Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linnaaianduse lõikusseminar

Linnaaianduse lõikusseminar

Neljapäeval, 3. oktoobril kell 18-22 toimub Põhjala tehases avatud linnaaianduse lõikusseminar, millel räägitakse kaheksa Tallinna kogukonnaaedade saavutustest, tehakse järeldusi ning visioneeritakse, kuhu suunas võiks areneda toidu kasvatamine linnas.

Sellel aastal on Tallinnas tärganud mitmeid kogukonnaaaedu, kus linnaelanikud kasvatavad kapsaid, tilli, tomateid ja palju muud söödavat kraami. Nüüd on kätte jõudnud sügis ja aeg kutsuda kõiki linnaaianduse huvilisi avatud linnaaianduse lõikusseminarile. Võtame kokku eduka aiandusaasta - arutame, kuidas õnnestus peenarde ja kasvuhoone ehitamine ilma klaase ja sõrmi lõhkumata, kui pirakaks kasvasid porgandid ja kui kõrgeks kogukonnatunne, mis sai jalutamaläinud taimedest ja mis oli meeldejäävaim aiasündmus. Vaatame ka tulevikku - visioneerime, ajuründame kogukonnaaianduse võimalikke arenguid ja paneme paika “külvikalendri” järgmiseks hooajaks.

Üritusele on oodatud kõik praegused linnaaednikud ja ka uued huvilised, kes tahavad end niisama harida või ka ise järgmisel aastal osa võtta söödavate taimede kasvatamisest Tallinnas.

Palume kõigil huvilistel registreerida veebivormi kaudu, et saaksime sündmust paremini ettevalmistada.

Üritus on TASUTA ja toimub 3. oktoobril kell 18-22 Botik baaris (Põhjala tehases, Marati 5)  Kohapeal saab osta kvaliteetkohvi ja muud head paremat. Põhjala tehases asub muuhulgas ka üks Tallinna kogukonnaaedadest - Põhjala linnaaed. Soovitame võimalusel enne seminari seda uudistama minna.

Jälgi jooksvaid seminari uudiseid Facebook sündmuse kaudu.

 

AJAKAVA

18.00-18.15 Ülevaade linnaaiandusest Tallinnas (esitlevad Maria Maria Derlõš & Anu Kägu)

18.15-19.15 Kogukonnaaedade tutvustused laudkondades

Kolm 20 min vooru. Seminari külalised saavad valida kolm kõige enam huvipakkuvat kogukonnaaeda ning vabas formaadis tutvuda ja suhelda aia eestvedajaga. Laudkonnad jaotuvad järgmiselt:

(1) Laagna, Pae ja Priisle aed - Anton Küünal

(2) Põhjala aed - Liis Serk

(3) Ameerika ja Aafrika aed - Elisabeth Sinipalu

(4) Ülikooli aed - Elisa-Johanna Liiv

(5) Pelgu aed - Martin Pennaste

(6) Mustamäe aed - Janek Jõgisaar

19.15-19.30 Paus

19.30-21.00 Paneeldiskussioon linnaaedade vōlude, valude ja tuleviku teemal. Arutelus osalevad: Liis Pihl - MTÜ Rabarber, Liis Serk - Põhjala linnaaed, Anton Küünal - Laagna aed, Lasnaidee/Ласнаидея. Modereerivad: Maria Derlõš & Anu Kägu

 

Sündmus toimub Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti toetusel koostöös Tallinna erinevate kogukonnaaedadega.

 

Lisainfo:
Anu Kägu 
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti linnaaianduse projektijuht
526 8382
[email protected]

Viimati muudetud 23.02.2024