündmuseks on autovaba päev, mis sellel aastal toimub 24. septembril kell 10-16 Kesklinnas Pärnu maanteel. Autovabal päeval suletakse Pärnu maantee Viru väljaku ja G.Otsa/Suur-Karja ristmiku vaheline lõik autoliiklusele. Jätkub ainult trammiliiklus. Antakse start iga-aastasele populaarsele orienteerumisvõistlusele ühistranspordiga. Samuti toimub tänaval palju erinevaid võistlusi lastele, mida pakuvad Surfiaed, Raybike ja eRatas meeskonnad.  Tutvuda saab turul pakutavate toodetega. Kohal on ka Prügihunt ja Snupsi. Prügihunt tutvustab keskkonnateadlikku infovoldikut "Prügiretk", mis on koostatud rahvusvafelise projekti BLASTIC raames. Autovabal päeval saab osa võtta ajaloomatkast, mis viib huvilised giidi juhtimisel Estonia pst ja Rävala pst vahelisse kvartali ning jalgrattaretkest, mis toimub Vanalinna eeslinnades arhitektuuriajaloolase Mihkel Karu juhtimisel. Autovaba päeva lõpus toimub Tanel Padari ja Tomi Rahula kontsert.

Euroopa liikuvusnädala raames (16.-22.09.) korraldatakse õppematk Hirvepargis Tallinna Botaanikaaia dendroloog Olev Abneri juhtimisel (laupäeval, 16.09. kell 14:00, on vajalik eelregistreerimine). Septembri lõpus avatakse Paljassaare kaitsealal Euroopa Komisjoni programmi INTERREG projekti NATTOURS raames ehitatud uus laudtee, mis võimaldab tutvuda kaitseala loodusega ka liikumispuuetega inimestel.

Septembris toimuvad keskkonnasõbraliku liikumise kuu raames erinevad üritused igas linnaosas. Keskkonnasõbraliku liikumise kuud Tallinnas koordineerib linna keskkonnaamet koostöös teiste  linnasutuste, linnaosavalitsuste ja vabaühendustega.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu ajakava

Galeriid

Infobuklett

Plakat 

Videofilm autovaba päevast

Viimati muudetud 30.08.2018