Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kogukonnaaedade kogemusvahetus 2020

Kogukonnaaedade kogemusvahetus 2020

10. detsembril 2020 toimus veebikeskkonnas kogukonnaaedade kogemusvahetus, mille eesmärk oli jagada häid praktikaid, saada inspiratsiooni ning arutada linnaaianduse arenguvõimalusi tulevikus.

Linnaaiandus on Tallinnas aina kasvav trend. Aktiivsete linnakodanike algatusel on tänaseks loodud eri linnaosades üle 10 kogukonnaaia, kus tegutseb rohkem kui 500 rohenäpu. Koostöös kasvatatakse ja hoolitsetakse selle eest, et jõudu koguks nii porgand kui till, aga ka roheline eluviis ja kogukonnatunne. Lisaks aiandustegevusele korraldatakse kogukonnaaedades erinevaid keskkonnahariduslike sündmusi – talguid, kontserte, töötubasid, loenguid ja jutuõhtuid.

Kogemusvahetusel võeti kokku Tallinna kogukonnaaedade käesoleva aasta tulemused, räägiti nii suurematest saavutustest kui ka õppetundidest. Inspiratsiooni saamiseks tutvustasid oma tegemisi Emajõe aed Tartust, Šilainiai aed Kaunasest ning „Dodo“ kodanikuühendus Helsingist, kes on arendanud linnaaiandust koostöös linnavalitsusega üle kümne aasta. Ettekannetele järgnes grupiarutelu, kus osalejad said koos visioneerida ja pakkuda ideid kogukonnaaianduse võimalikke arengute ja ühiste tegevuste osas.

Üritusele olid oodatud kõik praegused linnaaednikud ja uued huvilised, kes tahavad end harida või ka ise järgmisel aastal osa võtta söödavate taimede kasvatamisest Tallinnas. Kogemusvahetus on eriti kasulik neile, kes planeerivad taotleda mittetulundustegevuse toetamise kaudu projektitoetust kogukonnaaedade rajamiseks ja arendamiseks. Linnaaianduse valdkonna mittetulundustegevuse toetamise tingimustega saab  tutvuda siit.


KOGEMUSVAHETUSE ETTEKANNETE SALVETUSED ja SLAIDIESITLUSED

Sissejuhatus
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhata asetäitja Elena Sapp annab ülevaate kogukonnaaedade eesmärgist ja hetkeseisust.

Vaata ettekannete slaidiesitlust SIIT. 

 

Tallinna kogukonnaiad – mis, kes ja kuidas
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti linnaaianduse projektijuht Maria Derlõš räägib kogukonnaaedade käesoleva aasta tulemustest, nii suurematest saavutustest kui ka õppetundidest.
Vaata ettekannete slaidiesitlust SIIT.


Tartu kogemus 
Kogemusi Tartust jagab Emajõe aia üks eestvedajatest Gloria Niin.
Vaata ettekannete slaidiesitlust SIIT.Helsinki kogemus
Kogemusi Helsinkist jagab "Dodo" kodanikuühenduse linnaaianduse koordinaator Malm Nordlund.
Vaata ettekannete slaidiesitlust SIIT.

Kaunase kogemus
Kogemusi Kaunasest jagab Šilainiai aed üks eestvedajatest Evelina Simkute.
Vaata ettekannete slaidiesitlust SIIT.

 

 

Viimati muudetud 23.02.2024