Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Loengud ja töötoad Vanalinna aias

Loengud ja töötoad Vanalinna aias

Vanalinna aed on kogukonnaaed, mis rajati sellel kevadel Tornide väljakule, vanalinna linnamüüri äärde, Lippe käigu lähedusse. 

2022. aasta kevadel rajatud kogukonnaaed lähtub keskaegse nunna Hildegardi ravimtaimede õpetusest. Aed on kujundatud Hildegardi kosmoseringi kujuliselt, ringi keskelt suunduvad ilmakaarte suunas istutuskastid. Pilla-palla paigutuses on ümberringi nelikannad, ristikujulist eesti rahvusmotiivi meenutavad erakastid. Nelikand on looduse ühtsuse sümbol. Keskel on pärandtaimedena juba keskajal kasutatud apteegiroosid ja lavendlipõõsad. 

Alates aprillist on rajatud aiasüda, maist toimub regulaarne aiandustegevus ja talgud, ühispeenraid on 12 tk, personaalseid peenrakaste 9 tk, lisaks on lilleaas ja kõrvitsapeenar ning liikmetele taaskasutatud raamatukapp. 
Loodud on vanalinna elanike-aednike kogukond - elanikud kasvatavad ja istutavad raviva omadusega maitsetaimi ja keskajal levinud pärandtaimi, ühistöö tegemiseks kohtutakse  regulaarselt. Plaanis luua Hildegardi aiafilosoofiat ja taimi käsitlevad avalikud õppematerjalid. 

4. juuni - 1. oktoober on aed avatud igal kolmapäeval kell 16-18. 

Toimuvad avalikud üritused: 
28. ja 29. mai kell 12 - Külvamine ja istutamine 
28. mai kell 12 - 1m2 lina külvamine 
3. juuni kell 16 - Aia avamine (tund varem kuuleb aias Hildegardi muusikat)
4. juuni kell 14-16 - Aia tutvustamine ja presentatsioonid huviliste jaoks 
5. juuni kell 14-16 - Rahvuslik ja rahvustevaheline rahvariiete tuulutamine igale rahvusele, ühised rahvatantsud ja laulmine

Infoseminar: 
30. juuni kell 16 - Tallinna Giidide Liidu, Kruiisiturismifrmade Liidu ja Eesti Turismifirmade Liidu liikmetele aeda tutvustav loeng (läbi viib Anna Bogdanova). Eesmärk tutvustada nende kaudu aeda Tallinna saabuvatele välisturistidele.

Töötuba: 
22. juuni kell 17 - loeng Hildegardi ürdid köögi ja söögitaimedena  

Planeeritavad sündmused sügishooajal:
(infot leiab 
Facebooki grupist Vanalinna aia kogukond'')
17. september -  Hildegardi mälestuspäev
29. september - Aiandusaasta lõpetamine ja mihklipäev aias