Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kogukonnaaedade infoseminar 2020

Kogukonnaaedade infoseminar 2020

17. detsembril 2020 toimus  veebikeskkonnas kogukonnaaedade infoseminarkus räägiti, millega peab arvestama ja mida tegema, et luua kogukonnaaed. Tutvustati lähemalt ka kogukonnaaia toetamise võimalusi ja Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti taotlusvooru korda.

Viimase kahe aasta jooksul on kogukonnaaiad jõudsalt arenenud. 2020 aasta lõpuks tegutseb Tallinnas erinevates linnaosades 12 kogukonnaaeda, kus on ligi 500 linnaaednikku ning ühistegevuse võrgustikku on kaasatud veel vähemalt sama palju huvilisi.

Kogukonnaaedade areng on saanud võimalikuks ühelt poolt üldise linnaaianduse trendi ning rohelise ja kogukondliku mõtteviisi kasvule. Teiselt poolt on seda võimaldanud Tallinna linna panus, mis tugineb linnaaianduse valdkonnas mittutulundustegevuse toetamisel.

Seega saavad erinevad mittetulundusühingud, sh asumiseltsid ja erakoolid taotleda oma kogukonnaaedade tegevuste läbiviimiseks Tallinna Keskkonna - ja Kommunaalametilt projektitoetust.

Projektikonkurss korraldatakse ühe vooruna, taotluste esitamise tähtaeg on 1. veebruar.

Linnaaianduse valdkonna mittetulundustegevuse toetamise tingimustega saab tutvuda SIIT.

Allpool leiab infoseminari ettekannete salvetusi ja slaidiesitlusi. 


INFOPÄEVA ETTEKANNETE SALVESTUSED ja ETTEKANNETE SLAIDID

Sissejuhatus
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhata asetäitja Elena Sapp annab ülevaate kogukonnaaedade eesmärgist ja hetkeseisust.
Ettekande slaide vaata SIIT.

Kogukonnaaedade rajamine - millega arvestada ja kust alustada
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti linnaaianduse projektijuht Maria Derlõš annab ülevaate, millega tasub arvestada kogukonnaaia loomisel ja millised on esimesed sammud sellel suunal.
Ettekande slaide vaata SIIT.

Taotlemise kord ja protsess
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti linnaaianduse projektijuht räägib linnaaianduse valdkonna mittetulundustegevuse toetamise korrast. Põhjalikult tutvustatakse nii tingimusi, kui ka iseteeninduskeskkonna taotlemise vorme.
Ettekande slaide vaata SIIT.

Viimati muudetud 23.02.2024