Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2019

KSLK logo.jpgRUS

KSLK plakat 2019.jpgKeskkonnasõbraliku liikumise kuu (KSLK) toimub 1.-30. septembrini. Tutvu ürituste kavaga siin

2012. aastast toimuva kampaania eesmärk on suurendada elanike keskkonna- ja liiklemisalast teadlikkust ning propageerida jalgrattasõitu ja teisi keskkonnasõbralikke liikumisviise.

Koostöös ametite, linnaosavalitsuste ja teiste koostööpartneritega soovitakse luua linnas säästvat liikumist soosiv keskkond, kus on turvaline liigelda. Samuti soovitakse tutvustada keskkonnahoidlike liikumisviiside eeliseid, sh ärgitada inimesi vähendama autosõite ning eelistama kõndimist, rattasõitu ja kasutama inna ühissõidukeid.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu ametlik avamine leiab aset 7.-8. septembril toimuval Uue Maailma Tänavafestivalil, mille asumi tänavatel piiratakse mootorsõidukite liikumist. 

488_sugisjooksu-ja-tm-logod.png

6.-8. septembril toimub keskkonnasõbraliku liikumise kuu programmi kuuluv Tallinna Maraton. Regiooni suurima rahvaspordisündmuse programmi kuuluvad lisaks klassikalisele maratonijooksule veel Mesikäpa lastejooksud, Nike Noortejooks, Optibeti Sügisjooks ning poolmaraton.

15. septembril toimub Laial tänaval esmakordselt Loodusmuuseumi poolt korraldatud seenefestival. Ürituse läbiviimiseks piiratakse mootorsõidukite liikumist osal Laiast tänavast.09. septembrist 29. septembrini toimub kampaania "Kondimootoriga tööle". Kampaania eesmärgiks on motiveerida inimesi rohkem liikuma igapäevaste transpordi vahendite asemel oma kondimootoriga. Kampaania läbiviijad on Eesti Firmaspordi Liit ja SportID.

 KSLK raames tähistatakse 16.-22. septembril Tallinnas üleeuroopalist kampaaniat „Euroopa Liikuvusnädal“ („European Mobility Week“), mille eesmärgiks on parandada rahvatervist ja elukvaliteeti puhta liikuvuse ning säästva linnatranspordi edendamise kaudu.

Kampaania programmi osana toimub 16. september – 6. oktoober Tallinnas üleeuroopaline jalgrattavõistlus „Social Biking Challenge“. Võistluse käigus saavad osalejad läbi mobiilse rakenduse mõõta kolme nädala vältel sõidetud kilomeetreid. Enim sõitnud jalgratturid võidavad auhindu.

19. septembril 2019 toimub Kultuurikatla Terrassisaalis Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti poolt korraldatud seminar "Aktuaalsed arengud ja väljakutsed linnaliikuvuses". Seminar keskendub jalgrataste ja elektriliste tõukeratastega seotud arengutele ning keskkonnateadliku liikumise valdkonnale laiemalt.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu ja Euroopa Liikuvusnädala tippsündmuseks on autovaba päev, mille tähistamine toimub tänavu 22. septembril (kl 10-17) Balti jaama ümbritseval alal. Päeva eesmärgiks on kutsuda üles inimesi aktiivsemalt ja keskkonnasäästlikumalt liikuma. 

NB! Kõigile Tallinna linna ühistranspordi kasutajatele, kes valideerivad oma sõiduõiguse Ühiskaardiga või mõne muu piletimüügisüsteemis registreeritud andmekandjaga, on sõit 22. septembril tasuta ja validaator neile piletit ei müü.

Autovabal päeval suletakse autoliikluseks Nunne tn (Toompuiestee kuni Suur-Kloostri tn), Põhja pst (Suurtüki tn kuni Kesk-Kalamaja tn) ja Kopli tn (Kesk-Kalamaja tn kuni Vana-Kalamaja tn). Tutvu ajutise liikluskorralduse muudatuse skeemiga siin.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu ürituste kava

 

Arhiiv:

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2018

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2017

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2016

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2015

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2014

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2013 

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2012

Lisainfo: Tel. 616 4077, e-posti aadress kommunaalamet@tallinnlv.ee

 

Viimati muudetud 07.08.2020